Yolcu360
Fiat Egea İçi
Otomotiv Haberleri

Fiat Egea 500 Bin Adete Ulaştı!

⏱: < 1 dk

Fiat Egea üretim adetleri ile başarısını artırıyor. İşte detaylar…

Fiat Egea 500 Bin Adete Ulaştı!

Türkiye’de üretilen otomobiller arasında bulunan Fiat Egea, üç farklı karoserle önemli bir seçenek. Fiat Egea Türkiye’deki fabrikada gerçekten bize gurur veren bir “milli olma” duygusu da yaşatıyor. Evet, Fiat, yerli bir marka değil ama o bantta üretilen her bir Egea’da Türk mühendislerinin, teknisyenlerinin, işçilerinin emeği, vizyonu, başarısı var. Bu, bir gurur. Üstelik Fiat Egea modeli, dünya genelinde en çok satılan otomobiller listesinde yer alıyor. İşte Egea, şimdi yeni bir gurur yaşatıyor ve tam 500 bininci otomobil, banttan indi.

500 Bin Adet Ürettik!

TOFAŞ’ın tam 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Fiat Egea HB modelinin 500 binincisi banttan indi.

Fiat Egea

Fiat Egea modeli ilk kez 2015 yılında tanıtılmıştı. O tarihten bugüne Egea’nın teknolojisinde çok değişti. Kısa sürede de Türkiye’nin en çok satan arabası oldu. Filo kiralama, rent a car sektörünün de tercih ettiği Egea, geniş bagaj hacmi, geniş iç mekan konforu ve uygun fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

Avrupa’nın 7 ülkesinde de ilk ona giren Fiat Egea, İtalya’nın en çok tercih edilen otomobili. TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroğlu yaptığı açıklamada “Fiat Chrysler Automobiles’ın önde gelen üretim, Ar-Ge merkezlerindne biri olarak Egea Projesinde önemli bir sorumluluk üstlendik. Hem ürün yönetimi hem de iç pazarlama alanında ezber bozan bir model ailesi olduk. Egea, EMEA bölgesinde başarısını sürdürüyor” dedi.

İlgili Yazılar

Dizel Otomatik Honda Civic Sedan Kiralanır mı?

Yolcu 360

Cam Buğulanması Nasıl Önlenir?

Yolcu 360

Ayhancan Güven

Yolcu360

Yorum Bırak