Yolcu360 Blog
İzmir Alışveriş merkezleri, alışveriş yapan mutlu kadın
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > İzmir Alışveriş Merkezleri: İzmir’deki En Popüler 15 AVM ve Alışveriş Yeri

İzmir Alışveriş Merkezleri: İzmir’deki En Popüler 15 AVM ve Alışveriş Yeri

İzmir alışveriş merkezleri listemizle karşınızdayız. İzmir’deki en popüler AVM’leri merak ediyorsanız, detaylar yazımızda!

Herkes alışveriş yapmayı sever öyle değil mi? Her ne kadar gelişen teknolojiyle birlikte, ihtiyacımız olanı tek tıkla sipariş edebilsek de dükkanları dolaşarak alışveriş yapmanın tadı başka. Çarşı, AVM ya da semt pazarı gezmek oldukça eğlenceli. 

İnsanlar günümüzde özellikle de AVM’lere çok ilgi gösteriyor. Çünkü alışveriş merkezi olarak adlandırdığımız bu yapılar, birçok markayı bünyesinde barındırıyor. Üstelik AVM’ler sadece alışveriş yapmak isteyenlerin değil, belli etkinliklere katılmak isteyenlerin de uğrak noktası. 

İhtiyaçlarınız var alışveriş yapmanız gerekiyor ya da canınız sıkılıyor şöyle bir tur atarım, ne var ne yok bakarım diyorsunuz. Bu harika! Çünkü bu demek oluyor ki doğru yerdesiniz, yazımız tam size göre! 

Size İzmir’deki AVM’ler ve alışveriş yerlerinden bahsetmek istiyoruz. İzmir’de yaşayanların sayısı arttıkça aynı oranda alışveriş merkezi sayıları da artıyor.  

İzmir’de yaşayanların akıllarına takılan İzmir’deki en popüler AVM’ler hangileri, İzmir’de en iyi alışveriş merkezleri nerede bulunuyor, İzmir’de alışveriş yeri deyince akla neresi geliyor gibi sorulara cevap bulmaya çalıştık. Bu sorular aslında İzmir’de yaşamayanları da ilgilendiriyor. Çünkü İzmir çoğu kişinin tatil için tercih ettiği bir şehir. 

izmir alışveriş merkezleri, alışveriş yapan mutlu çiftler

İzmir’deki En Popüler 15 AVM ve Alışveriş Yeri

İzmir’de yaşayanların aklındaki en iyi alışveriş merkezleri hangileri, bu AVM’ler nerede bulunuyor gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Sizler için İzmir’deki en popüler alışveriş merkezlerini araştırdık. En beğenilen 15 AVM’yi listeledik. İzmir’e tatile gelip bu şehirden hediye almak isteyenlerin de işine yarayacak bu rotaları gelin birlikte inceleyelim. 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Forum Bornova (@forumbornova)’in paylaştığı bir gönderi

İzmir Alışveriş Merkezleri: 1. Forum Bornova AVM

Forum Bornova, İzmir şehrinin hatta Ege Bölgesi’nin ilk açık hava alışveriş merkezi. Üstelik 200.000 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Türkiye’deki forum konseptli AVM’ler içerisinde, tamamlanan ilk proje olmasıyla da dikkat çekiyor. 

Havadar ve ferah oluşuna güzel mimarisi de eklenince, Forum Bornova herkesin beğenisini topluyor. Açık hava bir alışveriş merkezi olması, kapalı alanlarda çok fazla kalamayan kişileri oldukça memnun eden bir özellik. 

Eğlence ve alışverişin kesişim noktası olan Forum Bornova, konum olarak da kolay ulaşılabilir bir noktada yer alıyor. Alışveriş merkezi, Ege Üniversitesi Hastanesi’nin hemen yanında bulunuyor. 

AVM’de dünyaca ünlü birçok seçkin markanın mağazası, sinema salonları ve çocuklar için eğlence alanları var. Üstelik Forum Bornova, üç bin araç kapasiteli bir otoparka sahip. Çok tercih edilen, kalabalık bir alışveriş merkezi. 

Müşteri hizmetleri hususunda Gümüş Solal Ödülü’ne sahip bir AVM burası. Ayrıca Forum Bornova, son model otomobillerin sergilendiği geleneksel bir festival düzenliyor.

Adres: Kazımdirik Mahallesi, 372. Sokak, No: 75, Bornova, İzmir.

izmir alışveriş merkezleri, optimum avm izmir (1)

2. Optimum Outlet AVM

Optimum Outlet İzmir, şehrin Gaziemir ilçesinde yer alan bir alışveriş merkezi. Üstelik Ege Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi olarak biliniyor. 2012 yılından beri hizmet veren AVM, 235.000 metrekarelik bir alanı kapsıyor. 

