Yolcu360
İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama
Kiralık Araç Rehberi

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama

⏱: 3 dk

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçeneklerine bakalım mı? İzmir havalimanı araç kiralama fiyatları nasıl? İzmir Havaalanından uygun fiyata araç kiralama nasıl yapılır? İzmir Havalimanı rent a car ofisleri hangileri? İzmir Adnan Menderes Havalimanı oto kiralama için tavsiyeler neler? Bu soruların hepsine yanıt bulduk…

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı merak mı ediyorsunuz? Kafanızda Havalimanından sonra ne yapacağım, nasıl ulaşım gerçekleştireceğim? Gibi sorular mı var? Bu yazımız tam size göre. Bu yazımızda havalimanına ulaşımın nasıl gerçekleştiğini, İzmir havalimanının içinde hangi rent a car firmalarının olduğunu, havalimanın tarihini ve daha birçok şeyi bulabileceksiniz. Rent a car firmalarına geçmeden önce İzmir Adnan Menderes havalimanını yakından tanıyalım.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Şehir merkezinin 14 kilometre güneyinde, Gaziemir ilçesinin sınırlarında yer alan uluslararası bir havalimanıdır. Kodu ADB olan havalimanının ismi bir dönem başbakanlık yapan Adnan Menderes’ten gelmektedir. Sahibi DHMİ olan havalimanının işletmecisi TAV’dır. Ülkenin en işlek 5 havalimanından birisi olan havalimanı 10 milyonun üzerinde yolcu kapasitesine sahiptir. Ayrıca Havalimanının 4000 araçlık otoparkı bulunmaktadır.

Havalimanı 2009 yılında “Yılın Çevreci Havalimanı” ve “Eko İnovasyon” ödüllerinin sahibi olmuştur.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Tarihi

Eski adı Cumaovası Havaalanı’dır. Bu havaalanında Türkiye’nin ilk havacılık müzesi kurulmuştur. ADM açılana kadar sivil uçuşlar Çiğli Havalimanı’ndan yapılmaktaydı. Artan ihtiyaçla birlikte Cumaovası Havaalanı’nı sivil uçuşlara açmayla ilgili çalışmalara başlandı. 1984 yılında temeli atılan havalimanı 1987 yılında tamamlanmıştır. Artan ihtiyaçla birlikte iç hatlar terminali, dış hatlar terminaline taşındı ve yeni bir terminal inşa edildi. Terminalin yeni işletmecisi TAV oldu.

İzmir Adnan Menderes Havalimanına Nasıl Gidebilirim?

Havalimanına ulaşım çok kolay bir biçimde sağlanmaktadır. Aşağıda İzmir’in önemli ilçelerinden havalimanına nasıl ulaşılacağı bulunmaktadır.

Bornova’dan Havalimanına Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama

Bornova’dan Havalimanına ulaşmak için Bornova Metro İstasyonu’ndan 204 numaralı Eshot’a binebilirsiniz. Otobüsün son durağı Havalimanıdır.

Bornova Metro’yu kullanarak Halkapınar İstasyonu’nda inip Cumaovası yönüne giden İzban’a binerek, Havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bornova araç kiralama seçenekleri ile havalimanına gelip, aracı burada ilgili rent a car ofisine teslim edip uçağa binebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama

Konak’tan Havalimanına Ulaşım

Evka 3 yönüne giden metroyu kullanarak Halkapınar ya da Hilal de inebilirsiniz. Oradan Cumaovası yönüne giden İzban’a binerek, Havalimanına ulaşabilirsiniz. Yine Konak oto kiralama seçenekleri için de yolcu360.com üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Karşıyaka’dan Havalimanına Ulaşım

Karşıyaka İzban İstasyonu’ndan Cumaovası tarafına giden İzban’a binip rahatlıkla havalimanına ulaşabilirsiniz.

Havalimanına ulaşımda bir diğer seçenek ise HAVAŞ kullanmaktır. Çeşitli alanlardan kalkan HAVAŞ otobüsleriyle gideceğiniz yere ya da havalimanına ulaşabilirsiniz.

Not: Eshot, İzban ve metroya İzmirim Kart sahipleri binebilir. Kartı istasyonlarda bulunan gişelerden ya da makinelerden alabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka araç kiralama fiyatlarına da yine yolcu360.com uygulamasıyla bakabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama

Adnan Menderes Havalimanı Konaklama

Havalimanının içinde TAV’a ait bir otel bulunmaktadır. Bunun dışında Havalimanına en yakın otel 500 metre uzaklığa sahiptir. Havalimanının şehre yakın ve ulaşımın rahat olmasından dolayı konaklamada sıkıntı olmayacaktır.

Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama

Havalimanından rahatlıkla araç kiralayabilirsiniz. Aracı online olarak da kiralayabileceğiniz gibi havalimanında bulunan rent a car ofislerine giderek aracınızı kiralayabilirsiniz. Havalimanının içinde Sixt, Avis, Enterprise, Europcar gibi global ve yerli rent a car  firmalarının ofisleri bulunmaktadır.

 

İlgili Yazılar

Ticari Araç Kiralama Hakkında Merak Edilen Her Şey

Yolcu 360

Sarı Taksi Mecburiyet Değil: Araç Kiralama Fırsatları Öne Çıkıyor

Yolcu 360

Çocuklarıyla Yaz Tatiline Çıkacak Aileler İçin Kiralık Araç Önerileri

Yolcu 360

Yorum Bırak