Yolcu360
Araç inceleme

Küçük Segment’in En Az Yakan Otomobilleri

Küçük sınıfta en az yakan arabalar hangileri…

Küçük Segment’in En Az Yakan Otomobilleri

Şehir içi araç kullanımında trafiğin durumuna bağlı olarak yakıt tüketimi bazen can sıkıcı olabiliyor. Özellikle bu sorunu en aza indirmek üzere üretilen otomobiller de var. Biz de böyle, az yakan otomobilleri ve özellikle şehir içi kullanıma uygun küçük otomobilleri inceledik…

Hyundai i10
Hyundai i10

Hyundai i10

Küçük segment araçlar içerisinde iyi bir yere sahip olan Hyundai i10 “büyük değil ama muhteşem” sloganıyla kendini fazlasıyla tanıtıyor. Sınıfındaki diğer araçlara oranla ekonomik bir yakıt tüketimine sahip olan otomobilin şık tasarımı da göz dolduruyor. Şehir içi kullanımda 100 kilometrede 6 litre yakıt tüketimine sahip i10, 5 ileri düz vitese sahip. Vites geçişleri benzeri araçlara oranla daha seri ve sorunsuz. Hyundai’nin az alanda daha çok teknoloji mantığından hareketle tasarladı aracın içerisindeki donanınım da kendine hayran bıraktırıyor. Jump, Style ve Elite olarak 3 farklı donanım seçeneğine sahip olan Hyundai i10, bu özellikleriyle sınıfındaki diğer araçların önüne çıkıyor.

Citroen C3 Aircross

Citroen C3

Citroen’in C serisi araçlarından olan ve son zamanlarda yenilenen tasarımıyla gündeme gelen C3 de içinde yer aldığı sınıfın ekonomik ve estetik araçlarından biri durumunda. Şehir içinde katedilen 100 km/s’te 5,7 litrelik yakıt tüketimine sahip C3, 5 ileri manuel vitesiyle, 45 litrelik yakıt deposuyla yakıt tüketiminin cimrilerinden. Bunun yanında donanımındaki teknolojik yenilikleri, değişen tasarımının daha sportif ve karizmatik hale gelmesi ile birlikte tercih edilebilirlik sıralamalarında üst sıralarda yerini alan araçların başında geliyor. Citroen’in 2002 yılından bu yana ürettiği C3, sorunsuz ve konforlu yolculuk vaadiyle sınıfındaki araçlar arasında öne çıkan modellerden. Ülkemizde sevilen bir araç olmasının en büyük nedenleri de bu bahsettiğimiz özellikleri olsa gerek.

Ford Fİesta

Ford Fiesta

Sınıfının öne çıkan araçlarından biri daha. Ford’un medarı iftiharlarından olan Fiesta, bol seçenekli serileri ile öne çıkıyor. Ayrıca, incelemesini yaptığımız araçlar içerisinde de en iyi yakıt tüketimi performansına sahip olanı. Trend ve Titanium serileri, 1.1 L motoruyla, şehir içinde katedilen 100 km’de yalnızca 5,6 litre yakıt tüketiyor. Başta rakamsal olarak küçük gelse de 100 kilometreler çoğaldığında yakıt tasarrufunun ne olduğunu tam anlamıyla gözler önüne seriyor. Küçük segment araçlar içerisinde yer almasına rağmen donanımsal özellikleriyle de öne çıkarak devleşen bir yapısı var. B&O Play ses sistemi, Ford SYNC3’ü, 8” dokunmatik ekranı, panoramik cam tavanı, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi ve genişletilmiş iç mekanıyla belki de sınıfının en iyisi.

 

Belirlediğiniz bölgede ve tarih aralığında uygun fiyatlı Hyundai i10, Citroen C3 ya da Ford Fiesta kiralamak için yolcu360.com ile fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz…

İlgili Yazılar

En Havalısından Bahsedelim: Rolls-Royce Cullinan

Yolcu 360

2020 Volkswagen Golf Hakkında 

Yolcu360

Nissan X-Trail 1.6 dCi X-Tronic Platinium İncelemesi

Yolcu360

Yorum Bırak