Yolcu360
Forum Bornova
Yaşam

İzmir’de AVM Seçeneklerine Baktık / İzmir AVM Listesi

⏱: 4 dk

İzmir’de AVM seçeneklerine baktık. Bu şehirde gezilecek onca güzel yer varken kulağa AVM gezmek çok mantıklı gelmiyor ama soğuk kış günlerinde İzmir’in Alışveriş Merkezleri keyifli bir kaçış noktası sunabiliyor. 

İzmir’in en iyi AVM’si hangisiİzmir’in en büyük alışveriş merkezleri hangileri? İzmir’de alışveriş için nereye gitmek gerek? İzmir AVM’lerine baktık. Araç kiralama detayları ile bu yazıda…

İzmir’deki Alışveriş Merkezleri

Canınız mı sıkıldı? Alışveriş yapmak istiyorsunuz ama nereye gideceğinizi bilmiyor musunuz? Bu yazımız tam size göre. Yazımızda İzmir’in en güzel 5 AVM’sinin yanı sıra AVM’lerin özelliklerini, yapım yılını, içinde yapabileceğiniz aktiviteleri de paylaştık. İzmir’de yaşıyor ya da şehre yeni taşınmış olanlar ve belki de bir süre için İzmir’de bulunanlar şehrin en iyi AVM’lerini merak ediyor olabilirler. Peki, İzmir’de hangi AVM’ler var?

Forum Bornova

Forum Bornova, Ege Bölgesi’nin ve İzmir’in ilk açık hava alışveriş merkezidir. 200.000 metrekarelik bir alan üzerinde kurulmuş olan Forum Bornova, öğrencilerin sıklıkla uğradığı yerlerden biridir. Çünkü Forum Bornova Ege Üniversitesinin hemen yanında. Hatta üniversite ile iç içe. Eğlenceli zaman geçirmek isteyen öğrencilerin birçoğunun aklına ilk olarak da Forum Bornova geliyor.

AVM’nin içinde dünyaca tanınmış markaların mağazalarını bulabilirsiniz. Kapalı ve açık alanları bulunan Forum Bornova’da 128 mağaza, 7 sinema, 3000 araçlık otopark ve çocuklar için eğlence alanları var. 2 ayrı bulvar, birbirine bağlayan meydanlar ve sokaklardan oluşan Forum Bornova’ya yılda 12 milyon ziyaretçi gelmektedir.


Bornova’ya geldikten sonra yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yürümek istemeyenler için Forum Bornova’ya minibüsleri, 268 numaralı ESHOT hattını (yanında bırakıyor) kullanabilirsiniz. Taksi ile de Forum Bornova’ya geçebilirsiniz. Diğer yandan arabanız yoksa ve buradan farklı yerlere geçmek istiyorsanız
Bornova araç kiralama seçenekleri ile de sadece 10 dakikada İzmir Forum Bornova’ya ulaşabilirsiniz.

Point Bornova

İzmir’in en büyük karma yaşam projesidir. 285.000 metrekarelik inşaat alanı üzerine kurulmuş olan AVM de 108 mağaza bulunmaktadır. İzmir’e ilk VİP sinema bu projeden sonra gelmiştir. Eşsiz bir deneyim yaşamak isteyen sinemaseverler bu AVM’ye gelebilir. Dağ- Deniz ve şehir temalarından oluşan AVM’nin tavanı 45 saniyede açılıp kapatılabiliyor. Sakin bir alışveriş deneyimi yaşamak isteyen kişiler Point Bornova’yı ziyaret edebilir.


Point Bornova, İzmir Otogarı’nın hemen yanında yer almaktadır. Point Bornova’ya ulaşım çok kolaydır. Otogara giden minibüsler ve ESHOT hatlarıyla AVM’ye rahatlıkla ulaşabilir veya İzmir Otogar araç kiralama fiyatları listesine bakarak uygun kiralık araçla gidebilirsiniz. 

Optimum İzmir

Optimum, İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer almaktadır. Ege Bölgesi’nin en büyük AVM’sidir. 235.000 metrekarelik alan üzerine kurulu olan Optimumda 250 mağaza, 3000 araçlık otopark, bowling ve sinema salonu, buz pateni pisti ve 3000 metrekarelik çocuklara yönelik 2 ücretsiz oyun parkı bulunur. Optimum İzmir’in eğlence ihtiyacını büyük bir oranda karşılamaktadır. Ayrıca Optimum ’da 1400 kişilik yemek salonu da bulunmaktadır.


Optimum’a ulaşım da diğer AVM’ler gibi çok kolaydır. Cumaovası yönüne giden İzban’lara binip ESBAŞ durağında inebilirsiniz. Durağın hemen karşısında Optimum bulunmaktadır. Konak ve Halkapınar’dan kalkan ESHOT hatlarıyla da Optimum’a ulaşabilirsiniz. Diğer yandan
İzmir Gaziemir araç kiralama seçenekleri ile de AVM’ye gelebilir ya da şehrin farklı yerlerine geçebilirsiniz.

Westpark Outlet

Westpark, son yıllarda açılmış Ege’nin en büyük Outletidir. 240 milyon TL’lik bir yatırımla açılan Westpark yarı açık mimari bir konsepte yapılmıştır. 70.000 metrekarelik kiralanabilen alan, 2500 araç kapasiteli otopark, sinema salonu ve 170 mağaza bulunmaktadır. Birbirine üst geçitle bağlanan 2 binadan oluşan Westpark’ta Ege’nin ilk akvaryumu bulunmaktadır. Westpark Outlet, İzmir’e yeni bir heyecan getirmiştir.


Westpark otobanın yanında yer almaktadır. 249, 168, 568 numaralı ESHOT hatlarıyla ya da minibüslerle Westpark Outlet’e ulaşabilirsiniz.

İzmir Mavibahçe

Bostanlı’da bulunan bu Mavibahçe, su ve yeşille iç içe doğal bir ortamda alışveriş yapabilecekleri, kent meydanından esinlenmiştir. Yarı açık yarı kapalı bir alışveriş merkezidir. 220’nin üzerinde mağazası, 3500 metrekarelik çocuk alanı ve eğlence merkezi, 2000 araçlık otoparkı, IMAX sineması bulunmaktadır. Sahilin hemen yanında yer alır.


Aliağa yönüne giden İzban’lara binip, Mavibahçe İstasyonunda inerek rahatlıkla alışveriş merkezime ulaşabilirsiniz. Mavibahçe, sadece Karşıyaka’ya değil tüm İzmir’e hizmet vermektedir. Kaliteli bir sahil yürüyüşünden sonra güzel vakit geçirmek isteyenler için Mavibahçe vazgeçilmez destinasyonlardan biridir.

İzmir’de Park Bornova, Özdilek, Agora gibi hoş vakitler geçireceğiniz AVM’ler de bulunmaktadır.

Arabayla Ege Turu’nun en güzel noktası / İzmir’de gezilecek yerler için tıklayın!

İzmir'de Gezilecek Rota Önerileri

İlgili Yazılar

Burcunuza göre seyahat rehberi: Isparta lavanta diyarı / Kuyucak Köyü

Yolcu 360

Türkiye’nin En Büyük 5 Hayvanat Bahçesi

Yolcu360

İzmir Selçuk: Burcunuza göre gezi rehberinin yeni durağı / Meryem Ana Evi

Yolcu 360

Yorum Bırak