Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Türkiye’de Hizmet Veren 9 Dijital Tv Platformu

Türkiye’de Hizmet Veren 9 Dijital Tv Platformu

Türkiye’deki dijital dizi ve film kanalları için bir liste arıyorsanız, 8 platformu sizin için anlattık. Türkiye’deki dijital platformlar için merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz. En çok izlenen dijital platformlar ile dizi ve film içerikleri ya da belgeseller ile keyifli izleme saatleri geçirebilirsiniz. En yeni filmler hangi platformda ya da en güzel diziler nerede diye merak edenler için Türkiye’de hizmet veren dijital platformlar hangileri inceledik. 

Türkiye’deki Dijital Film Dizi Platformları

Günümüzde akıllı televizyonlar pek çok farklı uygulamaya erişilmesini sağlıyor. İnternet kullanımının telefon ve bilgisayarları aşması ve farklı cihaz kullanımlarında da aktif rol oynaması sunulan platform seçeneklerini artırdı. Dijital Tv programları, abonelik sistemine sahip. Bir Tv platformundan diğerine değişen abonelik ücretleri ile senelik veya aylık şekilde sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Popüler Tv platformları arasında yer alan Netflix, Amazon Prime gibi uygulamalar, birden fazla cihaz üzerinden de kullanılabiliyor. Bu sayede televizyondan izlemeye başladığınız bir film veya diziye, telefon veya bilgisayar üzerinden izlemeye devam edebilirsiniz. Tv platformu seçenekleri giderek artıyor. Bu da kişileri en iyi Tv platformu hangisi araştırmasını yapmaya itiyor. Biz de bu anlayış ile sizler için Türkiye’de hizmet veren popüler Tv platformlarını detaylı şekilde inceledik. 

  • Netflix

dijital-platformlar-01997 yılında, Amerika, Kaliforniya’da kurulan Netflix, ilk açıldığında bir DVD kiralama şirketiydi. Netflix bugün ise, dünyada en fazla abone sayısına sahip olan Tv platformu. 190 ülkede hizmet veren  Netflix, 2016 yılında Türkiye’de aktif çalışma hayatına başladı. Türkiye’ye geldiğinden beri yoğun ilgi gören Netflix Türkiye zaman içerisinde içerik çeşitliliğini de artırdı. Her ülkenin kendi dizi ve film içeriklerini yayınlayabileceği ideal bir platform olan Netflix, bilgisayar, mobil cihazlar, Smart TV, Blu-ray oynatıcılar, PlayStation ve XBOX gibi cihazlar üzerinden rahatlıkla kullanılabiliyor. Netflix Türkiye’de Hakan Muhafız dizisi ile adım atılan orjinal üretim yerli diziler, dünya tarafından ilgi görüyor.  Atiye, Aşk 101 gibi daha pek çok yapım yerli orjinal yapımlara örnek gösterilebilir. Netflix abonelikleri üç farklı sistemde sunuluyor. İlk sistem en cuci fiyata sahip olan. Bu anobelik türünde kişiler yalnızca 1 ekranda normal kalitede izleyebilme ve bir telefona dizi, film indirme hakkı kazanıyor. Orta segment olarak kabul edilebilecek ikinci abonelik kişilere eş zamanlı 2 ekran üzerinden 1080p  içerik izleyebilme olanağı sunuyor. Son abonelik sistemi ise kişilerin aynı anda 4 ekranda 1080p ve 4K içerik izleyebilmesini sağlıyor. 

  • BluTv

dijital-platformlar12015 yılında ekranlarda görmeye başladığımız BluTv, Türkiye’de online içerik platformu kurma ve geliştirme yönünde atılan ilk önemli adımlardan biri oldu. Günümüzde yerli film ve dizi platformları denildiğinde ilk akla gelen BluTv oluyor. Doğan Holding bünyesinde kurulan BluTv, bugüne kadar Türkiye’deki dizi sektörü için oldukça büyük adımlar attı. Aynı zamanda BluTv oldukça beğenilen film ve dizileri de bünyesine dahil etmeye devam ediyor. Uluslararası alanda adını duyuran işler ile ön plana çıkan BluTv, Türkiye’nin ilk vampir dizisi de bu platformda yayınladı. BluTv’de tek bir üyelik ve abonelik sistemi mevcut. BluTv’ye abone olduktan sonra dilediğiniz akıllı cihaz üzerinden içerikleri izlemeye başlayabilirsiniz. 

