Yolcu360 Blog
en iyi blutv dizleri 2022
Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Film / Dizi > En İyi BluTV Dizileri 2022

En İyi BluTV Dizileri 2022

En iyi BluTV dizileri 2022 listemizle karşınızdayız.

Beğenerek izlemeye devam edeceğimiz bir dizi seçmenin, ne kadar zor olduğundan hepimiz yakınıyoruz. Kimi zaman her şey tamamdır, tek bir şeydir eksik olan aslında. Mısır patlatır, içeceğimizi bardağa alır, koltuğumuza kurulur da ne izleyeceğimize bir türlü karar veremeyiz. Bir bakmışız saat kaç olmuş, tek bir bölüm dizi izlemiş değiliz. Dijital platformların sunduğu yüzlerce seçenek arasında kaybolmuş durumdayız. İşte tam bu nedenle sizler için bir araştırma yaptık. 

İzleyenlerin çok beğendiği ve En İyi BluTv Dizileri 2022 listesine giriş yapmayı başarmış içerikleri, sizin için bir araya getirdik. Gelin hep beraber listemize göz atalım.

En İyi BluTV Dizileri: Chernobyl

Oyuncular: Jared Harris, Stellan Skarsgard, Emily Watson, Paul Ritter, Craig Mazin

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 5

Chernobyl adındaki mini dizi oldukça başarılı bir yapım. Öyle ki 3 Emmy Ödülü ve ayrıca 7 Creative Arts Ödülünün yanı sıra birçok dalda aday gösterildi. İngiliz – Amerikan ortak yapımı olan dizi, BluTv’de izleyebileceğiniz en iyi yapımlardan biri şüphesiz. Bunun yanı sıra adından da anlaşılacağı üzere, Chernobyl şehrinde nükleer santral patlamasıyla birlikte yaşanılan olayları anlatıyor. Hem dünyada hem de ülke genelinde meydana gelen üzücü olaylara ışık tutuyor. Herkesin toplumsal hafızasını güncelliyor. Oldukça merak uyandırıcı ve güzel bir dizi olduğunu söylemeden geçmeyelim. 

The Sopranos

Oyuncular: James Gandolfini, Michael Imperioli, Edie Falco, Lorraine Bracco, Tony Sirico

Sezon Sayısı: 6

Bölüm Sayısı: 86

1999 yılında ilk sezonu gösterilen The Sopranos adlı dizi harika bir suç dizisi. Polisiye sevenler için oldukça iyi bir seçenek. Ayrıca izleyicilerden tam not almış dizilerden olan The Sopranos, mafya bir ailenin hayatını anlatıyor. Fakat daha fazla detay vermeyelim ve sizi diziyle baş başa bırakalım!

En İyi BluTV Dizileri: True Detective 

Oyuncular: Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Rachel McAdams, Mahershala Ali

Sezon Sayısı: 3

Bölüm Sayısı: 24

Suç ve polisiye sevenler ekran başına. Bu dizi oldukça başarılı bir polisiye yapımı. Cinayet, suç, polisiye, kovalamaca ekseninde geçen olaylara tanık oluyoruz. Bunun yanı sıra dizi, her sezonda farklı bir cinayet vakasını ele alıyor. Bu nedenle hep farklı bir dizi izliyormuş gibi bir hisse kapılıyoruz. Seri katil dosyalarının işlendiği bu diziyi izlerken heyecanınız kolay kolay dinmeyecek. Ayrıca bu başarılı yapımın, ödüllere doymayarak 5 Emmy Ödülü sahibi olduğunu ekleyelim. 

Masum

Oyuncular: Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Ali Atay, Tülin Özen

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 8

Çok sevilen Bir Başkadır isimli dizinin senaristi Berkun Oya’nın kaleminden çıkma bir dizi Masum. Oyuncu kadrosu olsun, ayrıca senaryosu olsun her şeyiyle adından sıkça söz ettiren bir dizi. Suç ve gizem severleri ekrana kilitleyebilir nitelikte olduğunu söyleyelim. Fakat gerisini ise izleyiciye bırakalım!

