Yolcu360
Kiralık Araç Rehberi

Diyarbakır Havalimanı araç kiralama fiyatları

⏱: 3 dk

Diyarbakır turu

Dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden biri olan; çok köklü bir tarihi çok farklı kültürel etkilerle birlikte yaşayarak bugüne taşıyan şehir Diyarbakır’ı, her yıl Diyarbakır havalimanı araç kiralama yoluyla gelen birçok insan ziyaret ediyor.

Diyarbakır Havalimanı araç kiralama

Diyarbakır tarihi ile yıllardır birçok ziyaretçinin ilgisini çekerken, Diyarbakır Havalimanı da Türkiye’nin en işlek havalimanları arasında. Bugün Orta Doğu, Anadolu, Arap, Ermeni, Rus ve Akdeniz kültürlerinin kesiştiği bir noktada bulunan Diyarbakır, bu kültürel çeşitliliği zengin bir mutfak ve tarihle sunuyor. Yolcu360’ın bu bölgede hakim olduğu rent a car firmaları ile Diyarbakır Havalimanı araç kiralama artık çok kolay.

Diyarbakır’da Gezilecek & Görülecek Yerler

Anadolu’da binlerce yıldır birçok medeniyetin canlı izlerini taşıyan bir kültür sanat hazinesi olan Diyarbakır’da gezilecek görülecek yerler de bir o kadar fazla. M.Ö. 7000 yıllarından bu yana dünya tarihinde de önemli rol oynayan birçok uygarlığın eserleri bu şehirde bir arada. Bu eserlerin başında ise Diyarbakır Surları geliyor. Anadolu tarihinin en önemli kültürel miraslarından biri olan Diyarbakır surları, üzerinde taşıdığı bitkisel ve hayvansal motifler, kitabeler estetik anlamda çok değerli eserler.

  • Diyarbakır Surları

Çin Seddi’nden sonra Dünyanın en uzun suru olan Diyarbakır Surları bu şehrin en önemli eseri diyebiliriz. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan surların ne zaman yapıldığı bilinmemekle birlikte, MÖ 349’da Bizans İmparatoru Constantinus tarafından yenilendiği biliniyor. Yüksekliği 7-8 metreye kadar uzanan surların 5 çıkış kapısı bulunuyor. Tarihe ışık tutan yazıtlar ve kabartmalar mutlaka görülmeye değer.

  • Malabadi Köprüsü

40 metre açıklığa sahip ama kemeriyle Dünyanın en geniş kemerli taş köprüsü olma özelliğini taşıyan Malabadi Köprüsü, Artuklu döneminden beri şehirdeki varlığını sürdürüyor. Şarkılara konu olan 1147 yılında inşa edilen ünlü gezgin Evliya Çelebi’nin de hayranlığını kazanmıştır.

  • Diyarbakır Kalesi

7 bin yıllık tarihi ile şehirdeki varlığını sürdüren Diyarbakır Kalesi, sadece ülkemizin değil Dünya tarihi için önemli bir evrensel miras özelliği taşıyor. Dicle Nehri’nin doğu kıyısında geniş düzlük üzerinde yer alan Kale, kentin ilk kurulduğu İç kale ve onu tamamlayan dış kale olmak üzere iki bölümden oluşuyor. ilk yerleşim yeri olarak İç kale kentin çekirdeğini oluşturuyor. Burada bulunan küçük çaplı kale, M.Ö. 3700-3500 yılları arasında Hurri-Mitanniler tarafından inşa edilmiş.

Diyarbakır’da Ne Yenir?

Güneydoğu illerinin en lezzetli yemeklerine ev sahipliği yapan şehirlerden biri elbette Diyarbakır.

  • Diyarbakır Ciğeri

Böbreği, gömlek yağı ve dalağı ile yapılan kuzu ciğeri, tane boyutu olarak bilinen ciğerden daha büyük parçalarla pişirilir ve lezzeti kolay kolay unutulmaz. En iyi ciğerin yapıldığı yerleri yolcu360’ın online araç kiralama hizmeti sayesinde Diyarbakır Havalimanı Araç kiralama seçeneğinden kiraladığınız araç ile bulabilirsiniz.

  • Kaburga Dolması

Diyarbakır’ın favori geleneksel yemeklerinden biri olan Kaburga dolması, koyun kaburgasının iç pilavla doldurulup yenibahar, bol karabiber ve salça ile hazırlanarak yapılıyor. Sofraya büyük bir tepside gelen yemek garson tarafından didiklenerek servis ediliyor. Kaburga dolmasının hasını tatmak istiyorsanız yolvu360’ın sistemine kayıtlı onlarca Diyarbakır Araç kiralama firmaları arasından kiralayacağınız araç ile en iyi restoranı bulabilirsiniz.

  • Kibe Mumbar
  • Hıllorik Aşı
  • Burma Kadayıfı
Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

Diyarbakır Havalimanı araç kiralama olanaklarıgünden güne artıyor. yolcu360 bünyesindeki onlarca Diyarbakır araç seçeneği arasından; sürücülü rent a car hizmeti, lüks araç kiralama, kurumsal kiralama ve filo kiralama gibi birçok filtreleme ile dilediğiniz zaman aralığında dilediğiniz tarzda aracı bulabilirsiniz. Diyarbakır’ı keyifle gezerken; Mardin, Kayseri gibi çevre illeri de görmek üzere Diyarbakır merkezden yolcu360’ın Diyarbakır araç kiralama hizmeti ile araba kiralama yapabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Oto Kiralama

Diyarbakır tarihi ve dokusu ile daima gizemini korurken yocu360 birbirinden farklı Diyarbakır kiralık araç seçenekleriyle, kurumsal kiralama seçeneği sunar. Firmaların genel kiralama koşulları ve fiyat kıyaslamalarını da sizler için yapar.

  • Yolcu360 ile oto kiralama Diyarbakır noktaları içinden dilediğiniz yerden de aracı teslim alabilir, dilerseniz araç teslim işlemini farklı yere yapabilirsiniz. Mardin Havalimanı araç kiralamada olduğu gibi yolcu360, Diyarbakır Havalimanı araç kiralama hizmetinde de uygun fiyatlarıyla ekonomik araç kiralama yapar. Birbirinden farklı Diyarbakır rent a car firması arasından size en uygun seçeneği sıralar. Diyarbakır havalimanı araç kiralama noktasında da tam donanımlı bir kiralama hizmeti sunar.

İlgili Yazılar

Yurtdışında Gezmenin En Kolay Yolu: Yurtdışı Araç Kiralama

Yolcu 360

Bireysel Araç Kiralamada Gerekli Evraklar

Yolcu360

Erken Araç Kiralama Avantajı | Erken Araç Kiralama Avantajlı Mı?

Yolcu360

Yorum Bırak