  • Puhu Tv

dijital-platformlar2

Doğuş Holding bünyesinde yer alan Puhu Tv, 2016 yılında ülkemizde yayın hayatına başladı. Günümüzde Puhu Tv, Türkiye’de hizmet veren en büyük yayın platformlarından biri haline geldi. Bilgisayar, akıllı televizyonlar ve mobil cihazlar aracılığı ile içeriklerin izlenebildiği Puhu Tv, bir özelliği ile diğer platformlardan ayrılıyor. Diğer Tv platformlarının aksine Puhu Tv tamamen ücretsiz bir yayın platformu. Pratik ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Puhu Tv, televizyonda belirli kanallarda yayınlanan birçok diziyi kendi platformunda da yayınlıyor. Yayınlama işlemini oldukça hızlı bir şekilde yaptığı için abone sayısı her geçen gün artıyor. PuhuTV, Şahsiyet, Fi-Çi-Pi, Dip gibi orijinal yerli dizileriyle yayın hayatına başladığı günden beri içerik çeşitliliğini oldukça artırdı. 

  • Amazon Prime Video

dijital-platformlar-3.pngDünya çapında en büyük e-ticaret platformu Amazon’un,  Prime Video özelliği 2020 yılından beri ülkemizde aktif olarak kullanılıyor. Birçok film ve diziye ev sahipliği yapan Amazon Prime 2006 yılında kuruldu. Amazon Prime günümüzde içerik paylaşmanın yanı sıra, oyun gibi farklı seçenekleri de kullanıcıları ile buluşturuyor. Global eksende orijinal yapımlara ev sahipliği yapan Amazon Prime Video, bilgisayar, mobil cihazlar, Smart TV, XBOX ve PS4 gibi cihazlar üzerinden kullanılabiliyor.  

  • Filmbox Live

dijital-platformlar-4.pngFilmbox Live, daha yeni keşfedilmeye ve aktif olarak kullanılmaya başlanan bir platform. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan Filmbox Live, pratik bir kullanım sunuyor. Çünkü Filmbox Live ile çok sayıda kanala, diziye ve filme istediğiniz zaman rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Kullanımı kolay olan Filmbox Live aynı zamanda oldukça uygun fiyatlı bir uygulamadır. 

  • Mubi

dijital-platformlar-5Türkiye’de çok fazla bilinmeyen platformlardan olan Mubi, 2007 yılından beri hayatımızda. Film ve dizi platformları arasında yer alan Mubi, günümüzde oldukça ilgi görüyor.  Mubi üzerinden başta sanatsal ve tarihsel filmler olmak üzere birçok farklı yapıma ulaşılabiliyor. 1 hafta boyunca ücretsiz deneme imkanı veren Mubi’nin tek bir abonelik paketi mevcut. 

  • Tivibu GO

dijital-platformlar-6.jpgTivibu Go, Türk Telekom’a ait olan yerli bir dijital içerik platformu. Televizyondaki yayınların yanında, spor, film ve dizi gibi pek çok içerik çeşidine Tivibu GO ile ulaşılabiliyor. Tivibu GO oldukça geniş bir içerik arşivine sahip olmasa da filmleri kiralama gibi farklı hizmetleri kişilere sunuyor. olanağı sağlamaktadır. Tivibu GO sizlere üç farklı abonelik paketi sunuyor. Paket seçenekleri ise şu şekilde sıralanabilir; Tivibu GO Aile, Tivibu GO Sinema, Tivibu GO Süper.

  • YouTube Premium

dijital-platformlar-82005 yılında kurulan Youtube, günümüzde  milyonlarca kullanıcıya sahip olan dijital bir platform. Hemen herkesin günlük yaşamında sık olarak kullandığı YouTube, içerisinde birbirinden farklı içeriklere ulaşabilirsiniz. 2019 yılında Premium özelliğini açan YouTube bu özellik sayesinde kullanıcılarına pek çok avantaj sundu. Bunlardan biri de video ve içerikleri reklamsız olarak izleyebilme özelliği. Ücretli bir şekilde kullanıma açılan Youtube Premium içerisinde dikkat çeken diğer özelliklerden biri ise  özel YouTube Originals içeriklerini izleyebilmek. 

  • Disney+

dijital-platformlar-7.pngTürkiye’de yayın hayatına yeni başlayan dijital platformlardan biri de Disney+. Yıllardır izlediğimiz çizgi filmlerin mimarı Disney’in yeni dijital platformu dünya genelinde büyük yankı uyandırdı. Animasyon ve çizgi film içeriklerinin dışında da birçok film ve dizinin yayınlandığı Disney+, “Başka hiçbir dijital yayın platformunda bulamayacağın film, dizi ve orijinal içerikler” sloganıyla yayın hayatına başladı. Disney+’ın  aylık üyelik bedeli ise 34,99 TL. İsterseniz yıllık üyelik ile tek çekim ödemede 349,90 TL ödeyerek, Disney+ içeriklerini 10 ay fiyatına 12 ay izleyebilirsiniz.

Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz?

Birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Yorum ekle