Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Dünya Gezi Rehberi > Maldivler İçin Seyahat Tavsiyeleri | Maldivler’de Ne Yapılır?

Maldivler İçin Seyahat Tavsiyeleri | Maldivler’de Ne Yapılır?

Maldivler’de hiç bir şey yapmasanız, sadece o mavi sularda yüzseniz bile yeter. O kadar büyük bir görsel şölen vaad ediyor ki Maldivler, belki de gelmiş geçmiş en muhteşem anlara şahit ediyor insanı. “Maldivler gibi bir cennet bize daha ne sunabilir?” dediğinizi duyar gibiyim. Ah neler sunmaz ki! O eşsiz okyanusta yapılabilecek en güzel aktiviteleri eklemişler. Size de içinden seçmesi kalmış. Maldivler için seyahat tavsiyeleri yazısı sizler için Elitfukara tarafından hazırlandı.

Maldivler İçin Seyahat Tavsiyeleri

Dalış Yapın

Maldivler, atollerden oluşmaktadır. Atol, bir lagünün etrafına toplanmış açık ya da kapalı şekilde yerleşmiş ada toplulukları olarak geçmektedir. Burada çok sayıda mercan resifi bulunuyor. Bu da size oldukça zengin bir deniz altı sunuyor. Dilerseniz şnorkelle dilerseniz de tüple dalış yaparak bu eşsiz güzelliklere ortak olabilirsiniz. Hatta buraya kadar gelmişken bu etkinliği asla ama asla es geçmeyin deriz.

Baa Atolü’nde Akşam Yürüyüşü Yapın

Maldivler, her haliyle bir doğa harikası olsa da bu atolde yaşayacağınız güzellik apayrı bir his… Geceleri kıyıya vuran planktonlar efsane bir görüntü oluşturuyor. Sanki okyanus içi ışıklandırılmış gibi sanki başka bir gezende yeni bir hayat gibi… O kadar güzel bir his ki yaşama imkanınız olursa kesinlikle Baa Atolü’nde gece yürüyüşü yapıp bu güzel anı yaşayın deriz.

Tekne Yolculuğu Yapın

Kendinizi biraz daha özel hissetmek istersiniz, tekne yolculuğu da yapabileceğiniz bir diğer alternatif olacaktır. Bu teknelerle bir yandan güneşi batırırken diğer yandan teknede yerel müzisyenler eşliğinde romantik bir yemek yiyebilirsiniz.

Elit Fukara olarak şunu belirtelim ki adada kumsalda yemek yerken bile ortamın romantizmi karşısında büyüleneceğinizi garanti ederiz. O yüzden bu seçenek sizin için sadece bir alternatif olarak kalabilir.

Spa Masajı Yaptırın

Kesinlikle yaptırmadan dönmeyin deriz. Böyle tropik adalara gittiğinizde masaj yapanların profesyonelliği ayrı oluyor ama ortamın ambiansı ile birleşince apayrı bir rahatlama yaşıyorsunuz.

Yerel Adaları Gezin

2011 senesine kadar yerel kültür korunsun, bozulmasın diye yerel adalara ziyaret yasaktı. Sonrasında turizme açıldı. Yerel kültürü deneyimlemek isterseniz yerel adaları gezebilirsiniz.

Maldivler Turu | Maldivler Gezilecek Yerler yazısı için tıklayınız.

Maldivler’de Ne Yapılır?

Issız Adaya Gidin

Maldivler’de bulunan 1200 adanın bir kısmı ıssız adadır. Dilerseniz kaldığınız otelle bir organizasyon yapıp bu adalardan birine gidip yeni keşifler yapabilirsiniz.

Sörf Yapın

Kaldığınız otellerde sörf etkinliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Fotoğraf Çekmek İçin Yapılan Uçuşlara Katılın

Maldivler’de ayaklarınız kum ve sudayken çok mutlu olacağınız kesin ama Maldivler’i yukardan izlemek ve fotoğraflamak isterseniz bu uçuşlara muhakkak katılın.

Bu konu hakkında küçük bir Elit Fukara tavsiyesi de verelim J. Bu uçuşlar deniz uçakları ile gerçekleştiriliyor. Eğer kalacağınız ada uzaktaysa ulaşım aracınız deniz uçağı olacağı için bu keyfi bir nebze yaşamış olacaksınız J. Adaya gideceğiniz gün hava durumu açık olursa mükemmel fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Balina Denizaltı ile Keşif Yapın

Maldivler’e geldiğinizde yapacağınız bir diğer aktivite dünyanın en büyük turistik denizaltı ile mükemmel bir keşif… Eşsiz anlara şahitlik etmek istiyorum diyorsanız ve bütçenize uyuyorsa planlarınıza dahil edebilirsiniz.

Dinlenin ve Maldivler’in Keyfine Varın

Maldivler ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirecek en güzel yerlerden… Lütfen gittiğinizde bol bol ayaklarınızı uzatın ve yaşadığınız anın keyfini sürün.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle