Yolcu360
Otomotiv Haberleri

İkinci El Otomobil Fiyatları Yükselecek!

⏱: 3 dk

Yeni normalle birlikte otomobile daha doğrusu bireysel ulaşıma olan ihtiyaç, 2. el otomobil fiyatlarını yükseltti. Öyle bir tablo çıktı ki ortaya, bugün bazı ikinci el otomobillerin sıfırı daha uygun bile olabiliyor. Peki, 2. el otomobil fiyatları düşer mi yoksa ikinci el otomobil fiyatları yükselecek mi? Hemen herkes bu sorunun yanıtını merak ediyor. Biz de pazar analistlerinin yorumlarını sizin için değerlendirdik. Detaylar şöyle…

İkinci El Otomobil Fiyatları Yükselecek Mi?

Bildiğiniz üzere covid-19 sürecini tüm dünya karantina altında geçirdi. Karantina dönemi sona erdiğinde ise işe gitmek – okula gitmek ve ailece seyahat etmek için toplu taşıma araçlarından uzak bir yaklaşım benimsendi. Bu da aklında hiç araba almak olmayan tüketicinin bile bir araç edinmek istemesine neden oldu. Diğer yandan pandemi sürecinde otomobil fabrikalarında üretim yapılmadı. Yani piyasada sıfır araç da yok. Sıfır otomobil satış kanallarına baktığınızda “stoklarımız tükenmiştir” yazısı ile sıklıkla karşılaşmış olmalısınız. Hal böyle olunca zaten bir süredir revaçta olan 2. el araba pazarına nur yağdı. Öyle ki ikinci el araba bulmak, imkansız hale geldi. Elbette 2. el araba fiyatları da zirveyi gördü. Şimdi, merak edilen konu ise ikinci el otomobil fiyatları düşer mi yükselir mi şeklinde….

Sıfır otomobil üretimi Mayıs ayında başladığı ve üretim de kademeli olarak yapıldığı için pazarda sıfır araba bulmak yine kolay olmayacak. Diğer yandan gelen otomobiller, kur farkı ile gelecek. Yani bir önceki döneme göre çok daha pahalı olacaklar. Bu da ikinci el pazarında dalga dalga tekrar yükseliş demek. 

En Uygun Fiyatlı Araç Kiralama Hangi Firmanın yazısı için tıklayınız.

İkinci El Otomobil Fiyatlarındaki Yükselişe Etki Edenler

  • Yıllardır ötelenen talep
  • Sıfır araç üretiminin az olması 
  • Kurdaki yükseliş
  • İkinci el araba bulmanın zor olması
  • Henüz üretilmemiş otomobiller için verilen siparişler

Araç Kiralamada En Uygun Fiyatlar Hangi Bölgede yazısı için tıklayınız.

Tek Çözüm Araba Almak mı?

Bu süreçte otomobil almak gerçekten zor. Değerinin kat be kat üstündeki otomobillere birikiminizin tamamını vermek yerine araç kiralama seçeneklerine de bakabilirsiniz. Uzun dönem araç kiralama / aylık araç kiralama gibi seçeneklerle ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Elbete araç kiralama fiyatlarının araba almaya oranla uygun olduğu gibi bir söylem doğru olmaz. Zira, kiralık aracın özellikleri gibi pek çok faktör belirleyicidir. Ancak bir ay için / üç ay için gibi süreli olarak araca ihtiyaç varsa uzun dönem araba kiralama seçenekleri çok daha avantajlı olabilir. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Oto Haber: Otomotiv Dünyasında Yılın İlk 3 Ayı Nasıl geçti?

Yolcu360

Yolcu360 ile küçük dostlarımız için #ormanamama bırak

Yolcu 360

2020 Audi RS7 Sportback Hazır, Bakmak İster misiniz?

Yolcu360

Yorum Bırak