Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Otomotiv Haberleri > Araç Kullanırken İşe Yarayan En Faydalı 5 Mobil Uygulama

Araç Kullanırken İşe Yarayan En Faydalı 5 Mobil Uygulama

Araç kullanırken işe yarayan en faydalı 5 mobil uygulama listesini sizin için hazırladık! Dijital teknolojiler, araba kullanırken de çok önemli faydalar sağlayabiliyor. Özellikle araba uygulamaları olarak sınıflandırılan uygulamalar, hem daha güvenli hem de daha keyifli bir sürüş deneyimi yaşatabiliyor. Bu uygulamaların bazılarını kullanarak daha az yakıt tüketebilir, aradığınız yere daha çabuk varabilir, sürüş güvenliğinizi hayatınıza değer katacak seviyede arttırabilirsiniz. Örneğin yolcu360.com ile hedeflediğiniz yerdeki en uygun fiyatlı kiralık arabayı bulabilirsiniz.

Araba Kullanırken İşe Yarayan Uygulamalar

Araba kullanırken konfor sunan uygulamalardan ilki, şüphesiz, navigasyondur. Uydudan aldığı görüntüyü akıllı telefon, tablet bilgisayar ya da navigasyon cihazına anlık olarak aktarabilen navigasyon uygulamaları ile varış noktasına çok daha hızlı bir biçimde en önemlisi zahmetsizce ulaşabilirsiniz. Adres bulmayı stres kaynağı olmaktan çıkaran navigasyon, size sesli yol tarifi yapar. Peki, navigasyon hep doğru rotayı mı verir ya da navigasyon neden yanılır?

Navigasyon Uygulamaları Hakkında

Navigasyon hakkında bilinmesi gereken iki ana kural vardır: İlki, bu sistem kendisine tanıtılan net adres- sokak- yol bilgisine sahiptir. Yani yaşadığınız yerde yol ve sokaklar sürekli değişiyorsa ya da henüz uyduya veya arama motoru haritalarına tanıtılmamışsa adresi bulmak zor olabilir. Ancak İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde genellikle navigasyonla eksiksiz adres bulabilirsiniz. Diğer bir konu da yolunuzun üstünde o gün pazar kurulduysa ya da yol çalışması varsa navigasyon bu bilgiye sahip olmadığı için sizi sürekli bu yola sokmaya çalışacaktır. Tüm bu detaylara rağmen navigasyon uygulamaları sürekli güncelleniyor ve gelişiyor. Yakında daimi olan pazarların ya da sistemde mevcut olmayan sokakların bilgisi de bulunacak muhtemelen. Peki, Trafikten kurtaran en iyi navigasyon uygulamaları hangileri

En İyi Navigasyon Uygulamaları 

Uydu görüntülerine anlık olarak erişebilen güncel navigasyon uygulamalarının hepsi, size trafik ve yol durumu hakkında net bilgi verebilir. Burada uygulamanın güncelliğine dikkat etmek çok önemlidir. Google Maps bu konuda en iyi seçeneklerden biri.

  • Navigon,
  • CoPilot,
  • Sygic,
  • Yandex Navigasyon

söz konusu başarılı yazılımlardan sadece bir kaçı.

Telefonunuza İndirebileceğiniz En İyi 3 Navigasyon Uygulaması için tıklayın


Araç Kiralama Uygulamaları

Akıllı telefonunuza indirmeniz gereken uygulamalardan biri de kesinlikle rent a car uygulamalarıdır. Bu uygulamalarla, bulunduğunuz yere en yakın araba kiralama ofislerinin nerede olduğunu ya da fiyat bilgilerini bulabilirsiniz. Örneğin yolcu360.com mobil uygulamasını indirerek havaalanına varmadan ya da seyahat planı yapmadan kiralık arabaya ihtiyaç duyacağınız bölgedeki en uygun fiyatlı kiralık oto seçeneğini görüntüleyebilirsiniz. Yolcu360’ı mobil uygulamasını AppStore veya Google Play ‘den kolaylıkla indirebilirsiniz.

Araç Kiralama Uygulaması / Mobil Uygulama ile Araç Kiralama için tıklayın

Araba kiralama uygulaması olarak kullanabileceğiniz sistem, en avantajlı çözüme en hızlı biçimde erişmenize yardım eder. Türkiye’de rent a car sektöründe  araba kıyaslama uygulaması olarak dikkat çeken yolcu360.com ile sektörün tüm avantajlı çözümlerine tek sayfadan ulaşmanın konforunu yaşayabilirsiniz. 

 

1 yorum

  • Araç kullanırken uygulamalara bakamıyorum. Bu nedene yola çıkmadan evvel muhakkak Yandex sesli navigasyonumu açarım. Herkese de öneririm.