Yolcu360
Tata Nano
Otomotiv Haberleri

Dünya’nın En Ucuz Otomobili Artık Üretilmeyecek!

Hindistanlı otomobil devi Tata’nın ürettiği Nano modeli, dünyanın en ucuz otomobili olarak biliniyor. İlk kez 2008 yılında piyasaya sürülen Tata Nano, uygun fiyatı ile hemen herkesin ulaşabileceği bir otomobil oldu. 2008 yılında sıfır km Tata Nano fiyatı 100 bin Hint rupisi yani o zaman ki kurla 1500 Dolar kadardı.

Tata Nano Hakkında Önemli Bilgiler!

Aracın motoru arkada ve koltukların alt kısmında konumlanıyor. Hem önde hem de arkada bagajı var. Nano’nun toplam bagaj hacmi 150 litre.

Tata Nano Motor Özellikleri

Motor silindir hacmi 624cc. Motor, 37 beygir güç ve 51Nm tork üretiyor. Sadece 4 ileri manuel şanzıman versiyonu var. Aracın bu motorla ulaştığı maksimum hız verisi 150km/s.

Tata Nano modelinin özellikleri kesinli performans odaklı değil. Ama zaten hedeflediği kullanım şekli günlük kullanım ve temek ihtiyaçları karşılamak. Düşünseniz kaçımız günlük otomobil kullanımında 120km/s hızın üstüne çıkıyoruz?

Tata Nano’nun Üretimi Neden Durdu?

Tam da burada marka algısı ve pazar üzerine söylenecek çok şey var! Çünkü bu otomobil, dünyada alıp alabileceğiniz en uygun fiyatlı araç. Buna rağmen de satışları o kadar düşük ki, marka artık üretmek istemiyor.

İlgili Yazılar

2020’de Maço Dodge Viper Yollarda Olacak!

Yolcu 360

Araç Kredi Faizleri Düştü mü?

Yolcu360

2020 CES Fuarı ve Türkiye’nin Otomobili

Yolcu 360

Yorum Bırak