Yolcu360 Blog
bursa-etkinlik-takvimi-ocak-2
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Bursa Etkinlik Takvimi Ocak 2023

Bursa Etkinlik Takvimi Ocak 2023

Bursa etkinlik takvimi ocak ayı seçenekleri ile kentte güzel planlar yapabilirsiniz. Ocak Bursa etkinlikleri için hazırladığımız listeye bakarak yakınlarınız ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bursa konserleri, fuarları ya da festivalleri ile çeşitli imkanlar sunan bir şehir. Yılın her ayında farklı etkinlikler olan Bursa’da Ocak ayı da çeşitli etkinlikleri içeriyor. Ocak’ta Bursa’da ne var, birlikte bakalım…

Ocak 2023 Bursa Etkinlikleri Listesi

Ocak 2023 Bursa etkinlikleri listesi ile yılın ilk ayını keyifli bir başlangıca dönüştürebilirsiniz. 2023’ün ilk ayı boyunca Bursa’da konserler, tiyatro gösterileri, fuar ve sergi gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Bursa Ocak ayı etkinliklerini ilgi alanlarına göre katergorize ettik. İçlerinden size uygun olanları inceleyerek ajandanıza ekleyebilirsiniz. Bakalım, Ocak ayında Bursa’da neler var?

Ocak 2023 Bursa Konserleri

bursa-etkinlik-takvimi-ocak-1

Bursa, müzisyenlerin ve müzik dinlemeyi seven kişilerin yaşadığı bir kent. Yılın her ayında çeşitli türden müzik etkinliklerine ulaşmak mümkün. İşte Ocak ayında gerçekleşecek olan konserler.

  • Walkman 90’lar Türkçe Pop Gecesi – 7 Ocak Cumartesi

90’lar müziği Türk müzik tarihinde önemli bir yere sahip. Günümüz gençleri bile halen 90’lı yıllarda yapılan pop şarkılarını dinliyor. Milyon Performance Hall bu konuda müzik severleri 90’lı yıllara götürecek bir etkinlik düzenliyor.  Cumartesi gününe farklı bir hava katacak olan Walkman 90’lar Türkçe pop gecesi 21:00’da başlıyor. 90’lar ruhu çalan şarkılar ile adeta seyircileri  o yıllara götürüyor. Bu eğlenceyi kaçırmamak için erkenden bilet alabilir, Walkman 90’lar Türkçe Pop Gecesi etkinliğine katılabilirsiniz. 

  • Gökhan Türkmen – 28 Ocak Cumartesi

2005 yılında çıkardığı Büyük İnsan şarkısı ile milyonlara ulaşan Gökhan Türkmen, sevilen şarkılarını Bursalı müzik sevenler için söyleyecek. 28 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek olan konser Merinos AKKM Osmangazi Salonunda olacak. Konser biletini erkenden alarak Gökhan Türkmen’i dinleme şansına erişebilirsiniz. Aşk şarkılarını Gökhan Türkmen’den canlı olarak dinleme fırsatı bulabilirsiniz. 

Bursa’da ocak ayında da festivaller de var. Bu festivaller, gerçekten çok keyifli zaman geçirmek için çok detaylı düşünülmüş organizasyonlar içeriyor. 

Ocak 2023 Bursa Sinema Seçenekleri

Bursa sinema salonları ile sinema sevenlere kaliteli film izleme olanağı sağlıyor. Vizyondaki filmler ile Bursa halkını buluşturan salonlar çeşitli yaştan kişilere hitap edebiliyor. Bu salonlarından biri Bursa Cinetech Korupark. Adnan Menderes mahallesinde bulunan salon Korupark AVM içerisinde yer alıyor. Bir diğer salon alternatifi ise Zafer Plaza AVM’de bulunan sinema salonu. Bu seçeneklere ek olarak sinema salonu arayanlar Bursa Kent Meydan Avşar, As Outlet Venüs Sineması, Bursa Barış Manço K.M Cine Moda salonlarını da tercih edebilir. Vizyondaki yerli ya da yabancı film seçenekleri ile sinema severleri buluşturan salonlar sinema keyfinizi üst seviyeler çıkarmaya yardımcı oluyor. 

Ocak 2023 Bursa Tiyatro ve Gösteriler Listesi

bursa-etkinlik-takvimi-ocak-

Bursa’da ocak ayında tiyatro ve gösteriler de etkileyici. Bursa tiyatrolarında 2023 ocak ayında neler var bakalım, hemen.

