Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Otomotiv Haberleri > En Çok Satan 5 İkinci El Otomobil Hangisi?

En Çok Satan 5 İkinci El Otomobil Hangisi?

En çok satan 5 ikinci el otomobil hangisi? 2. el otomobil pazarını yakından takip edenler için en çok satan ikinci el otomobillerden ilk beşini inceledik. 2. elde en çok satılan arabaların listesi ve daha fazlası için okumaya devam edin…

En Çok Satan 5 İkinci El Otomobil Hangisi?

“2017 yılından sonra döviz kuru yükselişi hiç gerilemedi” desek yalan olmaz. Bu yükselişe bir de Covid-19 krizi eklenince pek çok aile için sıfır km araba almak hayal oldu. Bu da ikinci el pazarının hiç olmadığı kadar canlı hale gelmesine neden oldu. Hep söylüyoruz; ikinci el pazarı içindeki alışveriş, bir süre sonra araç parkımızın çok eski olmasına neden olacak. Bu pek çok açıdan kötü. Ama umuyoruz, yerli otomobilin de pazara sunulmasıyla işler lehimize değişir. 

Canlanan ikinci el oto pazarının en çok satanları da merak ediliyor. Biz de ODD verilerine göre 2. el satılık araba seçenekleri içinde en çok tercih edilen ilk beşi listeledik. 

En Çok Satan İkinci El Arabaları Bilmek Neden Önemli Olsun ki?

Aklınıza şu soru gelmiş olabilir: “İkinci elde en çok satan arabayı bilmenin ne faydası var” İkinci el araba alacaksanız ya da arabanızı satacaksanız pazarın trendlerini bilmeniz hem fiyat belirlemenize hem de pazarlık konusunda daha güçlü hissetmenize yardım eder. Ayrıca ikinci el araba alacaksanız ve yatırım değeri de olsun istiyorsanız kolay satılan yani satışa gelen bir araba almanız önemli. Peki, kolayca satılacak ikinci el arabalar hangileri? İşte bu sorunun yanıtı, en çok satan arabalar hangileri sorusuyla aynı.

En Çok Satan 2. El Arabalar

Fiat Egea Hatchback Mirror

İkinci elde en çok hangi araba satılıyor? En çok tercih edilen ikinci el arabalar hangileri? İlk beşi şöyle:

  1. Fiat Egea
  2. Renault Symbol
  3. Fiat Linea
  4. Renault Megane
  5. Renault Clio
Tek Çözüm Araba Almak Değil!

Ailece tatile çıkmak, ailemizi ziyaret etmek, uzun zamandır gitmediğimiz memleketimize altımızda arabayla ziyarette bulunmak, yazlığa gideceğimiz üç ay için arabaya sahip olmak…Bu ihtiyaçları karşılamak için araba almak lazım ama sonrasında çok da lazım olmuyor mu? Tek seçeneğiniz sıfır ya da ikinci el araba almak değil! Uzun dönem araç kiralama ile çok daha zahmetsiz ve ekonomik çözüm elde edebilirsiniz. Oto lastik değişimi, parça arızası veya değişimi, periyodik bakım gibi masraflar olmadan üstelik ihtiyaç duyduğunuz süre boyunca bir arabanız olması fikri şahane değil mi? Aylık araç kiralama fiyatları için yolcu360.com’a bakın!

 

 

Yorum ekle