Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Yaşam > İzmir Selçuk: Burcunuza göre gezi rehberinin yeni durağı / Meryem Ana Evi

İzmir Selçuk: Burcunuza göre gezi rehberinin yeni durağı / Meryem Ana Evi

Burcunuza göre gezi rehberimizin bu seferki durağı İzmir Selçuk. Astrolog yazarlarımız Gizem Şeho ve Altınay Elçin bu sefer sizin için çok önemli bir inanç merkezi olan Meryem Ana Evi‘ni ziyaret etti ve çok özel bir gezi rehberi hazırladı. Bakın bu yolculuğa çıkacak hangi burcu ne bekliyor…

Bu sefer ki seyehatimiz İzmir-Selçuk bölgesinde bulunan Meryem Ana Evi. Hazır Solar güneş haritalarımızda da;  birimizin ay burcu yengeç ( Bu Gizem oluyor 🙂 ) Bu sene nostaljik olan ne varsa yaşıyor kendisi. Tabi ben de şifasından faydalanıyorum 🙂  Benim ay burcum da Balık bu sene için. Balık demek mistizm demek. Spritüel ne varsa bilin ki Balık burcunda gezegenleri olanlar oradadır. Peki Solar harita ne demek?  Solar harita yıllık bir harita oluyor. Yani Natal haritalarınız sabit dururken bu sene, neleri deneyimleyeceğinizi belirten bir harita. Biz oldukça seviyoruz bu haritayı. Hatta size şöyle bir tüyo verelim. Solar harita yaşadığınız yere göre açılar yapar, bazı astrologlar doğum günlerinde yer değiştirerek, o sene yaşayacakları konuları değiştiriyor. Bunu da nasıl yapabilir siniz? İlgilenenleriniz varsa internette birçok yabancı sitede bu hizmet var ama önemli olan kızım yorumlaması. Yok ben uğraşamam diyorsanız biz seve, seve sizin adınıza uğraşır ve size anlatırız. Bunun için de bizi takibe alıp, iletişime geçmeniz yeterli.

Bu arada bizce önemli bir nokta bu ve sizinle paylaşmamız gerekiyor diye düşündük. Hayatta hiç bir şey tesadüf değildir. Meryem Ana’yı ziyaretimiz de öyle değil. Kendisinin bir Başak burcu olduğunu biliyoruz araştırmalarımızdan. Kısaca hikayesi şöyle; gelmiş geçmiş en ünlü bakire Hz. Meryem’dir.  Daha doğrusu bu yıldızlar topluluğunu Hz. Meryem’e ithaf etmiş Romalılar.

Kendisinin bu burcun konumunda doğduğu mu hesaplanmış, yoksa mitolojide bu yıldızların ilişkilendirildiği tanrıça, Meryem’den önceki en ünlü bakireymiş de ondan mıymış, o kısım biraz belirsiz. Ama Virgo (Başak)  adının nereden geldiği konusunda birden çok mitolojik hikaye olduğunu gördük araştırmalarımız sonucunda.

Meryem Ana Evi’ne nasıl gidilir?

 Meryem Ana Evi İzmir’in Selçuk  ilçesinde Efes kentinin hemen üstünde yer almaktadır. Bülbül Dağı üzerinde yer alan Meryem Ana Evi girişinde bronzdan yapılmış bir Meryem Ana heykeli bulunmaktadır.

Meryem Ana Evine ulaşmak için Efes Antik kentinden çıktıktan sonra Yedi Uyuyanlar yönüne dönüyorsunuz buradan 6 kilometre gittikten sonra tabelaları takip ederek Meryem Ana evine ulaşabilirsiniz. Yola çıkmadan önce Yolcu360’tan İzmir kiralık araç seçeneklerine bakmayı unutmayın dilerseniz İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama tekliflerini de değerlendirebilirsiniz.

