Yolcu360
Kiralık Araç Rehberi

Havaalanından Araç Kiralama Avantajları

⏱: 3 dk

Havaalanından şehir merkezine ulaşım için en konforlu seçenek olan havaalanından araç kiralama pek çok avantajı beraberinde sunuyor. İstanbul Havalimanı araç kiralama ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama gibi hareketli limanlarda verilen hizmet ayrıca çok daha fazla çeşitlilik sunabiliyor.

Havaalanından Araç Kiralama Avantajları Neler?

İş ya da tatil için havayoluyla ulaşım, ülkemizde giderek daha popüler oluyor. Bu durumda havayolu şirketlerinin ve havaalanı sayısının artması ile uçak bileti fiyatlarının daha erişilebilir olmasının büyük payı var. Havaalanları da yeme içme, banka, dinlenme, güzellik- bakım, alışveriş, market alışverişi, ulaşım ve araç kiralama gibi pek çok ihtiyacı tek noktadan karşılayacak şekilde organize oluyorlar. Genellikle şehir dışına inşa edilen havalimanlarından şehir merkezlerine ulaşım ise en büyük problem olarak karşımıza çıkıyor. Havaalanı şehir merkezi ulaşım ağının çok güçlü olduğu ve seçeneklerin çok olduğu büyük şehirlerde trafik ve kalabalık, söz konusu imkanların yetersiz olduğu küçük şehirlerde de vasıta bulmak problem olabiliyor. 

Havaalanı şehir merkezi ulaşımında oto kiralama konusu en konforlu çözüm olarak çıkıyor karşımıza. Sadece akıllı telefonla bir kaç dakikada aracı rezerve edip, uçuştan sonra ilgili rent  a car ofisinden teslim alıp bavul taşımadan, kuyruk beklemeden ulaşım sağlama fikri hiç de fena değil. Havalimanından araç kiralamanın avantajları çok. Peki, havalimanı ucuz oto kiralama seçenekleri nasıl bulunur ve popüler destinasyonlarda hangi rent a car şirketlerinin ofisleri var?


Havalimanı Araç Kiralama Kolaylığı

Önce biraz konuyu açalım: Havaalanından araba kiralamak neden daha avantajlı? Öncelikle havaalanından kalkan otobüslerin belirli rutları vardır. Söz konusu rut güzergahı her zaman sizin ulaşacağınız noktaya uymayabilir. Bu durumda bir ya da bazen İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde bir kaç aktarma yaparak hem sürekli eşya taşımak zorunda kalabilir hem de tüm yolculuk bazen bir oto kiralama maliyetine bedel olabilir. Taksilerin tarifeleri de bazen yolun uzayıp uzamayacağı endişesi ile epey stresli olabiliyor, kabul edelim. Bir de konuya şöyle bakalım:

Örneğin İstanbul Havalimanı’na indiniz ve Maslak yönüne gitmeniz gerekiyor. İstanbul Havalimanı araç kiralama firmaları için yolcu360.com ile hızlı bir araştırma yapsanız. Bu araştırmayı, havaalanında uçuş saatini beklerken bile yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey; yolcu360.com sitesine girip ana sayfada İstanbul Havalimanını seçmek. Ardından İstanbul Havalimanında hangi rent a car ofisleri varsa müsait araçları ve bu araçların günlük kiralama fiyatları ile listelenecektir. Bundan sonra tek yapmanız gereken size uygun aracı ya da havalimanı ucuz oto kiralama seçeneğini bulmak. Hemen ve güvenle online rezervasyon yapabilirsiniz. Kredi kartına 9 taksitle oto kiralama yapabilirsiniz. Havalimanına indikten sonra bagajınızı alıp kiralamayı yaptığınız İstanbul Havalimanı rent a car şirketinin ofisine giderek sizin için hazır hale getirilmiş olan aracı teslim alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yakıt deposu dolu teslim edilen araca bavullarınızı yükledikten sonra Maslak yönüne ilerleyebilirsiniz. İşlerinizi tamamladıktan sonra aracınızla şehirde gezmek istediğiniz yerlere gidebilir, belki İstanbul’un en iyi dönercilerden birine uğrayabilir ya da dönüş uçağı için tekrar İstanbul Havaalanına doğru yola çıkabilirsiniz. Aracı da yine dolu depo ile ilgili rent a car ofisine teslim edersiniz. Veya Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama seçeneklerine bakarak başkente rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Aynı örneği Antalya Havalimanı araç kiralama konusunda da verebiliriz. Hatta özellikle Alanya otelleri bölgesine gidecekler için havalimanından ulaşım epey zorludur. Çeşit çeşit aktarmalar elinizde onca bavulla çok zahmetli olabilir. Bu nedenle Antalya Havalimanı oto kiralama seçeneklerine göz gezdirerek tatile devam etmek faydalı olacaktır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama bakarak Çeşme gibi popüler tatil noktalarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

İstanbul Havalimanı Araç Kiralama

Konu İstanbul olunca her şey için geçerli olan bol seçeneklilik rent a car sektörü için de geçerli oluyor. Hele de İstanbul Havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama seçenekleri açısından bakıldığında oldukça fazla seçeneğiniz olduğunu söyleyebiliriz. Lüks araç kiralamadan sürücülü araç kiralamaya hatta limuzin kiralamaya kadar aradığınız her şeyi bu iki havalimanındaki rent a car hizmetinden bulabilirsiniz.  

İlgili Yazılar

İzmir Bayraklı Araç Kiralama Fiyatları Nasıl?

Yolcu360

Kadıköy Aylık Araç Kiralama | Kadıköy Araç Kiralama | Kadıköy Rent A Car

Yolcu360

Şoförlü Araç Kiralama Şartları ve Fiyatları

Yolcu 360

Yorum Bırak