Yolcu360
Araç inceleme

DS 7 Crossback BlueHDi 180 İncelemesi

DS 7 Crossback kaç para diye düşünenler için aracın tasarım ve teknik özellikleri ile birlikte keyifli bir inceleme. DS 7 Crossback motoru nasıl, DS 7 Crossback fiyatı ne ve diğer teknik özellikleri…

 

DS 7 Crossback BlueHDi 180 İncelemesi

 

DS 7 hakkında bilgi arayanlar için keyifli bir inceleme yaptık. DS 7’nin fiyatı, teknik özellikleri ve tasarım detayları ile yazımızda. DS 7 Crossback motoru ve diğer özelliklerini inceledik.

 

DS Markası ve PSA Group Hakkında Bilgiler

Fransız PSA Grubunun üçüncü markası olan DS henüz kendine Citoren ve Peugeot gibi bir yer edinemedi. Eee daha çok yeni bir marka DS. Ancak PSA Grubu 2018 DS 7 Crossback’e sağlam yatırım yaptı. Hem tasarım, hem motor, hem teknik özellikler, hem dijital özellikler konusunda aracı çok özgün, hemen her beklentiyi karşılayan ve premium bir platforma taşımayı hedefliyor. Pek çok otomotiv otoritesine göre yakında PSA’nın DS markası pazar payında Citoren ve Peugeot’u geçecek.

 

İlk DS modeli aslında Citroen’in bir alt modeli olarak 2014’te piyasaya sürülmüştü. Ancak 2017 itibariyle DS bir marka oldu. PSA Grubunun premium otomobil markası DS. Pek çok otomotiv eleştirmeni PSA’nın DS’sini Toyota’nın Lexus’u olarak tanımlıyor. Peki, DS 7 Crossback nasıl?

 

DS 7 Crossback Hakkında Temel Bilgiler

 

Araç, SUV kategorisinde konumlanıyor. Premium SUV alternatifi arayanlar için farklı ve keyifli bir seçenek oluşturan araç, özellikle dengeli tasarımı, geniş iç hacmi ve kalite algısı yüksek yaşam alanı ile önemli. 525 litre bagaj hacmi ve 8 ileri otomatik şanzıman ile konforu garantiliyor.

 

DS 7 Crossback’in Rakipleri Kimler?

Baştan da dediğimiz gibi DS markası PSA’nın premium ayağı olarak konumlandırıldı. Dolayısıyla DS 7 Crossback modeli de premium bir otomobil. Premium SUV olarak tasarlanan DS7 Crossback’in rakipleri şöyle: Audi Q5, BMW X3, VolvoXC60.

 

DS 7 Crossback Tasarım Özellikleri

 

DS7 Crossback tasarım mühendisleri denge ve akıcı çizgi paralelliğine çok önem vermişler. Adeta Leonardo da Vinci’nin “Altın Oran” kuramını anımsatan bu denge aracın sağlam ve güçlü görünmesine yardım etmiş. Modern uzakdoğu otomobil tasarım dilinden büyük ölçüde etkilenmiş görünse de Avrupalı olduğunu da hissettiriyor. Uzun burunlu ön kısım da aracı daha heybetli kılmış. Active LED Vision far sistemi, 20 inç jantlar da önemli.

 

DS 7 Crossback İç Mekan Özellikleri

DS7 Crossback iç mekanda kalite algısı yüksek bir araç. Bilindiği üzere otomobil markaları artık donanım paketlerini fazlasıyla çeşitlendiriyor. Ancak donanım paketine göre dolayısıyla da ödediğiniz fiyata göre kalite artıyor. PSA Group, DS 7 Crossback için bu yaygın davranıştan kaçınmış. Donanım paketlerini daha çok farklı kişiselleştirme seçenekleri için çeşitlendirmiş. Peki, genel olarak DS7 Crossback’in içi nasıl?

 

Aracın içinde sade, dingin, dengeli ve Fransız bir atmosfer var. Nubuk, ahşap, deri kombinasyonu çok şık. Koltuk dikişleri özel bir moda tasarım atölyesinde oluşturulmuş. Ayrıca çok farklı bir havası var. Kokpit genelinde kullanılan malzeme kalitesi de çok yüksek.

 

DS7 Crossback’te Süspansiyon Denge ve Sürüş Konforu Nasıl?

2018 DS7 Crossback modeli EMP2 Platformu üzerinde üretilmiş. Yol konforu için çok kollu bir arak aks alt yapısı kullanılmış. Araçta ayrıca 2018 DS 7 Crossback’e özel değişken ve çok kollu bir amortisör sistemi yapısı var. sistem, yol şartlarına bağlı olarak amortisör ayarı yapıyor. Örneğin siz daha kasise yaklaşırken amortisör dengesi devreye girip yumuşatıyor. Aracı test ettiğimizde hassasiyetin oldukça iyi olduğunu görüyoruz. Ayrıca virajlarda çizgisine sadık kalıyor. Yol boyunca yolun gürültüsünü neredeyse hiç içeri almıyor.

 

DS7 Crossback Motor Özellikleri Nasıl?

Araç,  motor konusunda bir SUV olarak oldukça tatminkar. 2,0 litre 180 HP dizel motor seçeneği, 1,5 litre 130 HP dizel motor seçeneği ve 1,6 180 HP benzinli motor seçeneği var. İlk motor seçeneği Türkiye’ye gelmedi.

 

İlgili Yazılar

Yenilenen Mercedes A 200 Teknik Özellikleri ve Fiyatına Baktık!

Yolcu 360

Seat İbiza 1,0 Eco TSi DSG FR İncelemesi

Yolcu 360

2019 Nissan Juke İncelemesi 

Yolcu360

Yorum Bırak