  • Celile Oyunu – 8 Ocak Pazar

Celile oyunu Nazım Hikmet’in annesini anlatıyor. Yılın en iyi kadın performansı ödülüne layık görülen oyun, 8 Ocak tarihinde Bursa’da sergilenecek. Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosunda sergilenecek olan oyun, saat 20:00’da başlıyor. Türkiye’nin farklı yerlerinde sevilerek izlenen oyun 9. Uluslararası Emek ve Başarı Ödüllerinde yılın en başarılı kadın performansı ödülüne Ayşegül Yalçıner layık görüldü. Celile yalnızca Nazım Hikmet’in annesi ya da Yahya Kemal’in sevgilisi olarak değil 1900’lü yıllarda güçlü bir kadın portresini ortaya koyuyor. Osmanlının son yıllarından cumhuriyetin ilk yıllarına uzanan hikayede güçlü ve cesur bir kadın olarak ön plana çıkıyor. 

  • Seninle Evlenir Miyim? – 13 Ocak Cuma ve 22 Ocak Pazar

Seninle Evlenir Miyim? oyunu Ocak ayında Bursa’da iki kez oynanacak. Şebnem Özinal ve Yosi Mizrahi tarafından oynanacak olan oyun 13 Ocak Cuma günü Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu sahnesinde sevenleri ile buluşacak. 22 Ocak Pazar günü ise Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu oyuna ev sahipliği yapacak. Matbaada çalışan Baran mesleğinde çok yetenekli biridir. Cansu ise okumayı seven kültürel etkinliklere katılan biridir. Birbirine zıt karakter yapılarına sahip olan Baran ve Cansu’nun hikayesini anlatan oyun yalanlar üzerinde kurulu bir aşkı anlatıyor. Peki yalanlar ortaya çıkınca ne olacak? İşte cevabını sahnede öğrenebilirsiniz. 

  • Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – 15 Ocak Pazar

Bursa Akademik Odalar Birliğinde sahnelenecek olan oyun 15 Ocak Pazar saat 17.00’da başlıyor. Çağdaş Serter tarafından sahneye taşınan oyun Stefan Zweig’in ölümsüz eseri olan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’ndan uyarlanıyor. 

  • Piraye Oyunu – 15 Ocak Pazar

“Senin adını kol saatimin kayışına tırnağımla kazıdım” diyen Nazım Hikmet’in ilham kaynağı olan Piraye sahnelenmeye devam ediyor. Nazım Hikmet 1933’ten 195’ye kadar hapishanede kaldığı süre boyunca karısı Piraye’ye mektup yazdı. Bütün duygularını bu mektuplar ile paylaşan Nazım Hikmet, tutsaklık yıllarında Piraye’ye tutundu. Murat Çidamlı sayesinde sahneye taşınan hikaye 15 Ocak Pazar akşamı saat 20:00’da sevenleri ile buluşuyor. Piraye Bursa Akademik Odalar Birliğinde sahnelenecek. 

  • Bülent Beyin Hikayesi Oyunu – 24 Ocak Salı

Beynimizi nasıl biliriz? Üzüntüde, sevinçte ya da kızgınlıkta beyinde neler oluyor? Bütün bu soruların cevaplarına Bülent Beyin hikayesi oyunu cevap veriyor. Bülent Emrah Parlak tarafından sahnelenen oyun Özgün Yeni oyun kategorisinde ödül almış bir oyun olarak biliniyor. 14 Ocak Salı günü sergilenecek olan oyun Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu salonunda saat 19.30’da başlıyor. 

Ocak 2023 Bursa Fuar Listesi

bursa-etkinlik-takvimi-ocak

Fuar şehri Bursa’da ocak ayında da fuar var. Bursa ocak 2023 fuarları için detaylar da şöyle:

  • Junioshow – 11-14 Ocak 

Bebek ve çocuk hazır giyim sektörünün kalbi Bursa’da atacak. Katılımcı firma özel dekor standlarda bebek ve çocuk konfeksiyonu için ilkbahar ve yaz konseptli kreasyonlarını tanıtacak. Bebe çocuk konfeksiyon sektörü sanayici ve işadamları derneği iş birliği ile gerçekleşecek olan fuar, Bursa’dan Dünyaya açılmayı hedefliyor. Etkinlik Bursa Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde. 

Bursa’da Ocak Ayında Neler Yapabilirsiniz?

Bursa, tartışmasız olarak Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Kent, Osmanlı döneminden beri ticari anlamda, tarımsal açıdan hep aktif olmuş. Bunun ve İstanbul’a yakın konumunun bir sonucu olarak da geçmişten bugüne etkinlik bakımından zengin bir şehir. Bursa’da ocak ayı boyunca kayak yapmak, tiyatro ve sinema izlemek, Bursa konser mekanlarında dinleyici olmak gibi onlarca farklı aktivite ile sosyal yaşamınızı zenginleştirebilirsiniz. 

Birbirinden Keyifli Bursa Etkinlikleri İçin Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz?

Bursa araç kiralama seçeneklerinde birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle