Yolcu360 Blog
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Türkiye Gezi Rehberi > Balayı Yerleri | Balayı İçin Gidilecek Yerler

Balayı Yerleri | Balayı İçin Gidilecek Yerler

Balayı için en iyi yerler neresidir? Kimi çiftler evliliklerinin bu en özel dönemi için yurt dışını tercih ederken, kimileri de yurt içinde kalmayı seçiyor. Gezgin çiftimiz Merve ve Furkan, balayı için yurt içinde alternatif gezi rotaları arayanlar için balayı yerleri / balayı için gidilecek yerler rehberini hazırladı. 🙂

Balayı Yerleri

Evlilik hazırlıkları hem gelini hem de damadı fazlasıyla geren, güzel olduğu kadar strese sokan bir süreç. Ne yazık ki evlenmeyi isteyen her genç kızın ve erkeğin başına gelecek bu durum, kaçış yok.

İşte bu sıkıntılı süreçleri atlatmaya çalışırken insanı en çok motive eden şeylerden biri, tüm bu alengirli işler bittikten sonra sevdiğiniz insanla hayal gibi bir tatile çıkacağınızı biliyor olmak. Tam da bu noktada hayal ettiğiniz balayını hayata geçirmenize ve nasıl bir tatil istediğinizin kararını vermenize yardımcı olacak harika bir yazı ile geldik sizlere. Son dönemde çiftler için yeni trend araçla gezi turuna çıkmak.

Siz de Yolcu360 ile araba kiralama seçeneklerini değerlendirip balayınız için romantik bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Her mevsime uygun, arabanıza atlayıp kolayca gidebileceğiniz Türkiye’den balayı alternatifleri yazımız bir satır aşağınızda başlıyoooor. 🙂

Balayı İçin En İyi Yerler

  • Masal Gibi Kapadokya

Kendinizi en mutlu ve en özel hissettiğiniz zamanlardan biri şüphesiz ki balayında olduğunuz anlar olacak. Her anında kendinizi bulutların üzerindeymiş gibi hissedeceğinizden emin olun. Şimdi bu hissiyatın üzerine bir de gerçekten bulutların üzerinde olduğunuzu düşünün. Hem de rengârenk bir balonun içinde! Aşağıda da eşsiz bir coğrafyanın manzarası… İşte ben buna masal gibi balayı derim! 🙂

Hepimizin malumu Kapadokya büyüleyici bir yer. Böyle bir yere gelip de kendinizi bir masalın içinde başkahraman gibi hissetmemeniz pek mümkün değil zaten. O yüzden, eğer deniz sevmeyenlerdenseniz ya da evlendiğiniz mevsim deniz tatiline el vermiyor ise Kapadokya, 4 mevsim tercih edebileceğiniz Türkiye’nin en güzel balayı rotalarından biri.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

  • Dingin Bir Balayı Rotası, Abant

Onca zaman düğün hazırlığı peşinde koşturmanın verdiği yorgunluğu ve stresi üzerinden atmak için dingin bir balayı isteyenlere önerimiz elbette ki Abant olacak. Mis gibi bir doğada, efsane bir göl manzarasının tam da içinde sessiz, sakin, koşturmasız, her anın tadına vardığınız güzel bir balayı hayal ediyorsanız Abant otellerini bir araştırın deriz.

Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde evlenenler için biçilmiş kaftan burası. Stresten ve yorgunluktan arınarak, aşka doyarak döneceğiniz kesin.

Bolu araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Balayı Tatil Yerleri

  • Deniz Olmadan Asla Diyenler İçin Bir Klasik: Antalya

Biz de balayında deniz tatilini seçen bir çift olarak yazıyoruz bu satırları. Balayı bu, hepsinin yeri başka, hepsi ayrı güzel tabi ki ama bugün olsa denizi seçer miydik orası meçhul bizde. Fakat yine de yaz aylarının vazgeçilmez balayı rotası güney kıyıları bu listeye girmeye hak kazandı elbette. Kızgın kumlardan berrak, naifçe dalgalanan suyun üzerine bedeninizi bırakmak eşsiz bir duygu elbette. Hele bir de yamacınızda sevdiğiniz varsa değmeyin keyfinize.

Uzun lafın kısası, güneye inmek denildiğinde ilk akla gelen yerlerden olan Antalya, otel seçeneği çok olması nedeniyle balayı için en çok tercih edilen ilimiz. Balayında Antalya’ya gitmek isteyenlerdenseniz, Tekirova otellerini araştırın deriz. Hem denizi hem doğasıyla harika bir bölge.

Antalya Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

  • Mıhlamalı Balayı; Karadeniz Turu

Balayında Karadeniz turu yapmayı seçenler, yeşil ve mavinin bir arada olduğu muhteşem bir doğada sevdiğiyle aynı mıhlamaya ekmek banıyor, aynı turşu kavurmasına çatal atıyor. Hem çok lezzetli hem de çok romantik değil mi? 🙂

Bir de şu var; Kapadokya’da bahsettiğimiz bulutların üstünde olmak konusu burada da favorimiz. Bulutların yanında falan durmuyorsunuz, baya baya üzerinde bağdaş kuruyorsunuz Karadeniz Yaylaları’nda.

Yani şöyle arabanıza atlayıp bol gezmeli, yemeli içmeli bir balayı isteyenler için Karadeniz’in doğal güzelliklerinin dillere destan olduğunu ve mutlaka görülmesi gereken bölgelerden biri olduğunu hatırlatmamızda fayda var. Burası Türkiye’de balayı için tercih edilebilecek en güzel noktalardan.

Trabzon Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

  • Doğu Anadolu Turu

Doğu’nun hazinelerini keşfetmek için balayı doğru zaman mıdır bilemiyoruz ama yine de meraklıları için yazmak istedik. Doğu Anadolu’da saklı kalmış hem tarihi hem de doğal bir çok güzellik var.

Özellikle gezmeyi ve farklı kültürler keşfetmeyi seven çiftler için balayında Doğu Anadolu turu yapmak benzersiz bir deneyim olabilir. Ayrıca konu sadece gezmek değil. Hem farklı kültürler hem de çok lezzetli yemeklerin yer aldığı birbirinden özel mutfaklar kucak açmış sizi bekliyor olacak.

Tek yapmanız gereken gitmek istediğiniz illeri belirlemek. Sonra ver elini Doğu Anadolu. Ancak yaz aylarında düğün yapanlar için havaların oralarda çok sıcak olacağını belirtmek isteriz, bu bilgiyi göz önünde bulundurun deriz.

Hoşunuza gidebilecek diğer turlar

Yorum ekle