En İyi BluTV Dizileri: Bartu Ben

Oyuncular: Bartu Küçükçağlayan, Nazlı Bulum, Müfit Kayacan

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 10

Yalan Dünya, Jet Sosyete gibi komedi dizilerinde görmeye alışkın olduğumuz Bartu Küçükçağlayan, geleneği bozmuyor. Yine bir komedi dizisiyle çıkıyor karşımıza. Bartu Ben, oyuncunun senaryosunu kendi yazdığı ve kendi hayatına dayanan bir dizi. Çok fazla spoiler vermeyelim ama gülmeye hazır olun diyebiliriz!

Saygı

Oyuncular: Nejat İşler, Erkan Can, Boran Kuzum, Miray Daner

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 6

Bir dönemin ekranlarda fırtına gibi esen dizisi Behzat Ç.’den tanıdığımız Ercüment Çözer karakterini yeniden görüyoruz. Dizide Ercüment karakteri, Helen ve Savaş isimli iki genç ile bir şekilde karşılaşır ve olaylar gelişmeye başlar. Dizi saygı kavramını ilginç şekilde ele alıyor. Bunun yanı sıra polisiye seviyorsanız izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı

Oyuncular: Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu, Selin Şekerci

Sezon Sayısı: 2

Bölüm Sayısı: 20

Dizi bizi 1960’lı yıllara götürüyor. Nostaljik bir yolculuk yapıyoruz. Yeşilçam’ın altın çağı olan senelerde geçiyor hikaye. Bir film yapımcısının ekonomik buhranları üzerine şekilleniyor. Olaylar gelişiyor ve film yapımcısı bir şekilde ayakta kalmayı başarıyor. Fakat bunun nasıl olduğunu tabii ki söylemeyeceğiz. Eğer geçmişe özlem duyuyor ve dönem dizilerinden hoşlanıyorsanız sizin için iyi bir seçenek. 

En İyi BluTV Dizileri: Doğu

Oyuncular: Doğu Demirkol, Ege Kökenli, Kubilay Tunçer

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 8

Dizi bir komedi dizisi. Gülmeye ihtiyacımız olan bugünlerde, eminiz herkese çok iyi gelecek. Dizide uzun yıllar mühendislik bölümünde zorla okuyan birinin hayatına şahit oluyoruz. Ailesi, çevresi ondan iyi bir mühendis olmasını istiyor. Fakat kendisinin buna hiç niyeti yok. Bunun yanı sıra okulu uzayıp dururken başına gelen olaylarla, dizi daha eğlenceli bir hal alıyor. Bizim komedyen olmak isteyen mühendisin, neler yaptığını merak ediyorsanız buyrun ilk bölümden başlayın! 

Normal People 

Oyuncular: Daisy Edgar Jones, Paul Mescal

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 12

Dizi çok başarılı bir yapım. Sıradan hayatların ve ayrıca basitliğin üzerine kurgulanan senaryo ile vurucu şeyler söyleyebiliyor. Çok fazla spoiler vermeden anlatmaya çalışacak olursak, Connell ve Marianne isimli iki genç var. Bütün hikaye onların üzerinden şekilleniyor aslında. Hayatın ne kadar tuhaf olduğu ve ayrıca insanların hayatın farklı dönemlerinde nasıl değişimler yaşadığı anlatılıyor. İtiraf etmeliyiz ki bu konu, oldukça başarılı şekilde aktarılmış. Eğer dizi ilginizi çektiyse kaçırmayın, izleyin! 

En İyi BluTV Dizileri: Alef

Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Melisa Sözen, Kenan İmirzalıoğlu

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 8

Polisiye severler ekran başına. Bu dizi tam size göre. İstanbul’da işlenen seri katil cinayetlerini konu alan dizi, oldukça gerilimli ve gizemli. Bu işlenen cinayetleri çözmek için bir araya gelen üç kişinin, başına gelen olaylar anlatılıyor. 

En iyi Netflix dizileri içeriğimizden devam etmeye ne dersiniz? Bunun yanı sıra en iyi Exxen dizileri içeriğimize göz atmak isteyebilirsiniz!

Yorum ekle