Yolcu360
Araç inceleme

Dizel Honda Civic Sedan İncelemesi

⏱: 3 dk

Honda Civic sonunda başarılı bir yakıt ekonomisi formülü ile yola çıktı. Yeni Civic Sedan dizel motoru ile çok tutulur. Dizel Civic incelemesi ile aracın temel özelliklerini değerlendirdik. Dizel Honda Civic Sedan incelemesi sizin için Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı. Sizde araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Honda marka bir aracı deneyimlemeye ne dersiniz? 🙂

Dizel Honda Civic Sedan İncelemesi

Kaynak: https://www.motortrend.com/

Honda, rakiplerinden daha sonra dizel motor teknolojisine geçti ama sağlam bir geçiş yaptı. Aslında dizel için geç kalması, özellikle Türkiye pazarında markaya kan kaybettiren bir strateji oldu. Ancak marka, dizel motorun eksikliğini LPG’li motor hamlesiyle gidermeyi de denedi. Yeni dizel motorlu Civic hakkında detaylar şöyle…

Dizel Honda Civic Sedan Motoru

Kaynak: https://www.motortrend.com/

i-DTEC dizel motor ile pazara giren marka, ilk etapta sadece 6 ileri otomatik şanzıman sunarken şimdi 6 ileri manuel şanzıman ve 9 ileri oranlı otomatik şanzıman gibi seçenekleri de sunuyor. Dizel Civic, özellikle Türkiye pazarının beklenen güzel modeli ama markanın gelecek stratejisinde dizelin yeri yok. Yani ilerleyen yıllarda dizel motorlu Honda göremeyeceğiz. 

2019 Honda Jazz İncelemesi için tıklayınız.

Dizel Honda Civic Motor Özellikleri

Kaynak: https://www.motortrend.com/
  • Dizel Honda Civic motor özelliklerine baktığımızda detaylar şöyle:
  • Motor: Sıralı ve 4 silindirli
  • Yakıt Tüketim Şekli: Dizel
  • Maksimum Güç: 120 HP-4000 d/d
  • Maksimum Tork: 300 Nm- 2000 d/d
  • Güç Aktarımı: 9 ileri otomatik (manuel seçeneği de var)

Honda CR-V Hybrid Özellikleri ve Fiyatı için tıklayınız.

Dizel Honda Civic Sedan Şanzıman Özellikleri

Dizel motorlu Civic 6 ileri otomatik, 6 ileri manuel ve 9 ileri otomatik şanzımanla alabiliyorsunuz. İşin güzel yanı şanzımanın otomatik ya da manuel olması, kullanım açısından fark yaratmıyor. Performansı da etkilemiyor. Ancak 200km/s hızlanma konusunda otomatik şanzımanın manuele göre 1 saniye yavaş kaldığını görüyoruz. Otomatik şanzımanlı Civic yakıt tüketimi 4.1 litre iken manuel Civic yakıt tüketimi 3,4 litre. Tabi bu tüketim oranları fabrika verisi. 

Honda Civic Sedan Bagaj Hacmi ve Boyutlar

Geniş bagajlı sedan araba arayanların ilk tercihleri arasında yer alan Civic sedan, gerçekten de ideal boyutları ile dikkat çekiyor. 

  • Uzunluk: 4648 mm
  • Genişlik: 1799 mm
  • Yükseklik: 1407 mm

En Uygun Fiyatlı Honda Modelleri için tıklayınız.

Yeni Civic Sedan’ın İçi Nasıl?

Aracın gövde tasarımı çok sportif duruyor. Arka bölümdeki yatık arka cam sportif etkiyi destekliyor. Ancak geri görüş zorlaşıyor. Kokpite geçildiğinde ise alçak sürüş pozisyonu ve katmanlı dijital gösterge yapısı, spor bir otomobilin içinde olma hissi kuvvetlendiriyor. 7 inç genişliğindeki Connect ekranı keyifli bir kullanım sunuyor. Civic’in müzik sisteminin ses çıkış kalitesi de oldukça iyi. Vites kademeleri için orta konsoldaki düğmeleri kullanıyoruz. 

Honda Civic Sedan Kiralama Fiyatları Nasıl?

Kiralık Honda Civic Sedan fiyatları, model yılı ve şanzıman ile yakıt tüketim şeklinde göre değişiklik gösteriyor. Uyguna Honda Civic kiralamak üzere yolcu360.com üzerinden pratik bir online keşif süreci yaşayabilirsiniz. Kiralık Civic fiyatlarını birbiri ile karşılaştırabilir ve hızlıca uyguna araç kiralama sürecini tamamlayabilirsiniz. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

BMW 520d Özellikleri ve Fiyat Bilgileri

Yolcu 360

Dacia Sandero 1.5 dCi Easy-R Stepway Style | Dacia Sandero Stepway

Yolcu360

Benzinli Otomatik Citroén C3 1,6 Testi

Yolcu 360

Yorum Bırak