Yolcu360
Otomotiv Haberleri

2018 Cenevre Otomobil Fuarın’dan Gözlemler

Cenevre otomobil fuarından görüntüler gelmeye başladı. Peki Cenevre Otomobil Fuarındaki arabalar hangileri ve yenilikler neler?

2018 Cenevre Otomobil Fuarın’dan Gözlemler

 

Bu yıl yine fazlasıyla heyecan uyandıran Cenevre Otomobil Fuarı, otomobil tutkunlarının ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Dünyanın farklı otomobil üreticilerinin geleceğe yön veren modelleri sektöre can kattığı bazı yenilikleri incelemeye aldık.

Ultralüks otomobillerin görücüye çıktığı fuar, dünyanın en keyifli fuarlar organizasyonları arasında gösteriliyor. En çılgın modeller, en acayip performans araçları ile adeta hayalleri zorlayan bir atmosfer sunuyor. İşte 2018 Cenevre Otomobil Fuarının gözde çarpanları…

2018 Ferrari 488 Pista Görseli
Ferrari 488 Pista

Ferrari 488 Pista Modeli

1280 kg ağırlığındaki otomobil, 185 Hp güç üreten motoruyla dikkat çekiyor. 0-100km’ye 2,8 saniyede ulaşana araç, gerçek bir performans devi.

Rimac C-Two Görseli

Rimac C-Two Modeli

0-100km hıza 1, 85 saniyede ulaşıyor. Dünyanın en hızlı elektrikli otomobili olarak bilinen Rimac C-Two modelinin tanıtımı Cenevre’de yapılırken araç, özellikle tasarımıyla büyük ilgi gördü. Hırvatistan marka Rimac C-Two modelinin elektrikli araç teknolojisinde önemli bir yer edineceği düşünülüyor.

Skoda Vision X Görseli

Skoda Vision X Modeli

Hibrit crossover kategorisindeki otomobil, tasarımı ile de epey ilgi gördü. Cenevre Otomobil fuarının en dikkat çekici araçlarından biri olan Skoda Vision X modeli için marka, 2025’te seri üretime başlayacak.

GFG Style Sybilla Görseli

GFG Style Sybilla Modeli

Çin malı otomobil, performans özellikleri ve tasarımı ile epey dikkat çekti. Fuarda başına en fazla insan toplayan otomobillerden biri olması da önemli bir not.

Aston Martin Lagonda Görseli

Aston Martin Lagonda Modeli

2018 model Aston Martin Lagonda’nın elektrikli versiyonunun tanıtıldığı fuarda, araç büyük ilgi gördü. 2018 Cenevre Otomobil Fuarının tek sıfır emisyonlu aracı olarak tanıtılan Aston Martin Lagonda, geleceğe yön verecek bir İngiliz tasarımı olarak önemli.

Civilian 6X6 Görseli

Civilian 6X6

2018 Cenevre Otoshow’un en dikkat çekici modellerinden biri de Civilian 6X6

modeli oldu. Khan Design ve Chelsea Truk Company işbirliğiyle hayata geçen 2,2 litre 110 beygir dizel motor seçeneği ve 6,3 litrelik 430 beygir motor ile satışa sunulacak.

 

İlgili Yazılar

Yeni Porsche 911 Yakalandı!

Yolcu 360

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel: Türkiye’nin arabayla yolculuğu / Atatürk’ün Arabaları

Yolcu 360

2018’in Trafik Cezası Zam Oranlarıyla Ödeyeceğimiz En Yüksek Ceza Miktarları

Yolcu360

Yorum Bırak