Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Instagram fenomenlerinin favori mekanı olmuş 5 kafe / İstanbul

Instagram fenomenlerinin favori mekanı olmuş 5 kafe / İstanbul

Instagram’da görüp “Acaba burası neresi” diyebileceğiniz mekanlar oldu mu hiç? Fenomen hesapların sık ziyaret ettiği pek çok kafe bu sayede keşfedilip meşhur oluyor. Gezgin çiftimiz Merve ve Furkan sizler için İstanbul’un altını üstüne getirdi ve muhteşem kareler çekebileceğiniz 5 kafeyi yazdı.

Arkadaş toplantılarının, özel buluşmaların, gideyim de bir kahve içip kitap okuyayım seanslarının ve bunlar gibi birçok eğlenceli zaman diliminin vazgeçilmezidir kafeler. Yani kendimiz için ayırdığımız özel vakitlerin ev sahipleridir onlar.

Tabi bunu yaparken ayırdığınız vaktin kaliteli geçmesi de önemli bir konu. Bunun için de biraz daha özel bir yerlere gitmek hepimizin istediği bir şey. İşte biz de tam bu noktada devreye giriyoruz. Gittiğiniz mekan farklı olsun, ayrı bir konsepti olsun, e biraz da fotoğraflık olsun istiyorsanız eğer tam sizin ağzınıza layık bir yazı ile geldik bu hafta. Öncelikle İstanbul’da keyifli bir hafta sonu geçirmek için araç kiralama seçeneklerini bir değerlendirin deriz. Yolcu360‘tan İstanbul araç kiralama fiyatlarına mutlaka bakın.

Instagram hayatımıza girdi gireli, hatta bırakın hayatımıza girmeyi bir organımız haline geldiğinden beri gittiğimiz yerlerin Instagram paylaşımları için de uygun olması büyük önem taşıyor. 😊 İşte fenomenlerin uğrak noktası olan, harika fotoğraflar çekebileceğiniz bir de üstüne keyifli vakit geçirebileceğiniz güzeller güzeli 5 kafeyi sizin için yazdık.

İstanbul İllüzyon müzesi hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Instagram fenomenlerinin favori 5 mekanı

  • Maison Balat

Maison Cafe, son dönemlerde İstanbul’un en renkli köşelerinden biri Haline gelmeye başlayan Balat’ta yer alıyor. İçerisinde bulunan envai çeşit antika eşyası ve rengarenk dekoruyla insanın içini neşeyle ve fotoğraf çekme isteğiyle dolduran bir mekan burası. Ee, Instagram fenomenlerinin Maison’a yoğun ilgi göstermesine şaşırmamak gerek.

Ufacık tefecik içi dolu turşucuk tabiri gibi, cafe cidden ufacık tefecik ama içinde yok yok. Eski eşyalar, dantel örtüler, antikalar, şapkalar, vitrinler, neler neler… Her köşesinde fotoğraf çekinmek istiyor insan. Sahibi çok tatlı bir anne oğul, sohbetleri de şahane. Zaman bulduğunuz ilk anda ziyaret edin deriz.

İstanbul Havalimanı araç kiralama seçeneklerine bakıp İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama olanaklarını inceleyerek, buraya kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Emilia İstanbul

Ah o meşhur pembe çiçekler… Herkesin çiçeklerinin önünde fotoğraf çekindiği, paylaşım yapmaya doyamadığı o dillere destan mekan… İşte orası Emilia İstanbul. Instagram fenomenlerinin uğrak noktası olan bu mekan, şehrin en iyi konsept kafelerinden biri.

Üstelik Emilia Cafe, sadece sahip olduğu özel dekorasyon ile değil, sunumlarının güzelliği ile de dillere destan. Özellikle bal kabağı şeklindeki tatlısı en çok tavsiye edilenlerden. Zaten mekanın tasarımının güzelliğine diyecek hiçbir şey yok.

Eğer adını hiç duymadıysanız fotoğraflarına bir bakın deriz, eminiz bayılacak ve en yakın zamanda Kadıköy’de bulunan Emilia’ya bir ziyaret planlayacaksınız.

Rent a car İstanbul için İstanbul Ümraniye araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak, burayı ziyaret edebilirsiniz.

  • Dem Moda

Sarının en güzel tonuyla döşenmiş olan bu kafeye daha girer girmez bir huzur kaplıyor insanın içini. Öyle güzel ve sade döşenmiş ki mekan, burada vakit geçirdiğiniz her an biraz daha fazla dinginleşiyorsunuz. Bu yüzden Dem Moda, Instagram fenomenlerinin en çok vakit geçirdiği kafelerden birisi.

Moda’da yer alan bu güzel kafede adından da anlaşılacağı gibi çeşit çeşit demleme çay var. 60 adet farklı çaya, eşsiz lezzetlere ve ferah dekora sahip olan bu özgün kafede güzel zaman geçirmek ve harika fotoğraflar çekmek olmazsa olmazlardan. ♥

Kiralık araba İstanbul için İstanbul Şişli araç kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

  • Filbooks

Filbooks, açık renklerle döşenmiş huzur dolu konseptiyle hem içerden hem de dışardan baktığınızda içinizi ferahlık hissi ile dolduruyor. En az adı kadar sevimli bir cafe olan Filbooks aslında kitap, kahve ve atölye üçlüsünü bir araya getirmiş sevimli bir mekan.

Karaköy’de yer alan bu kosept kafe güzel fotoğraflar çekmeniz için de fazlasıyla farklı ve özgün. Adını duymadıysanız bir araştırın deriz. Resimlerine baktığınız an zaten canınız buraya gitmek isteyecek.

Pelit Çikolata müzesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  • Velvet Cafe

Nostaljik bir havaya sahip olan Velvet Cafe de İstanbul’un farklı konseptteki görülmeye değer mekanlarından bir diğeri. Tıpkı Maison Balat gibi renkli ve nostaljik fincanlar ile dantel örtüler burada da ön planda. Yani sizin anlayacağınız tam fotoğraflık, renkli ve fotojenik.

Ayrıca burası, oturduğunuz her dakikadan keyif aldığınız oldukça güzel bir mekan. Gitmişken mutlaka meşhur un helvasını da denemelisiniz ya da sabah saatlerinde gidip bu keyifli mekanda kahvaltı da edebilirsiniz.

İstanbul'da keşfedebileceğiniz diğer mekanlar

Yorum ekle