Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Kandıra Gezilecek Yerler | Kandıra Nerede?

Kandıra Gezilecek Yerler | Kandıra Nerede?

Türkiye’nin çok bilinmeyen saklı güzellikleri arasında olan Kandıra, İstanbul’a yakın konumu ile hafta sonu gezilebilecek ya da ufak bir kaçamak yapmak için gidilebilecek yerlerden biri. Kandıra doğal güzellikleri ve temiz havası ile sizleri kendisine hayran bırakacak. Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak, Kandıra gezi rehberi için yola çıkmaya ne dersiniz? Kandıra gezilecek yerler / Kandıra nerede seyahat yazısı sizler için Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı.

Kandıra Nerede?

Kocaeli’nin ilçelerinden biri olan Kandıra; Sakarya, İstanbul ve Karadeniz ile komşu. Kandıra, Marmara bölgesinde olup da Karadeniz’e 52 kilometre uzunluğunda kıyısı olan tek ilçe. Sizde Kandıra gezilecek yerler için Kiralık araba seçeneklerini değerlendirerek, Kandıra’nın doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Kocaeli merkez ve Kandıra arası D605 üzerinden araç ile 43 dakika.

Kocaeli merkez araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Kandıra Gezilecek Yerler

 • Babalı Köyü

Kandıra gezilecek yerler arasında olan Babalı Köyü, ilçenin bozulmadan korunabilmiş sahillerinden biri. Karadeniz’e kıyısı olan sahil, doğanın ve denizin bir araya gelmesi ile müthiş bir atmosfere ev sahipliği yapıyor. Kalabalık olmayan ve sessiz ortamı ile tatil için ideal bir yer. Tertemiz denizi adeta sizi kendisine çağırıyor. Aman dikkat! Bir kez buraya gelirseniz, hep gelmek isteyebilirsiniz. 😊

Hep sahilinden bahsettik gibi ama aslında burası gerçekten bir köy. Kandıra’ya 30 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Babalı köyü içerisinde konaklayabileceğiniz yerlerde az da olsa mevcut.

 • Bağırganlı

Kandıra gezilecek yerler arasında olan Bağırganlı, güzel mi güzel bir köy. Köy halkı çok can yakın. Balıkçılık yaparak ya da fındıkçılıkla genelde geçimlerini sağlıyorlar. Bağırganlı’nın içerişimde küçük küçük koylar var. Dilerseniz bu koylarda yürüyüşe çıkabilirsiniz. Mavinin yeşille buluştuğu Bağırganlı, sakin bir yer arayanlar için ideal.

Kocaeli İzmit araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

 • Tahtalı Göleti

Doğa tutkunları buraya! Kandıra gezilecek yerler listesinde sizler için çok güzel bir yer bulunuyor. El değmemiş yapısı ile Tahtalı Göleti’nin sizlerin de kalbini çalacağına eminiz. Burada uzun bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Tahtalı Göleti piknik yapmak içinde ideal bir yer. Eğer çocuklarla birlikte buraya geliyorsanız kesinlikle burada vakit geçirmenizi öneririz. Çocuklar toprak ve yeşillik içerisinde oyun oynarken sizde rahatlatıcı atmosferden faydalanarak, yorgunluğunuzu veya stresinizi üzerinizden atabilirsiniz.

Kandıra Gezi Rehberi

 • Seyrek Kalesi

Kandıra’nın Kerpe tarafında yer alan Kale’nin kesin bir bilgi olmasa da Bizanslılar tarafından inşa edildiği düşünülüyor. Hem iskele hem de liman vazifesi gören Seyrek Kalesi üzerinde siperler bulunuyor. Bu siperlerin ise İkinci Dünya Savaşı’nda kullanıldığı düşünülüyor.

 • Pembe Kayalar

Kandıra’nın en güzel yeri neresi diye soran olursa kesinlikle bizim için burası. İnanılmaz bir doğal oluşum. Buraya geldiğiniz an Pembe Kayalar’ın değişik atmosferinin etkisinde kalıyorsunuz. Harika bir manzaraya da ev sahipliği yapan Pembe Kayalar, Kandıra gezilecek yerler listenizin en başında bulunmalı. Pembe Kayalar’ın adı size de bir değişik geldi değil mi? İsmini kayaların renginden alıyor. Pembeye çalan bir renge sahip kayalar. Ayrıca çok ilginç bir jeolojik yapıya da sahip. Pembe Kayalar kamp yapmak içinde oldukça güzel bir yer. Düşünsenize sabaha burada, tertemiz bir hava ve güpgüzel bir manzara ile uyanıyorsunuz. 😊 Pembe Kayalar’da neler yapılabilir diye merak ediyorsanız dalış ve olta balıkçılığı yapabilir, aynı zamanda çok güzel fotoğraflar da çekebilirsiniz.

 • Kumcağız Koyu

Sığ denizi ile Kandıra gezilecek yerler listenizde yaz tatili için mutlaka yer almalı. Plaj tamamen kumdan oluşuyor ve 1.5 kilometre uzunluğunda. Tertemiz bir suya sahip. Çok fazla kalabalık olmadığından tatilde dinlenmek isteyenler için ideal bir yer durumunda.

Kocaeli Harikalar Sahili yazısı için tıklayınız.

Kocaeli’nde Ne Yenir?

Kandıra gezilecek yerler için Kocaeli’ne gidiyorsanız ve buranın yöresel lezzetlerini merak ediyorsanız, sizler için Kocaeli yöresel yemekleri neler sorusunun cevabını bulduk. 😊

 • Ciğceli Kavurma
 • Umaç Çorbası
 • Mancar Yemeği / Çiçekli Mancar
 • Cızlama / Akıtma
 • Nazlı / Otur Fatma Tatlısı
 • Höşmerim

Ve tabi ki Kocaeli’ne gelip pişmaniye yemeden dönmek olmaz. 😊

Detaylı Kocaeli turu için tıklayınız.

İzmit Otelleri

Kocaeli konaklama açısından oldukça fazla seçeneğe sahip. Kocaeli merkeze gelip, Kandıra gezilecek yerler için ufak bir tur yapmayı düşünüyorsanız, aklınıza Kocaeli merkezde nerelerde kalabilirim gibi sorular geliyor olabilir. Bizde sizler için Kocaeli otelleri arasında hangileri en çok tercih ediliyor diye araştırdık ve bulduk. 😊

 • Doubletree by Hilton Kocaeli
 • Ramada Plaza İzmit
 • Emex Otel İzmit
 • Masal Otel İzmit
 • Asya Otel İzmit
Kocaeli’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul Kocaeli kaç km? İstanbul ve Kocaeli arası mesafe 104,1 kilometre olup, İstanbul araç kiralama seçeneklerine göz atarak, O-4 üzerinden 1 saat 23 dakikada şehre varılabilir. Özellikle Kandıra gezilecek yerler ve Kocaeli turu için araba kiralama ideal bir seçenek.

Ankara Kocaeli kaç km? Ankara ve Kocaeli arasındaki mesafe 345,6 kilometre. Ankara’dan Kandıra gezilecek yerler için yola çıkanlar, Ankara araç kiralama fırsatlarına göz atabilir ve Anadolu Otoyolu/O-4 üzerinden 3 saat 21 dakika içerisinde Kocaeli’ne ulaşabilirler.

İzmir Kocaeli kaç km? İzmir üzerinden Kandıra gezilecek yerler kapsamında Kocaeli’ne gitmek için yola çıkanlar, O-5 üzerinden 456,7 kilometrelik yolu İzmir araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak 4 saat 18 dakika içerisinde tamamlayabilirler.

1 yorum