Yolcu360
Duyuru ve kampanyalar

Kurban Bayramı’ndan önce erken rezervasyon yapan kazanıyor!

⏱: 3 dk

Tatile araç kiralayarak çıkmanın pek çok avantajı var, peki Kurban Bayramı‘nda araç kiralamak için erken rezervasyon yapmanın avantajları nelerdir ve en ideal zamanlama nasıl yakalanır? Erken rezervasyon özellikle Kurban Bayramı gibi yolculuk planlarının yoğun yapıldığı dönemlerde size büyük avantaj sağlayacaktır.

Araç kiralamada erken rezervasyonun avantajları

Kurban Bayramı gibi tatil ve yolculuk planlarının yoğun olarak yapıldığı dönemlerde kiralık araç filolarında sık tercih edilen ideal araçlar deyim yerindeyse kapanın elinde kalır. Düz vites-dizel, otomatik vites-benzinli gibi özel kullanım alışkanlıklarınız varsa rezervasyonunuzu son dakikalara bırakmanız seçme şansınızı düşürecektir.

Koşulsuz iade ve iptal avantajıyla erken rezervasyondan faydalanın!

Yolcu360  ile araba kiralama deneyiminiz hem güvenli hem de esnek yolculuk planlarına uygun. Erken rezervasyon yapmanın bir diğer avantajı da istediğiniz zaman iptal etme şansınızı elinizde bulundurmanızdır. Yolculuk planınız değiştiği zaman iptal hakkınızı kullanarak rezervasyonunuzdan vazgeçebilirsiniz.

Esnek olmayan tatil planlarınız varsa erken rezervasyon yapmak yine size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kurban Bayramı gibi dönemlerde, milyonlarca kişinin yolculuk planlarının çakışması sebebiyle belirli tarihlerde araç bulmak konusunda zorluk çekebilirsiniz. Bu sebeple rezervasyonunuzu yolculuk planınızdan ne kadar önce yaparsanız, son dakikada aradığınız aracı bulmakta yaşayacağınız sıkıntılardan kurtulmuş olursunuz.

Erken rezervasyonda size avantaj sağlayacak bir başka nokta da yolculuk yapacağınız noktada araç bulmak olacaktır. Uçakla yapacağınız yolculukların ardından ulaştığınız şehirde araç kiralamak istediğinizde kötü sürprizlerle karşılaşmamak adına rezervasyonunuzu erkenden yaparak, Ramazan Bayramı gibi yoğun dönemlere karşı kendinizi güvenceye alabilirsiniz.

Erken rezervasyon yapmanın püf noktası

Erken rezervasyon yaparken en uygun fiyatı ve en rahat tercih imkanını yakalayabilmek için tatil planınızı bir gün önceye çekmek size büyük avantaj sağlayabilir. Erken rezervasyon yapmanın püf noktası, rezervasyonu bir gün öncesine çekmektir. Örnek olarak Kurban Bayramı gibi tatil dönemleri Cumartesi gibi yolculuğa çıkmak için elverişli bir güne denk geliyorsa, muhtemelen pek çok kişi Cuma akşamından yola çıkmayı tercih edecektir. Bu detayı öngörerek, rezervasyonunuzu Perşembe gününe çekmek size hem rezervasyon yaparken avantaj sağlayacağı gibi hem de yoğun bir trafiğe girmekten de kurtaracaktır. Dönüş yolunda da yine tatilin sonlandığı gün yerine bir gün öncesinden yola çıkmayı planlarsanız, eve döndüğünüzde daha az yorulmuş hissedersiniz. Erken rezervasyonun püf noktası yola erken çıkmaktır.

Tatilde araç kiralamanın avantajları

Sene boyunca yaptığınız tatil planı gideceğiniz şehirde sadece belirli bir alanı kapsıyorsa, dönüş yolunda bir şeylerin yarım kaldığını hissetmeniz kaçınılmaz olur. Örneğin Marmaris’te planladığınız tatilinizde ortalama 1-2 saatlik yolculuklarla Bodrum, Datça gibi çevredeki farklı tatil noktalarına ulaşmak istemez miydiniz? Çevreyi gezerek, yöredeki özel noktaları gönlünüzce ziyaret ederek tatilinizi dolu dolu geçirmek dönüş yolunda sizi daha iyi hissettirecektir.

Bu ufak yolculuklar bile tatil yaptığınız noktada araç kiralamanın size sağlayacağı avantajların sadece bir kısmı. Bazı tatilciler yaşadıkları şehirde araç kiralayıp uzun mesafeli yolculukları tercih ederek gezerek seyahat ediyorlar. Bu sayede dönüş yolunda olası bir plan değişikliğinde aracı istedikleri noktada bırakarak, uçakla eve dönmeyi tercih edebiliyorlar. Araç kiralamanın sağladığı en önemli avantaj aracı istediğiniz noktadan alıp istediğiniz noktaya bırakarak, plan değişikliklerinde hususi arabanızın size ayak bağı olmasından kurtulmanızdır.

Erken rezervasyon tasarruf sağlar

Tüm yolculuk planlamalarında olduğu gibi araç kiralamada da erken rezervasyon sizin daha uygun fiyatlarla hizmet almanızı sağlar. Erken rezervasyonla daha uygun fiyatlara ulaşmak size daha rahat planlama yapabilmenizi sağlar. Günlük kiralık araç fiyatları Kurban Bayramı gibi talebin yoğun olduğu dönemlerde yükseliş gösterebilmektedir. Rezervasyonunuzu erken yaparak uygun fiyatlara daha kolay erişebilirsiniz.

Sık tercih edilen araç kiralama lokasyonları:

İlgili Yazılar

Yolcu360 Araç Kiralama Kampanyaları: Size Özel Ayrıcalıklar!

Felat Delibalta

28-29-30-31 Ekim’de 80 TL İndirimle Yola Çıkmaya Hazır Mısın?

Felat Delibalta

Şimdi 7 Gün ve Üzeri Kiralayın, 150 TL İndirimi Kaçırmayın!

Felat Delibalta

Yorum Bırak