Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Gurme Rehberi - Nerede ne yenir? > İzmir’de Midye Nerede Yenir? / İzmir Gurme Rehberi

İzmir’de Midye Nerede Yenir? / İzmir Gurme Rehberi

İzmir’de midye nerede yenir sorusunun cevabını arayanlar için, Instagram’ın lezzet avcısı Neyiyelimcom tada tada gezdi gördü ve yazdı. İşte İzmir’in en iyi midyecisi! İzmir midye dolma nerede yenir? İzmir en iyi midyeciler listesinde nereler var? Bunun gibi birçok sorunun cevabını kendiniz deneyimlemek istiyorsanız araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak yola çıkmaya ne dersiniz? 🙂

İzmir Midye Dolma Nerede Yenir?

İzmir’e gelip de şöyle mis gibi bir deniz kokusu almadan olmaz… İzmir’ in birbirinden güzel semtleri arasından biri olan İnciraltı’ nın sahiline gidip o meşhur lezzetlerin tadına bakmadan hiç olmaz. Buradaki Kent Ormanı’nda yaz kış farketmezsizin çok güzel fotoğraflar çekilebilir, piknik, kahvaltı ve hatta doğum günü gibi birçok organizasyon düzenleyebilirsiniz.

Şehrin gürültüsünden biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerin, genellikle hafta sonu kaçamakları yaptıkları bir yer burası. İster saatlerce kitabınızı okuyun bir ağacın altında ister paçalarınızı kıvırıp suya sokun ayaklarınızı. Rahatlamak için şehrin içinde güzel bir yer.

Otoparkın olması da ayrı bir kolaylık. Yolcu360‘tan bir araç kiralayıp siz de bu hafta sonu keyfini yaşamak için programınızı yapabilirsiniz. Bu sebeple İzmir araç kiralama fiyatlarına mutlaka bir göz atın.

İzmir Yenişehir’de nerede kahvaltı edilir yazısı için tıklayınız.

İzmir’de Midye Nerede Yenir?

İster ailecek ister sevgiliyle yapacağınız güzel bir sahil yürüyüşünün ardından acıkacağınızı duyar gibiyiz. Şimdi size öyle bir güzellikten bahsedeceğiz ki karşı koyamayacaksınız. Serkan&Hamza bir abi-kardeş işletmesi. Menüde porsiyon veya ekmek arası balık seçenekleri oldukça geniş. Balıklar mevsimsel olarak ara ara farklılıklar gösterebilir fakat size en uygununu seçtikten sonra gönül rahatlığıyla balık keyfi yapabilirsiniz.

Ya da siz en iyisi mi İzmir’de midye dolma nerede yenir sorusunun yanıtını bulduğumuz bu mekanda, Ege’nin incilerinden biri olan midyenin tadına varın! İzmir’de kime “İyi midye nerede yenir?” diye sorsanız herkesin eliyle göstereceği Serkan Hamza Midye dışında böyle lezzetli ve sıcağını bulmak pek mümkün değil doğrusu. İzmir’de bilmeyen yoktur Serkan Hamzayı. Dillere destan olan midyesi için de sıraya girenleri görürseniz şaşırmayın.

Seyyar olarak başladıkları bu yola şu an midye fabrikaları ile devam ediyorlar. İnciraltı’nda ki yerleri de oldukça geniş, ferah ve salaş bir mekan. Otoparkı da mevcut olduğu için Yolcu360‘tan kiraladığınız aracınızla rahatlıkla gelebilirsiniz. Serkan Bey çoğunlukla işletmededir, onu görürseniz mutlaka selam verin. Hatta Neyiyelimcom tavsiyesiyle geldik demeyi de unutmayın! Bir sonraki lezzet durağında buluşmak üzere!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın.

Yorum ekle