Yolcu360
Dizel Hyundai Kona İncelemesi
Araç inceleme

Dizel Hyundai Kona İncelemesi

⏱: 2 dk

Dizel Hyundai Kona incelemesi yaptık. Dizel otomatik Kona için teknik özellikleri ve tasarım detaylarını değerlendirdik. Kona dizel otomatik seçeneği nasıl olmuş ve 2019 Kona hakkında yorumlar nasıl baktık. Detaylı bir 2019 Hyundai Kona dizel otomatik incelemesi için okumaya devam edin…

Dizel Hyundai Kona İncelemesi

Dizel otomatik SUV araç arayanlar için küçük SUV kategorisinde konumlanan Kona, şık, sportif, derli toplu, yeni nesil bir otomobil. Ayrıca oldukça ekonomik sürüş sunuyor. Sıralı turbo motorlu Kona, dizel olarak DCT şanzımanın da gelişmiş örneklerinden birine sahip. Peki, yeni Kona hakkında başka neler biliyoruz? Hyundai Kona 2019 modelini incelemeye devam edelim:

 

Hyundai Kona Teknik Özellikler Tablosu

Önce Hyundai Kona’nın teknik özelliklerine bakalım. Bu, basit bir tablo. Ama size, araç hakkında çok şey söylüyor. Üstelik laf kalabalığı yerine gerçek, elle tutulur veriler sunuyor. 2019 Kona’nın teknik özellikleri şöyle:

Motor Tipi ve Konumu: Sıralı- Turbo / Önde ve enlemesine

Yakıt Tipi: Dizel

Silindir / Subap Sayısı: 4/16

Motor Silindir Hacmi: 1598cc

Maksimum Güç: 100kW/ 136 HP 4000 d/d

Maksimum Tork: 320 NM 2000-2500 d/d

Maksimum Hız: 191 km/s

0-100km/s Hızlanma: 9,8 sn

Şanzıman Tipi:7 ileri otomatik şanzıman

Aktarma: Önden çekişli

Hyundai Kona Dizel Otomatik Ne Kadar Yakıyor?

Dizel Kona ne kadar yakar? Elbette bu aracı almayı düşünenler için yakıt ekonomisi önemli bir kriter. Kona’nın yakıt tüketimi miktarına baktığımızda 100 km’de 4,4 litre gibi bir değer görüyoruz.

Yeni Kona Boyutlar ve Kona Bagaj Hacmi

Küçük SUV deyince hemen herkes için boyutların rakamsal değeri de bir ayrı nem kazanıyor. Özellikle bu kategoride bagaj hacmi değeri önemli. Hyunda Kona’nın bagajı 361 litre. Arka koltukları yatırınca Kona bagajı 1143 litreye çıkıyor. Aracın toplam uzunluğu 4165mm/ Genişliği: 1800mm ve yüksekliği de 1565mm.

Dizel Motorlu Hyundai ve Dizel Gerçeği!

“Dizel bitti”, “dizel üretilmez”, “dizel satılmaz”…Yaşadığımız çağın en yaygın şehir efsanesi bu. Evet, bence öyle. Bakınız; on yıldır otomotiv alanında araştırma yapıyor ve farklı platformlarda bu araştırma verilerini paylaşıyorum. Dizel, 2011 yılında Volkswagen markasının damgasını vurduğu bir dizi emisyon skandalı ile Avrupa’da epeyce engellendi. Ama aslında bu engelleme girişimi, iki şeye yol açtı:

  1. Elektrikli ve hybrid motor teknolojisinin daha fazla teşvik edilmesi, daha fazla talep görmesi ve bunun sonucunda da daha fazla geliştirilip genişletilmesine.
  2. Dizel motorların daha çevreci ve daha fazla performanslı olacak şekilde yeniden optimize edilmesine.

Dizel motorlu araçlar, öyle kolay kolay bitmez. Ancak gelişir, değişir, dönüşür. Hatta Mazda markasının yaptığı açıklamalara göre “gelecek dizelde” bile olabilir.

İlgili Yazılar

90’ların En İyi Araba Modelleri | 90’lı Yılların En Popüler Arabaları

Yolcu 360

Elektrikli Mini Cooper SE

Yolcu 360

Yeni Ford Focus İncelemesi

Yolcu360

Yorum Bırak