Meryem Ana Evi haftanın her günü kış aylarında 08 00 ile 17 00 yaz aylarında ise 08.00 ile 18 00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Giriş 2018 yılı için 10 TL . Bu ücrete alanın tamamını gezebiliyorsunuz. Dilek duvarlarına, dileklerinizi simgeleyen yazılar asabilirsiniz. Şifalı sudan içebilirsiniz, bir miktar da sevdiklerinize götürmek için termos ve benzeri şişeye doldurabilirsiniz.

Meryem Ana evinden çıkar çıkmaz sol tarafta dilekleriniz ve inancınız doğrultusunda; bedeni göç etmiş sevdiklerinize, karanlıklarına aydınlık olsun diye mum yakabilirsiniz.

Yeşillikler arasında bol, bol hatıra fotografları çekinebilirsiniz. Genel olarak oldukça iyi muhafaza edilmiş, bakımlı bir alan. Bazı turist topluluklarına yanaşıp, rehberlerinden siz de faydalanabilirsiniz.  🙂

Burcunuza göre gezi rehberi

 

 • Koç: Zodyağın sabırsız, aceleci, korkusuz ve cesur, lider burcu Koç için bu gezi muhtemelen macera amaçlı gerçekleşecektir. Ortalama 3 saat alan bu gezi, sabırsız koç için 1 saat fazla bile gelecektir.
 • Boğa: Zodyağın ikinci burcu olan Boğa; gitmeden, gitmiş kadar hazırlıklı gidecektir. Toprak grubuna ait olan Boğa için bu gezi oldukça verimli olacaktır.
 • İkizler: Zodyağın en meraklı, en bilgiye aç burcu ikizler için bu gezi tam bir bilgi deposu olacaktır. Soran, sorgulayan mizacı ile sevgili ikizlerimiz bu gezide hem eğlenecek, hem de öğrenecektir.
 • Yengeç: Zodyağın duyguları ile harmanlanmış, anaçlığı ile dillere destan, alınganlığı ili zirve yapmış burcu yengeç için çok farklı anlamı olacaktır. Kendisi şefkat ve koruyuculukta öncü bir su grubu olduğu için, gezilen yerde de bir Anne teması olduğundan duygu yüklü anlar yaşayacaktır.
 • Aslan: Zodyağın görkemli burçlarından, ateş grubuna mensup olan Aslan burcu için bol selfie içeren, bol fotograflı bir seyehat olacaktır. Bu arada biz uyarımızı yapalım, Meryem Ana evinde fotograf çekimi yasak!
 • Başak: Zodyağın her anlamda en titiz toprak grubu üyesi olan Başak burcu için bu gezi, detaylar içinde kaybolmak, notlar almak ile geçecektir.
 • Terazi: Zodyağın sanata ve sanata dahil olan herşeyine ayrı bir ilgi ve özen gösteren hava grubumuz Terazi için burası adeta bir kültür  cenneti olacaktır.
 • Akrep: Zodyağın en gizemli su grubuna mahsup burcu olan akrep için burası adeta ruhani bir yolculuk olacaktır.
 • Yay: Zodyağın gezmeye, tozmaya doymayan ateş grubuna mensup burcu olan Yay için burası hem eğlenceli hem de geçmişe kısa süreli bir yolculuk olacaktır.
 • Oğlak: Zodyağın kökenlerine ve ailesine en önem veren burçlarından biri olan oğlak muhtemelen bir iş seyehati arasında genel kültür için gelmiş olmalı diyoruz J
 • Kova: Zodyağın gezmek, keşfetmek denince akla gelen diğer burcu olan Kova için burası muhakkak görülmesi gereken bir yerdir ve aheste-ahesta gezerek bilgiye dair ne varsa bulacaktır.
 • Balık: Zodyağın en ruhani su grubuna ait burcu olan Balık için burası adeta bir arınma mekanı olacaktır. Dilekler dileyecek, mumlar yakacak ve de belki astral yolculuk bile yapacaktır.

 

Yorum ekle