Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Otomotiv Haberleri > Dünya Devleri Kars Çıldır Gölü’nde Arabalarını Test Ediyor!

Dünya Devleri Kars Çıldır Gölü’nde Arabalarını Test Ediyor!

Kars Çıldır Gölü hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Kars Çıldır Gölü’nde araba testleri yapıldığını biliyor musunuz? Hem de dünyanın en büyük otomotiv üreticileri, araçlarınıon buzlu zemindeki performansını görmek için Kars Çıldır Gölü’nü tercih ediyor. Çünkü Kars Çıldır Gölü oto test parkuru olarak müthiş derece etkileyici bir doğal parkur sunuyor. İşte Kars Çıldır Gölü ve motor sporları konusu…

Dünya Devleri Kars Çıldır Gölü’nde Arabalarını Test Ediyor!

Çıldır Gölü, Ardahan sınırları içinde. Bilenler bilir, Kuzey Avrupa’da özellikle İsveç’te çok sayıda doğal oto test parkuru var. İşte onlardan hiç aşağı kalmayacak güzellikte ve araçlar için zorlayıcı yapıda bir parkur da Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Kars’ta yer alıyor. Kars, ülkemizin buzlar krallığı gibi. Masalsı bir kar güzelliği sunan bu şehir, tarihi, toplumsal yapısı, kültürel mirası ile ve sadece burada üretilen Kars gravyeri, Kars kazı gibi ürünleri çok değerli. Kars’a sahip çıkmak, değerlerini korumak ve dünyaya tanıtmak önemli.

Doğu Ekspresinin güzel durağı Kars’ta bir kaç yıldır araç testleri yapılıyor. Daha bir ay önce Jaguar markası yeni ürettiği %100 elektrikli yarış arabası olan I-Pace eTROPHY modelini Kars Çıldır Gölü’nde üç farklı teste aldı.

Yaklaşık 5 yıldır Türkiye Motor Sporları için yetiştirilen yarışçılar da burada eğitiliyor. Adrenalin ve yarış heyecanını zorlu pistte yaşamak bir yana burada güvenli sürüş eğitimleri de veriliyor.

Kars Çıldır Gölü Hakkında

Ardahan ve Kars il sınırları içinde kalan göl, 123 km2’lik bir alanı kaplıyor. Ayrıca Doğu Anadolu’daki en büyük tatlısu gölü. Kars Çıldır Gölü’nün en derin yeri 24m. Ak balık adı verilen ender ve çok lezzetli bir balık türü de bu gölde yaşıyor.

 

Yorum ekle