Yolcu360
Faydalı bilgiler

Fiat Egea Uzun Yolculuklar İçin Neden Çok Tercih Edilir Oldu?

Fiat Egea fiyatı, bagaj hacmi, yakıt tüketimi gibi özelliklerle çok tercihe diliyor. Geçen yıl Türkiye’de en çok satılan otomobil Fiat’ın Egea modeli oldu. Biz de Egea kiralamayı ya da Egea almayı düşünenler için aracın özellikle uzun yolculuklarda ne ölçüde konforlu olduğunu araştırdık. İşte Fiat Egea ile uzun yolculuk deneyimi…

Fiat Egea Uzun Yolculuklar İçin Neden Çok Tercih Edilir Oldu?

Egea KırmızıAraç tercihi yaparken dikkat edilen konulardan biri de uzun yol performansıdır hiç kuşkusuz. Yakıt tüketiminden, iç genişliğine, bagaj hacminden kullanım kolaylığına kadar uzanan listeyi en çok karşılayan ya da size uygun kriterleri karşılayan aracı tercih etmeniz en doğru yaklaşımdır.

Fiat Egea Neden Tercih Ediliyor?

Piyasaya yeni giren araçlardan biri olan Fiat’ın Egea’sı özellikle uzun yol seyahatleri için en sık tercih edilen araçlardan. Araç kiralama verilerine göre de bu konuda ciddi bir yukarı doğru ivmeye sahip olduğu görülüyor.

Sedan, Hatchback ve Station Wagon olarak 3 farklı tipi bulunan Egea’nın tercih edilmesinin ilk sebeplerinden biri iç hacminin genişliği. İçeride oldukça fazla alan sağlayan Egea ile yapılan uzun yollar daha keyifli oluyor. Konforu arttırmak için tasarlanmış iç yapıya destek olan teknolojisiyle de öne çıkan aracın özellikle sürücü için tasarlanmış bileşenleri rahat bir sürüş keyfi sağlıyor.

520 litrelik bagaj hacmi ile hem uzun yol hem de aile ile çıkılan uzun yol seyahatlerindeki pek çok sorunu ortadan kaldıran Egea Sedan’da sınıfının en performanslı 1,6 dizel motoru bulunuyor. Yakıt tüketimi 100 kilometrede 3,9 litre olan aracın oldukça ekonomik bir yapıya sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Egea HB’İn 440 Litrelik Bagaj Kapasitesi

Yapısı ve tipi itibariyle genelde Hatchback araçlar için söylenen “bagajı küçük” tanımlaması Egea’nın Hatchback’inin bagajı için geçerli değil. Sınıfının gerçekten de en geniş bagaj hacmine sahip. 440 litrelik bagaj kapasitesi diğer Hatchbacklerde olmayan bir avantaj sağlıyor Egea’ya. Yakıt tüketimi konusunda da oldukça cimri olduğunu söylemeden geçmeyelim. 1,6 Multijet II motoruyla 100 kilometrede ortalama 3,3 litre yakıt tüketiyor Egea Hatchback. İç hacminin sınıfının diğer araçlarından geniş olması ve teknolojik destekli iç tasarımıyla uzun yol için neden tercih edilen bir Hatchback olduğunu da kanıtlıyor.

Station Wagon Egea’nın Bagajı 550 Litre

550 litrelik bagaj hacmiyle Station Wagon sınıfında da ilk sıralarda yer alan Egea’nın iç genişliği, koltuklar arası mesafenin fazlalığı, konfora yönelik teknoloji detekli uygulama ve bileşenleriyle en iyilerden biri olduğunu kabul etmek gerekiyor. 1,6 multijet II motora sahip Egea Station Wagon’un Hatchback ile aynı yakıt tüketimi performansına sahip olduğunu da belirtelim. 100 kilometrede yalnızca 3,3 litre ortalamaya sahip aracın 200km/s hıza ulaşabiliyor olması da tercih edilebilirlik açısından büyük etken. 6 ileri 1 geri manuel vitesi ile daha fazla hareket özgürlüğü sağlayan Egea Station Wagon araç kiralama istatistiklerinde de iyi bir ivmeye sahip.

Egea Kasa TipleriEgea Alınır mı Kararı?

Fiat Egea fiyatı belki de otomobil kategorisinde bu yılın en çok merak edilen sorusu. Egea hatchback karoseri ile geçtiğimiz yıl çok dikkat çekmiştir. Sıfır km Fiat Egea almayı düşünmeyenler bile HB Egea ile epey ilgilendi. HB Ega fiyatları merak edildi, pek çok kişi de aracın bagaj hacminin gerçekten yeterli olup olmadığını sorguladı. Egea ne kadar yakıyor diye merak edenler ve Egea alınır mı alınmaz mı sorusunu orada burada soranlar…

Öncelikle Fiat Egea hakkında kafanıza takılan her soru için bizce, aracı deneyimleyin. Bir Fiat bayisine gidip saatlik Egea test sürüşü isteyebilirsiniz. Eğer, bagajından, arka koltuğuna, sürüş pozisyonundan farklı zeminlerde ve koşullardaki yakıt tüketimine değin aracın tüm detaylarını deneyimleyip sonra da alınır mı alınmaz mı noktasında doğru bir karar vermek istiyorsanız bir Egea kiralayın. En az bir haftalık bir kullanım deneyimi, size gerçek sonucu sunacaktır. Aracı kullanırken rahat mısınız, bagajı size yetiyor mu, arka koltuklar sizin için yeterince konforlu mu, yakıt tüketimi sizin günlük kullanım şeklinize göre iyi mi gibi soruların yanıtlarına Fiat Egea kiralama yaparak aracı kullanarak bakın.

Uygun fiyatlı Egea kiralamak için yolcu360.com üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İstanbul Antalya Yolu Dinlenme Tesisleri

Yolcu 360

Seyahat Etmenin İnsana Kattığı Değerler

Yolcu 360

Otomobilin Tarihi

Yolcu 360

Yorum Bırak