Alışveriş merkezi, önceleri sadece outlet mağazaların hizmet verdiği bir AVM idi. Ancak çok büyük bütçeler harcanarak düzenlenen genişletme çalışmalarıyla Optimum Outlet İzmir’in kapsamı ve konsepti değişiyor. 

Şehrin eğlence ve alışveriş ihtiyacını karşılayan bir buluşma noktası Optimum. İçerisinde çok sayıda seçkin markanın mağazaları, sinema ve bowling salonu, buz pisti, çocuklar için ücretsiz oyun parkı yer alıyor. Ayrıca alışveriş merkezinin çok büyük bir yemek yeme alanı var. AVM 3000 araç kapasiteye sahip bir otoparka sahip. 

Optimum ödül almış bir alışveriş merkezi, bunu söylemeden geçmeyelim. 2018 yılında, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından büyüme kategorisinde Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü’ne layık görülüyor. 

Adres: Binbaşı Reşatbey, Akçay Caddesi, No: 101, Gaziemir, İzmir. 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Mavibahçe (@mavibahcetr)’in paylaştığı bir gönderi

İzmir Alışveriş Merkezleri: 3. Mavibahçe AVM

İzmir’in en sevilen, en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan Mavibahçe, Bostanlı’da bulunuyor. Mavibahçe diğer alışveriş merkezlerinden biraz farklı. İzmirlilerin su ve yeşilin iç içe geçtiği, doğal bir ortamda alışveriş deneyimini yaşaması için dizayn ediliyor. Ayrıca kent meydanlarından ilham alınarak hayata geçmiş bir proje. 

Sahilin hemen yanında bulunan AVM, ulaşım zorluğu yaşatmaması bakımından da insanları cezbediyor. Adeta İzmirlilerin buluşma ve eğlence mekanı haline gelmiş durumda. 

Mavibahçe Ege mimarisini yansıtan bir alışveriş merkezi. Böyle oluşuyla insana huzur ve mutluluk aşılıyor. Yapımında kullanılan canlı renkler, teraslar, cumbalar, balkonlar, beyaz pergolalar, sahip olduğu peyzaj, saat kulesi gibi detaylar İzmir şehrine has özellikler gösteriyor. 

Alışveriş merkezi içerisinde birçok seçkin markanın mağazası, ünlü restoran ve kafeler, çocuklar için oyun alanı, sinemalar ve etkinlik alanları mevcut. Ayrıca 2000 araç kapasitesine sahip bir otoparkı var. İzmirliler için oldukça iyi bir seçenek. Eğer İzmir’e yolunuz düşerse Mavibahçe’ye uğrayabilirsiniz. 

Adres: Mavişehir Mahallesi, Caher Dudayev Bulvarı, No: 40, Karşıyaka, İzmir. 

izmir alışveriş merkezleri, agora avm izmir (1)

4. Agora AVM

Agora Grekçe yani Eski Yunanca çarşı, gezilecek yer, pazar meydanı gibi anlamlara gelen bir kelime. 2003 yılından beri hizmet veren alışveriş merkezi de adını buradan alıyor. 

İsminden de anlaşılacağı üzere burası büyük bir alışveriş merkezi. Giyim, aksesuar, ev tekstili, kozmetik, kitap, müzik, oyuncak, hobi gibi birçok kategoride ürüne ulaşmak mümkün. AVM içerisinde seçkin markaların mağazaları, sinema salonu ve aileler için eğlence alanları bulunuyor. 

İzmirlilerin oldukça sevdiği ve alışveriş ettiği bir AVM Agora. Hatta adının hakkını veriyor diyebiliriz. İzmir’de bulunan en iyi AVM’lerden biri. 

Adres: Bahçelerarası Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 1446, Balçova, İzmir. 

İzmir alışveriş merkezleri, konak pier izmir

5. Konak Pier AVM

İzmirlilerin çok sevdiği ve oldukça rağbet gören bir diğer alışveriş merkezi de Konak Pier. Bulunduğu bina ve konum itibariyle sevilmeyecek gibi değil! Alışveriş merkezine ulaşım oldukça rahat. Ayrıca AVM denize nazır bir alışveriş deneyimi sunuyor.

AVM deniz üzerine kurulmuş tarihi bir binada yer alıyor. Yani her açıdan deniz manzarası olan bir mekandan bahsediyoruz. Alışveriş yapmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı dediğinizi duyar gibiyiz! 

Konak Pier tarihi bir binaya sahip. Bu bina 1800’lü yıllarda inşa edilmiş ve o dönem gümrük binası olarak kullanılmış bir mekan. Fakat 2003 yılında yeniden yapılandırılan bina, 2004 yılından beri AVM olarak hizmet veriyor. 

