Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Gurme Rehberi - Nerede ne yenir? > İzmir’de Pilav Nerede Yenir? / Göztepe’de Bir Gurme Durağı

İzmir’de Pilav Nerede Yenir? / Göztepe’de Bir Gurme Durağı

İzmir‘e yolu düşen herkesin yemek için ilk tercihi elbette pilav olmaz. Ancak biz hem İzmir’deki pilav müdavimleri hem de İzmir’i ziyaret edecek “pilavkolikler” için çok özel bir gurme durağına dikkat çekmek istedik. Sizde araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak İzmir’i keşfetmeye ne dersiniz? Instagram’ın fenomen lezzet avcısı Neyiyelimcom sizin için tada tada İzmir’de pilav nerede yenir sorusunun cevabını bakın nerede buldu…

Sarı kırmızı bir İzmir semti: Göztepe

İzmir’in en eski ve en güzel semtlerinden biri olan Göztepe’den bahsedelim birazda sizlere…İzmir’in Konak ilçesine bağlı bir semttir Göztepe, Güzelyalı olarak da bilinir. 1925 yılında burada kurulan Göztepe Kulübü’nün futbol takımının antremanlarını yaptığı Gürsel Aksel Tesisleri de Güzelyalı semtinde bulunur.

Göztepe, İzmir’ in güney sahil şeridinde, tanınmış mutena bir semtidir. Semtte ufak bir vapur iskelesi de mevcuttur, vapurdan inip karşıya geçmek için kullanacağınız sarı kırmızı renkleri olan Göztepe üst gecidini bilmeyen yoktur bu şehirde. Göztepe’yi keyfinizce gezebilmeniz için Yolcu360‘tan kiralık araç fiyatlarına göz atmanızı tavsiye ederiz. İzmir Adnan Menderes araç kiralama tekliflerine bakmadan yola çıkmayın.

Aynı zamanda Mithatpaşa Caddesi’nden, Üçkuyular’da İnönü Caddesi’nin birleşimine kadar uzanan bu semtte çeşitli mağazalar da yer almaktadır.

İzmir’de gezilecek tarihi yerler için tıklayınız.

İzmir’de pilav nerede yenir?

Bu mağazalar arasında öyle güzel bir pilavcı vardır ki… Dillere destan. Henüz işinde yeni ve genç bir işletmeci olmasına rağmen hizmeti, sunumu ve lezzetiyle gönülleri fetheden Pilavla’ da Tavuklu, ciğerli ve kavurmalı çeşitlerinden birini mutlaka denemelisiniz.

Küçük ama tatlı bir aile işletmesi olan Pilavla’ da her şey günlük ve taze olarak hazırlanmaktadır. Göztepe’yi gezerken acıkıp gönül rahatlığıyla ailecek yemek yiyebileceğiniz bir yer burası.

Bu semtin hayvan sever esnafları da mutlaka dikkatinizi çekecektir. Yol kenarlarında mama kaplarının dolu olmasına oldukça önem verirler.

Sahilinde birsürü kahve içebileceğiniz yerler barındıran Göztepe sahilinde yürümek bile ayrı güzeldir. İster güneşin doğuşunu çayınızı yudumlayarak izleyin ister batışında bir kahve molası verin. Cadde üzerinde bolca pastane ve genç usulü tatlı dükkanları da vardır. Göztepe insanı Spora olduğu kadar sanata da önem verir. Pilavla’ dan çıkıp biraz ilerlediğinizde Ahmed Adnan Saygun Kültür ve Sanat merkezi karşılar sizi. Haftanın belirli günleri çeşitli konserler, paneller ve toplantılar olur, bir çoğu toplumu bilgilendirme bir çoğu da eğlendirmek amaçlıdır. Dileyen herkes bu programlara kendi arzusu ile katılabilir. Umarız ki Göztepe ‘nin bu eşsiz güzelliklerine bir gün siz de şahit olabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

İzmir plajları için tıklayınız.

Yorum ekle