Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Gurme Rehberi - Nerede ne yenir? > İzmir’de Fasulye Nerede Yenir? / Fasulye Tanesi’nin Lezzetleri

İzmir’de Fasulye Nerede Yenir? / Fasulye Tanesi’nin Lezzetleri

Bu gurme yazımızda İzmir’de fasulye nerede yenir sorusunun cevabını arıyor ve aradığımız lezzeti Fasulye Tanesi’nde buluyoruz. Instagram’ın fenomen lezzet avcısı Neyiyelimcom sizler için İzmir’in altını üstüne getirdi ve fasulye yemek için en ideal adresi buldu… Sizde araç kiralama seçeneklerini inceleyerek İzmir yemekleri ve İzmir gezilecek yerler için yola çıkmaya ne dersiniz? 🙂

İzmir Gezi Rehberi

İzmir’de kış yaşamayanlar bilmez ama kavurucu yaz sıcaklarından sonra kuru bir ayazı olur İzmir’in. Genellikle dışarı şemsiye ile çıktığınız zamanlarda yağmur yağmaz, şemsiye almadan çıktığınız zamanlarda yağmur yağar. Ardından da tam tepede güneş açar ve bir bakmışsınız ki karşı dağın ardında gök kuşağı. Tatlıdır soğuğu, çenenizi titretir rüzgarı. Ama her zaman içinizi ısıtacak türden şeyler ile karşılaşabilirsiniz Sokaklarında. Yardımlaşan, gülümseyen, kahkahaya boğulan hatta tanımadığı insanlarla selamlaşmayı esirgemeyen insanlar vardır. Özellikle cuma günleri iki sokak ötede rahatlıkla bulabileceğiniz köşe başlarında lokma dökülür. Buram buram olan kokusuna dayanmak ne mümkün, duyan gelir. Tek sıra da saygı ve sabırla bekledikten sonra teşekkür edip afiyetle yiyebilirsiniz. Bu sıraya girip para uzatanlar da vardır elbet onlar yabancısıdır bu şehrin. Hayır severdir İzmirliler. Kedilere köpeklere oldukça duyarlıdır insanı.

İzmir’de Gezilecek Tarihi Yerler için tıklayınız.

İzmir’de Fasulye Nerede Yenir?

Birde tatlı bir esnafı vardır, güzel kalpli alçak gönüllü. Onlardan biride Toros meydanında ki senelerin esnafı olan fasulye tanesi…Tam bir aile işletmesi olan bu mekanda Enver Usta, eşi ve oğlu çalışıyor. Dükkanları oldukça küçük fakat verdikleri hizmet ve kaliteye diyecek tek kelime yok.

Kuru fasulye meşhur İspir fasulyesinden yapılıyor. O kadar lezzetli ki, yiyen bir tabak daha istiyor. Hatta Enver Usta’nın birçok müdavimi de var hem şehir içi hem de şehir dışı… İlk kaşıkta yüzünüzde ufak bir tebessüm oluşuveriyor. Ekmeğinizi bandıkça banasınız geliyor bu fasulyeye. Yemeğin arkasından şöyle okkalı bir tatlı nasılda iyi gider diyenler için de öyle güzel öyle lezzetli bir fırında sütlaçları var ki gelin birde siz görün. O tabağın dibini sıyırmadan kalkmak pek mümkün değil bu masadan.

Hesabı ödedikten sonrada kolonyanızı alıp mutlu ve tok bir şekilde ayrılmak kalıyor geriye. İzmir’in bilinmeyen sokak lezzetlerinden biri burası. Kim der ki git İzmir’e de kuru fasulye ye diye. Biz diyoruz. İzmir’e gelmişken şehri de rahat rahat gezmeniz için Yolcu360’tan araç kiralamanızı tavsiye ediyoruz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama tekliflerine göz atmadan yola çıkmayın. Şimdiden afiyet olsun sizlere. Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere.

İzmir merkez araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Yorum ekle