Yolcu360
Kiralık Araç Rehberi

Kar Tatili İçin Araç Kiralama Yaparken Bunlara Dikkat Edin!

⏱: 2 dk

Kar tatilinde araç kiralamak isteyenler için bir rehber yaptık. Kar tatili için araba kiralama yaparken bunlara dikkat edin…

Kar Tatili İçin Araç Kiralama Yaparken Bunlara Dikkat Edin!

Tatilde keyfinizi kaçırabilecek durumlarla karşılaşmamak için araç kiralamanın da püf noktaları olduğunu unutmamak gerek. Kış aylarından araç kiralama konusunda dikkat etmeniz gereken her şey bu yazımızda yer almaktadır. Kısaca Kar tatili için araç kiralama yaparken bunlara dikkat edin!

Kış aylarında tatil yapmak isteyenlerin kolayca yolculuk yapmasını sağlayacak bu yöntemle beraber, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yaygınlaşan araç kiralama ile tatilinizi bir keyfe dönüştürmek mümkün. Sizi hiç uğraştırmadan, en iyi hizmeti sağlayan araç kiralama, her açıdan pratik bir çözüm.

Yeni rotalar keşfederken keyfinizin kaçmaması için, araç kiralarken göz önünde bulundurmanız gereken kriterleri sizin için sıraladık.

İşe Güvenmekle Başlayın

Sorunsuz seyahatin ilk şartı güvendir. Bunun için araç kiralayacağınız şirkete güvenmek çok önemli bir nokta. Birçok sosyal platformda yüzlerce yorum ve inceleme yazısı bulabilirsiniz. Bu yorumların tamamen objektif olmalarını beklemeyin. Araç kiralarken dikkat edilmesi gerekenler konusunda kişisel yorumlar önemli fakat siz yine de işin profesyonellerinin önerilerini dikkate alın. Araç kiralama firmaları arasında seçiminizi yaparken başkalarının tavsiyelerine de bakın.

Fiyat Performans Oranı Ne Kadar Tutarlı?

Her araç kiralama firması farklı avantajlar sunar. Bazı firmalar daha düşük ücretler talep eder. Yani inanılmaz fiyatlara araç kiraladım diye sevinirken, aracın bu sevincinizi boşa çıkarması olasılıkları arasında. Bu gibi bir durumu yaşamamak için araç kiralama firmasının size sunduğu avantajlara bir göz atın ve araç filosunu inceleyin. Daha sonra mutlaka fiyat karşılaştırması yapın.

Araç Kiralama Firmanızdan 24 Saat Boyunca Destek Bekleyin

Araç kiralamadan önce ya da sonra, firmanıza ulaşabilmek çok önemli. Yaşadığınız herhangi bir sorunda özellikle hava şartlarını göze alırsanız eğer, her zaman size çözüm üretecek, merak ettiklerinize hızlıca cevap verecek bir firma tercih sebebiniz olmalı. Firmanın; kaza, yolda kalma ve benzeri durumlarda 24 saat sizinle iletişim kuracağından emin olun.

Araç Filosu Size Hitap Ediyor Mu?

İhtiyaçlarınıza, zevklerinize, yol ve hava koşullarına ayrıca ayırdığınız bütçeye uygun seçenekler sunan bir araç filosuna sahip kiralama firması seçmek diğer dikkat etmeniz gereken konudur. Zengin araç filosuna sahip olan bir firma, bu iş için ne kadar yatırım yaptığını da kanıtlar. Tüm beklentileri karşılayacak şekilde birçok marka ve model sunan kiralama şirketlerinde ihtiyacınız olan tüm modelleri kolayca bulabilirsiniz.

Sigorta Talep Edin

Seçtiğiniz araç için maksimum güvence sağlayacak sigorta hizmetlerinin var olup olmadığına da dikkat edin. Ek ürün olarak sunulan sigorta ve benzeri hizmetlerle yolculuklarınızda içiniz daha rahat olacak şekilde ve güvenle yolculuk yapın. Sigortanın geçerli olması için kaza sırasında alkol veya herhangi bir uyuşturucu madde etkisinde olunmaması, yasal hız sınırının aşılmaması ve aracın karayolları dışında kullanılmaması gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Ödeme Seçeneklerinde Kolaylık ve Çeşitliliği Araştırın

Araç kiralarken size sunulan ödeme planlarının ne kadar avantajlı olduğunu araştırmayı unutmayın. Bazı firmaların erken rezervasyon ve taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Sözleşmeye Bir Göz Atın

Araç kiralama kriterleri, firmadan firmaya göre değişir. Önce her zaman araç kiralama sözleşmesini okuyun. Arabanızı kiraladığınızda uygulanan şartların bilincinde olarak yolculuk keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Kiralık Araçla İşlediğiniz Trafik Kusurunun Cezasını Kim Öder?

Yolcu360

Mardin Havalimanı Kiralık Araba Seçenekleri

Yolcu 360

İzmir’de En Uygun Fiyatlı Kiralık Araç

Yolcu360

1 yorum

Avatar
Serkan Akdoğan 31/01/2019 at 12:03 pm

Saydığınız konular her araç kiralamada dikkat edilecek başlıklar. Kış için hiç değinmediğiniz bir konu araçta kar lastiği olup olmadığı, zincir olup olmadığıdır. Kurumsal firmaların araçlarında dahi dört mevsim lastik bulunmaktadır talep etmediğinizde size zincir vermemekteler. Aklınızda olsun.

Yanıtla

Yorum Bırak