Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Film / Dizi > Romantik Komedi Filmleri | En İyi Romantik Komedi Filmleri

Romantik Komedi Filmleri | En İyi Romantik Komedi Filmleri

Romantik film komedi filmleri listesinde neler var? En iyi romantik filmler neler? Romantik komedi filmleri yabancı kategorisinde hangi filmler var? Romantik komedi filmleri hem duygulandıran hem de güldüren tarzı ile birçok kişinin sevdiği film türlerinden.

En İyi Romantik Komedi Filmleri

Merhaba sevgili okur. Romantik komedi filmleri ile karşınızdayız. Bir yandan gülüp, bir yandan eğleneceğiniz, bir yandan hüzünlenip, bir yandan mendilleri hazırlayacağınız romantik komedi filmleri listemize hoş geldiniz. Karantina günlerinde keyifli zaman geçirmeniz için, en iyileri arasından seçtiğimiz romantik komedi filmlerimiz ile birlikte sıcacık akşamlar dileriz.

Barfi (2012)

  • BARFİ FİLM HAKKINDA

Hindistan sinema endüstrisi yani Bollywod, son dönemlerde yaptığı filmlerle yüzümüzü güldürmeyi başarıyor. Barfi bu filmlerin içinde geliyor. 2012 yılı Hindistan yapımı romantik komedi filmdir. Yönetmen koltuğunda Anurag Basu oturmaktadır. Başrollerinde, Ranbir Kapoor, Priyanka Chopra ve İleana D’Cruz yer almaktadır. Çok az replik olduğu için sessiz sinema etkisi yaratan filmin fragmanını aşağıya bırakıyorum.

  • BARFİ FİLMİNİN KONUSU

Annesini kaybettiği için babası tarafından yetiştirilen Barfi, işitme ve konuşma engellidir. Şehre taşınan Shruti Ghosh isimli kıza aşık olduğu zaman yeni duygular keşfetmeye başlar. Yakın bir zamanda evlenecek olan Shruti de Barfi’den hoşlanmaya başlar. Ailesi, sağlık biriyle evlenmesi ve normal bir hayat sürmesi konusunda tepki almaya başlayınca görüşmeleri engellenir. Yıllar sonra tekrar bir araya geldiklerinde Barfi’nin kalbinde başka bir kız vardır. Shruti ise karar vermek zorundadır. 

Groundhog Day / Bugün Aslında Dündü (1993)

  • GROUNDHOG DAY FİLMİ HAKKINDA

Groundhog Day, 1993 yılında ABD yapımı romantik komedi filmdir. Romantik komedi filmleri arasında beni en heyecanlandıran yapımlardan biridir. Harold Ramis yönetmen koltuğunda oturmaktadır. Başrollerde, Bill Murray  ve Andie MacDowell yer almaktadır. 2006 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından ‘Kültürel, tarihsel ve estetik olarak önemli’ filmler arasında gösterilerek Film Arşivi’ne giren filmin fragmanı aşağıdadır.

  • GROUNDHOG DAY KONUSU

Phil  Connors, ekranların neşeli ve sevilen hava durumu spikeridir ama özel hayatında kendini beğenmiş haline geri döner. Pensilvanya’da, hiç sevmediği kır yaşamının hüküm sürdüğü Groundhog Day etkinliklerine gönderilir. Kar fırtınası sonucu tüm yollar kapanınca, talihsizlikler başlar. Ertesi sabah uyandığında zaman döngüsüne yakalanan Phil, nefret ettiği o günü tekrar tekrar yaşamaya devam eder. 2 Şubat! Eğlenceli hikayesi ile sizleri mükemmel bir romantik komedi bekliyor. 

The Lunchbox / Sefer Tası (2014)
  • SEFER TASI FİLMİ HAKKINDA

Ve bir Hindistan Romantik komedi filmi daha sizlerle. The lunchbox, 2013 yılı yapımı romantik komedi filmidir. Yönetmen koltuğunda Ritesh Batra oturmaktadır. Başrollerinde, İrrfan Khan, Nimrat Kaur ve Nawazuddin Siddiqui yer almaktadır. Bir geleneğin iki insanı buluşturduğu keyifli romantik komedi filmimizin linkini aşağıya bırakıyorum.

  • SEFER TASI FİLMİ NE ANLATIYOR

Hindistan’ın Bombay şehrinde, her gün 200 bin civarı ev yemeği sefer tasları ile iş yerlerine dağıtılır ve toplanır. İla, kocasını mutlu etmek ve kendisine olan ilgisini artırmak için daha özenli ve özel yemekler hazırlamaktadır. Bu yemeklerden biri yanlışlıkla emekliliği yaklaşmış Saajan’a gelir. Böylece birbirlerine not göndermeye başlarlar. Birbirlerini hiç görmeden, düzenlerini tehlikeye atarak birbirlerine umut olmaya çalışırlar.

Kemal Sunal Filmleri için tıklayınız.

Midnight In Paris / Paris’te Gece Yarısı (2011)
  • MIDNIGHT IN PARIS FİLM HAKKINDA

Romantik komedi filmlerinde, 2011 yılı ABD yapımı Midnight in Paris filmine geldik. Filmin yönetmen koltuğunda, usta yönetmen Woody Allen oturmaktadır. Başrollerinde, Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Kathy Bates, Adrien Brody, Carla Bruni ve Michael Sheen yer almaktadır. 64. Cannes Film Festivali’nin açılışında gösterilen filmin fragmanı aşağıdadır.

  • MIDNIGHT IN PARIS FİLMİNİN KONUSU

Gil ve İnez, evlenmek üzere olan bir çifttir. İnez’in, babasının Paris’e iş gezisine gideceğini öğrenince Gil ile birlike küçük bir tatil planlarlar. Her şey Avrupa tatiliyken, Gil’in Paris’te yaşadığı gece yarısı maceraları ile ailenin tüm yaşamı değişecektir. Woddy Allen’ın romantik komedi filmlerinde yaptığı tatlı dokunuşlara rastlıyoruz.

İngiliz Sinemasında Öne Çıkan 5 İyi Film için tıklayınız.

500 Days Of Summer / Aşkın 500 Günü (2009)
  • 500 DAYS OF SUMMER FİLMİ HAKKINDA

Yönetmen koltuğunda Marc Webb’in oturduğu, 2009 yılı ABD yapımı romantik komedi filmidir. Başrollerinde, Joseph Gordon-Levitt ve Zooey Deschanel bulunmaktadır. 2009 Sundance Film Festivali’nde ilk gösterimi gerçekleştirmiştir. Uluslararası gösterimlerde film eleştirmenlerinden oldukça olum tepkiler alan filmin kısa özeti aşağıdadır. 

  • 500 DAYS OF SUMMER FİLMİ NE ANLATIYOR

Alışılmışın dışında bir romantik komedi filmidir. Tom Hansen, Summer Finn’e ilk görüşte aşık olur ve hayatının geri kalan kısmının onunla geçmesini ister ama Summer aşka hiç inanmayan biridir. Aralarında daha ilginç bir ilişki ortaya çıkmaktadır. 

En İyi Gençlik Filmleri için tıklayınız.

Yorum ekle