Yolcu360
Gurme Rehberi - Nerede ne yenir?

İzmir’de köfte nerede yenir? İzmir köfte ve burger durağı!

⏱: 2 dk

İzmir’de köfte nerede yenir? Bu sorunun cevabının peşine düşen herkesin soluğu aldığı bir yer mutlaka vardır. Sonuçta İzmir köfte diye bir varlığı tartışılmaz lezzet var. Biz ise sizi bu yazımızda yolu İzmir’den geçen herkesin en lezzetli köfte ve burgeri yiyebileceği adresi paylaşacağız. Instagram’ın fenomen lezzet avcısı Neyiyelimcom sizin için tada tada gezdi ve bakın hangi noktada karar kıldı…

Sofraların vazgeçilmezi : Köfte

Türkiye’de bölge bölge yemek alışkanlıkları ve türleri farklı gibi gözükse de detaylı bakıldığında bir çok benzerlik gösterir. Mesela neresi olduğu farketmeksizin pilavı sevmeyenimiz yoktur, pilavın yanında yiyemeyeceğimiz yemek de yoktur aslında. Ekmek yerine severek tüketiriz pilavı. Hatta biriyle yetinmeyip pilavla ekmeği aynı anda tüketenlerimiz bile mevcut. Ama siz de dahil olmak üzere etrafınızda bir kişi bile “köfte pilav patates” üçlüsünden uzak büyümemiştir.

Diğer yemeklere mız mız yapıp yemeyen çocukların iştahla yediği yemeklerin en başında gelir köfte. E tabi çocukları yedikçe anneleri de mutlu olur. Bu yüzden size İzmir’de %100 sağlıklı köfteleri olan güzel bir yerden bahsedeceğiz. Ama önce hem köftenin en lezzetlisini tatmak, hem de İzmir’deki diğer lezzet noktalarına ulaşmak için en rahat yolu ise Yolcu360‘tan bir araç kiralamanın olduğunu hatırlatalım istedik. İzmir araç kiralama seçeneklerini değerlendirmeden yola çıkmayın…

İzmir’de köfte nerede yenir ?

Piri Köfte & Burger, lezzetli köfteleri kadar kendi yaptıkları hamburger ekmekleriyle hazırladıkları burgerlerine de diyecek bir şey yok. Yani sağlıklı ve lezzetli olsun, gerisi beni ilgilendirmez diye düşünenlerdenseniz mutlaka uğramalı, o güzel köftelerden yemelisiniz. Özenle pişirdikleri köftelerini brokoli ile servis ediyorlar… İçi dolu hamburgerlerini de patatesle.

Üstelik artık İzmir’de 2 tane şubeye sahip. Önceden Alsancak ‘ta tek şubesi bulunan Piri Köfte & Burger kısa bir süre önce Bostanlı ‘ya da bir şube açtı. “Piriseverler” bu lezzetten uzak kalamıyorlar olsa gerek. Tabi ki köfte ve burger dışında öğle ve akşam yemekleri için oldukça çeşit mevcut. Hangisine giderseniz gidin aynı lezzeti yakalayacağınızdan emin olabilirsiniz.

35 yıllık bir müessese olan Piri köfte & burger oldukça tecrübeli ve şehrin iyilerinden. Fast food sevmeyen ailelerin hamburger seven çocuklarına sağlıklı hamburger ya da köfte yedirme durağıda diyebiliriz Piri köfte& burger için. İzmir’de köfte nerede yenir sorusunun cevabı sizin için artık netse, bir sonra ki yazımız da görüşmek dileğiyle 🙂 Bu soğuk kış günlerinde kendinize iyi bakın.

İlgili Yazılar

Antalya’da kesinlikle tatmanız gereken 6 lezzet

Yolcu 360

Türkiye’de İyi Et Nerede Yenir?

Yolcu 360

Bodrum’da az bilinen 4 lezzet durağı / Bodrum mekanları

Yolcu 360

Yorum Bırak