Yolcu360
ORA R Serisi
Otomotiv Haberleri

Basit Bir Elektrikli Otomobil!

“Basit” sözcüğü dilimizde önemsiz gibi bir anlama da geliyor. Ama burada “basit” sözcüğünü bu anlamda kullanmadık! Sade, kullanışlı, aşırılıkları olmayan ve ulaşılabilir demek istiyoruz. Peki, nedir bu basit otomobil?

Haberimiz elektrikle çalışan, çok ekonomik yakıt tüketimi yapan, tahminen çok pahalı bir fiyatı da olmayacak olan çok kullanışlı bir şehir içi otomobille ilgili. Henüz ülkemize gelmesi gündemde değil ancak Avrupa pazarına seneye sunulabilir. Konu Ora marka elektrikli otomobiller.

Great Wall Motors Grubu elektrikli araç üretimi ile dünya genelinde tanınıyor. Ürettiği modeller, daha çok şehir içinde pratik bir kullanım sunmaya yönelik. Great Wall Motors şirketi şimdi de ORA R ve ORA iQ adlı iki farklı konsept üzerinde çalışıyor. Amaç, yine şehir içinde ekonomik ve pratik sürüş sunmak.

ORA R Serisi ile bisiklet ve motosikletlere rakip yeni bir konsept geliştiriliyor. Marka, bunlardan daha konforlu ancak yakıt tüketimi ve pratik olma konusunda da onları aratmayan bir ürün çıkarmayı hedefliyor. ORA iQ serisi ise 4 koltuklu otomobil versiyonu. Ancak yine elektrikli motorla çalışıyor ve şehir içinde kullanılan motosikletlere rakip olarak sunuluyor.

4 koltuklu ORA iQ modelinin 2020’de piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ancak ORA iQ Türkiye’ye gelir mi; bilemiyoruz.

 

İlgili Yazılar

BMW Logosunu Değiştirdi! Yeni BMW Logosu

Yolcu 360

International Engine of the Year Ödülü

Yolcu360

Yerli Otomobil İspanya’da Tanıtılacak!

Yolcu 360

Yorum Bırak