Deniz manzaralı alışveriş merkezinin içerisinde birçok seçkin markaya ait mağaza, restoran ve kafeler bulunuyor. Ayrıca sinema salonu da var. Eğer tarihi bir binanın atmosferi içerisinde film izlemek istiyorsanız, Konak Pier oldukça iyi bir tercih. 

Adres: Akdeniz Mahallesi, Atatürk Caddesi, No: 19, Konak, İzmir.

izmir alışveriş merkezleri, ege park avm

İzmir Alışveriş Merkezleri: 6. Ege Park Mavişehir AVM

Ege Park Mavişehir, İzmir’in Karşıyaka ilçesine bağlı Mavişehir Mahallesi’nde bulunuyor. Oldukça kapsamlı bir alışveriş merkezi olan Ege Park Mavişehir, birçok İzmirlinin sevdiği bir mekan. 

Alışveriş merkezi içerisinde seçkin markaların mağazaları bulunuyor. Ayrıca AVM birçok kampanya, sergi gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Toplumu bilinçlendirmek adına kamu kuruluşları ile işbirliği içinde düzenlenen etkinlikler de bu kapsama dahil. 

Adres: Mavişehir Mahallesi, 2040 Sokak, No: 104, Karşıyaka, İzmir. 

izmir alışveriş merkezleri, westpark outlet

7. Westpark Outlet 

Westpark isimli alışveriş merkezi Ege Bölgesi’nin en büyük outleti. Alışveriş merkezi İzmir şehrinin Bayraklı ilçesinde yer alıyor. İzmirliler ve civar illerden gelen ziyaretçiler, bu alışveriş merkezine oldukça ilgi gösteriyor. 

AVM birbirine üst geçit ile bağlanan iki ayrı binadan oluşuyor. Ayrıca yarı açık bir konsepte bağlı kalınarak inşa edilen alışveriş merkezi, ferah ve huzurlu bir hava sunuyor. 

Alışveriş merkezinin içerisinde seçkin markaların mağazaları ve sinema salonu bulunuyor. Üstelik 2500 araç kapasitesine sahip bir otoparkı var. Bununla birlikte İzmir’e yeni bir soluk kazandıran Westpark, Ege Bölgesi’nin ilk akvaryumuna da ev sahipliği yapıyor. Huzurlu bir alışveriş deneyimi yaşamak isteyenler için iyi bir seçenek.

Adres: Şevket İnce Mahallesi, 2148 Sokak, No: 4, Bayraklı, İzmir. 

Point Bornova AVM, izmir alışveriş merkezleri

8. Point Bornova AVM

İzmir şehrinin Bornova ilçesinde bulunan Point Bornova, bir gökdelen. Yapı elli katlı ve iki yüz metre yüksekliğinde. 

Point Bornova hem bir alışveriş merkezi hem de içerisinde altı yüz yirmi dokuz konut bulunan bir yaşam projesi. 285.000 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Proje dağ, deniz ve şehir temalarından oluşuyor.  

Projenin içerisinde bulunan Point Bornova isimli AVM, İzmir’in tavanı açılıp kapanan ilk alışveriş merkezi. Birçok seçkin markanın mağazalarına ev sahipliği yapıyor. Üstelik İzmir şehrine ilk VİP sinema bu projenin ardından geliyor, ziyaretçilerine eşsiz bir sinema deneyimi sunma konusunda iddialı. Sinemaseverler için oldukça iyi bir seçenek olduğunu söylemeliyiz.

Adres: Yeşilova Mahallesi, 4174 Sokak, No: 4, Bornova, İzmir. 

hilltown avm karşıyaka, izmir alışveriş merkezleri

9. Hilltown AVM

Hilltown alışveriş merkezi İzmir‘in Karşıyaka ilçesinde yer alıyor. 2019 yılından beri ziyaretçilerine hizmet veriyor. 90.000 metrekarelik bir alanı kapsıyor. 

Alışveriş merkezinin içerisinde seçkin markalara ait mağazalar, sinema salonları ve hipermarket bulunuyor. Birçok İzmirlinin tercihi olan bir alışveriş merkezi. 

Adres: Yalı Mahallesi, 6522 Sokak, No: 3, Karşıyaka, İzmir.

Ege Perla avm

10. Ege Perla 

İzmir şehrinin Konak ilçesinde bulunan Ege Perla, iki gökdelenden oluşan kompleks bir yapı. Bu yapı konutlar, ofis alanları, otopark ve dört katlı alışveriş merkezinden oluşuyor. Ege Perla, 18.392 metrekarelik bir alanı kapsıyor.

Alışveriş merkezi içerisinde seçkin markalara ait mağazalar, restoran ve kafeler, sinema salonları, eğlence ve etkinlik alanları yer alıyor. Daha önce Ege Perla alışveriş merkezine gitmediyseniz, alışveriş sevenler için iyi bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. 

Adres: Çınarlı, Ozan Abay Caddesi, No: 8, Konak, İzmir. 

Çiğli KİPA AVM İzmir alışveriş merkezleri

İzmir Alışveriş Merkezleri: 11. Kipa AVM

Kipa alışveriş merkezi İzmir’in Çiğli ilçesinde. 1998 yılından beri, İzmirlilere hizmet veriyor. 

Alışveriş merkezi sessiz sakin bir alışveriş deneyimi yaşamak isteyenler için nimet niteliğinde. Çünkü diğer AVM’lere göre pek kalabalık olmuyor. Huzurlu bir şekilde alışveriş yapmak için ideal mekan. 

Adres: Ataşehir, Eski Havaalanı Caddesi, Çiğli, İzmir. 

selway outlet izmir alışveriş merkezleri

12. Selway Outlet Park

İşte sessiz sakin ve huzurlu bir alışveriş deneyimi yaşamak isteyenler için bir öneri daha! Abartmıyoruz, burası ziyaretçileri için adeta keşfedilmemiş bir vaha! 

Balçova çevre yolu üzerinde yer alan alışveriş merkezinde, kalabalığa yakalanma ihtimaliniz neredeyse sıfır. Çünkü Selway Outlet AVM, henüz çok bilindik bir yer değil. 

İyi markalara ev sahipliği yapıyor ve outlet olduğu için oldukça ucuza alabiliyorsunuz. Ben alışveriş tutkunuyum diyenler adına güzel bir tercih. 

Adres: Çetin Emeç Mahallesi, Kıvanç Sokak, No: 10, Balçova, İzmir. 

izmir park avm

İzmir Alışveriş Merkezleri: 13. İzmir Park AVM

Birbirinden güzel İzmir alışveriş merkezleri listemize devam ediyoruz. İzmir Park, Konak meydanına bir buçuk kilometre uzaklıkta yer alıyor. Şehrin en işlek yerlerinden birinde bulunması bakımından ulaşımı gayet kolay. 

Alışveriş merkezi, hazır giyimden tutalım elektronik aletlere kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Ayrıca şık restoran ve kafeleri de mevcut. Sinema salonu, eğlence alanı gibi özellikleriyle tercih edilesi bir alışveriş merkezi. 

Adres: Güneşli, Eşrefpaşa Caddesi, No: 416, Konak, İzmir. 

park bornova izmir alışveriş merkezleri

14. Park Bornova Outlet Center AVM

Park Bornova Outlet Center alışveriş merkezi tek katlı ve yüksek tavanlı bir yapıya sahip. Bu nedenle oldukça ferah bir tasarımı var. Ayrıca otopark alanı oldukça geniş olduğundan alışveriş yapmaya gelenler, park konusunda bir sıkıntı yaşamıyor. 

Birçok seçkin markayı uygun fiyatlarla bünyesinde barındırıyor. Çok rağbet gören bir outlet. Üstelik yeme içme ve dinlenme alanları da epey konforlu. 

Adres: Doğanlar, Ankara Caddesi, No: 192, Bornova, İzmir. 

İzmir Alışveriş Merkezleri: 15. Kemeraltı Çarşısı

Kemeraltı, İzmir şehrinin meşhur tarihi çarşısı. Burası şehrin en renkli, en hareketli noktalarından biri. Eminiz ki alışveriş yapmayı seviyorsanız Kemeraltı Çarşısı’na bayılacaksınız!

Buradaki tezgah ya da dükkanlarda envai çeşit ürün satılıyor. Giysiler ve takılar ağırlıkta olsa da hemen hemen her tarz eşyaya rastlamak mümkün. Ürünlerin fiyatları çok pahalı değil. Ancak biz yine de size pazarlık etmeyi öneriyoruz. 

Adres: İzmir’in Konak Mezarlıkbaşı semtinden başlayıp Konak meydana kadar uzanan çarşısı.

yolcu360 blog arama banner

İzmir’de Kiralık Araç mı Arıyorsunuz?

İzmir’de araç kiralama yapmayı düşünüyorsanız yolcu360.com’a şimdi girin ve en iyi fiyatları karşılaştırın. 1 dakikadan kısa süre içinde aracınızı rezerve edin! Ayrıca Yolcu360 mobil uygulamasını telefonunuza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

yolcu 360 huawei app indirTrabzon'da Araba Sürme YerleriTrabzon'da Araba Sürme Yerleri

İzmir Hakkında Daha Fazlası

Yorum ekle