Yolcu360
Tesla Model 3 Görseli
Otomotiv Haberleri

Elektrikli Otomobil Satışları Katlanarak Artıyor!

⏱: 2 dk

Elektrikli otomobil satışları nasıl? Ne kadar elektrikli araba satıldı? Hangi ülkelerde daha fazla elektrikli otomobil kullanılıyor? Elektrikli otomobil satışları katlanarak artıyor yazısı sizler için Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı.  Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak elektrikli bir otomobil kullanmaya ne dersiniz?

Elektrikli Otomobil Satışları Katlanarak Artıyor!

Avrupa, elektrikli otomobili sevdi. Bunu, zaten biliyoruz. Mesela 2017 yılında Avrupa’da toplam 132 bin elektrikli araba satılmış. 2018 yılında ise 196 bin adet satılmış. 2019 sonunda tahmini olarak Avrupa’da 600 bin elektrikli araba satışı yapılmış olacak. 

Zenginler elektrikli araba alıyor fakirler değil!

Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği, bu konuda sürekli yeni araştırmalar yapıyor. Geçtiğimiz aylarda da bir araştırma yaptılar. Buna göre, bir ülkenin gayri safi milli hasılası ile elektrikli otomobil satışları arasında bağlantı var. Çünkü kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu ülkelerde elektrikli araç satışları da fazla. 

Norveçli’ler İlle de elektrikli diyor!

Satış adetlerine baktığımızda en fazla elektrikli arabanın Norveç’te satıldığını görüyoruz. Üstelik bu tablo, 2017’den beri böyle. Norveç’i sırasıyla, Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda  ve İsveç izliyor. 

Teşviklerin de payı var!

Almanya ve Norveç’te elektrikli araba almak isteyenlere önemli teşvikler sunuluyor. Mesela elektrikli araba sahipleri feribot ve otoyol ücreti ödemiyor. Hatta bazı şehirlerde otopark ücreti bile ödemiyorlar. Diğer yandan vatandaşlar elektrikli araba alırken ciddi oranlarda vergi muafiyeti ile karşılaşıyorlar. 

Araba Kiralama İşlemini Yolcu360.com Üzerinden Nasıl Yaparsınız?
  • Öncelikli olarak yolcu360.com’a girin.
  • Ana Sayfa açıldığında nereden alacaksınız butonunu görüyorsunuz hemen altında ise farklı yerde bırakmak istiyorum kutucuğu bulunuyor. Öncelikle aracı nereden kiralamak istediğinizi girin. Eğer aynı yere aracı teslim edecekseniz bu adımda başka bir işlem yapmanıza gerek yok.
  • Eğer tek yön araç kiralama yapıp aracı farklı bir yere bırakmak istiyorsanız, hemen butonun aşağısındaki farklı yerde bırakmak istiyorum kutucuğuna tıklayın. Kutucuğa tıkladıktan sonra karşınıza nerede bırakacaksınız butonu çıkacaksınız. Bu kutuya aracınızı bırakmak istediğiniz lokasyonu girin.
  • En son olarak alış ve bırakış tarihlerini de yine aynı ana sayfa üzerinde belirledikten sonra en iyi fiyata bul butonuna tıklayın.
  • Sizin için en ideal araç ve rent a car firmaları işte karşınızda! 🙂

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Araç Kiralama Şirketi Kurmak: Rent a Car Şirketi Nasıl Kurulur?

Yolcu360

Elektrikli Araba Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Çalışırlar?

Felat Delibalta

Çip Krizi Nedir? 

Felat Delibalta

Yorum Bırak