Yolcu360 Blog
araba kiralama fiyatları ne kadar? arabayla yolculuk, araç içi
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Kiralık Araç Rehberi > Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar? (2022)

Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar? (2022)

Araç kiralama fiyatları ne kadar? Kiralama şirketlerinde fiyatlar ne durumda? 2022 yılında araç kiralamada en uygun fiyatlar nerede?  Tüm bu sorulara yanıt veriyoruz.

Yılın ilk çeyreğinde gördüğümüz kiralık araba fiyatlarını bir toparlayalım istedik. Araba kiralama, diğer bir adıyla rent a car fiyatları konusunda merak ettiğiniz tüm detaylara bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

günlük araba kiralama fiyatları ne kadar? kadın sürücü araç kapısından dışarı bakıyor

Araba Kiralama Fiyatları Ne Kadar? (2022 Yılı Ortalama Fiyatları)

İstediğiniz aracı uygun fiyatlı kiralamak istiyorsunuz. Marka ve modeller arasından seçeneklerinize bakıyorsunuz. En iyi fiyatı aramanız çok normal. Yolcu360, bu ihtiyacınıza en pratik çözümü sunuyor.

yolcu360 blog arama bannerAraç kiralamak için tek yapmanız gereken şey alış noktanızı ve kiralama tarihlerinizi girmek. Binlerce tedarikçiden en iyi araç kiralama fiyatları anında karşınıza çıkacak. Sonrasında dilediğiniz aracı 1 dakikadan kısa sürede rezerve edebilirsiniz.

adana araba sürme yerleri, araba süren genç erkek

2022 Yılı Kiralık Araç Fiyatları

2022 yılı kiralık araç fiyatlarına baktığımızda, geçen yıla oranla daha yüksek tutarlar görüyoruz. Geçen yıla oranla satılık araç fiyatları ciddi bir oranda arttı. Aynı zamanda döviz kuru ve enflasyon da yükseliyor. 2022 yılı araç kiralama fiyatlarında gördüğümüz değişikliklerin genel anlamda sebeplerini bu üç öğe oluşturuyor.

Kiralık araç fiyatları marka, model ve segmente göre değişiyor. Bunun yanı sıra talep de fiyatı belirleyen bir diğer etmen.

Fiyatlar Mevsime Göre Değişebilir

Yaz döneminde daha çok talep oluyor. Fakat kış döneminde bu talep düşüyor. Doğal olarak fiyatlar da aşağı seyrediyor.

Şimdi genel anlamda araç kiralama fiyatlarına bakalım. Bu fiyatların kampanyalar dahilinde çok da aşağı inebileceğini unutmayın. Ayrıca Yolcu360 iş birliğindeki markalarla ilginiz varsa, kurumsal kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Günlük Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Günlük araç kiralama fiyatları 2022 Ocak ayında ortalama olarak 170 TL ile 2.000 TL arasında değişiyor. Şimdi bu fiyatlarla karşılaşacağınız marka ve modellere bakalım.

  • Renault Symbol, Renault Clio ve Opel Corsa gibi araçların kiralama ücretleri 200 TL’den başlıyor.
  • Peugeot 301 ve Nissan Micra kiralama fiyatları 220 TL’den başlıyor.
  • Mercedes Benz C 200 tarzı modellerin araç kiralama fiyatları 1.100 TL’den başlıyor.
  • Volvo xc90 tarzı modellerin araç kiralama fiyatları ise 1.900 TL’den başlıyor.

aylık araç kiralama fiyatları ne kadar? tarla yolunda duran sarı renkli suv araç

Aylık Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

2022 Ocak itibariyle aylık araç kiralama fiyatlarına göz gezdirelim. Kiralama işleminizi aylık yapmak istiyorsanız, görüntüleyebileceğiniz tutarlar aşağıdaki şekilde.

  • Hyundai i20, Kia Rio ve Renault Clio ekonomi segmenti için aylık araç kiralama fiyatları 6.990 TL’den başlıyor. Kurumunuz için rent a car hizmeti bakınıyorsanız, kurumsal iş birliği sayfamıza mutlaka göz atın.
  • Fiat Egea ve Renault Megan Sedan orta segmentindeki araçları aylık kiralamak istiyorsanız, fiyatlar 7.400 TL’den başlıyor. Ayrıca bu fiyatlar kampanyalarla düşebiliyor.
  • Audi A3 lüks segmentinde aylık kiralama fiyatları ortalama 20.000 TL’den başlıyor. Bunun yanı sıra
  • Daha büyük modellere geçelim. Örneğin Ford Tourneo Custom. Bu modelin aylık kiralama fiyatı ortalama 15.450 TL’den başlıyor.

Yıllık Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Sıra uzun dönem araç kiralama fiyatlarına geldi. Birçok kurum, vergi avantajları için yıllık araç kiralama hizmetini tercih ediyor. Bu noktada araç ihtiyaçlarınıza göre fiyatların değiştiğini gözlemleyeceksiniz.

Uzun dönem araç kiralama fiyatları, 2022 yılında rent a car firması ile yapacağınız anlaşmaya göre değişiyor. Bu noktada kampanyalardan yararlanmanız fiyatları önemli ölçüde düşürebiliyor. 12 aylık kiralık araçlara bakınıyorsanız, ilk yapmanız gereken rent a car kurumlarıyla iletişime geçmek.

Uzun Dönem Araba Kiralamak Ne Kadar Tutar?

Yıllık araç kiralama fiyatları birçok nedenden ötürü çok değişiyor. İstediğiniz araç modeli, kiralama süresi, araç sayısı vb. etmenler fiyatı etkiliyor. Sektöre baktığımızda, araç başına fiyatlar en düşük 32.500 TL’den başlıyor.

Şimdi uzun dönem araç kiralamaya daha detaylı bakalım.

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?

Uzun dönem araç kiralama, çoğunlukla 1 yıl ile 4 yıl arasında süren araç kiralama sistemidir. Küçük çaplı şirketlerden global isimlere kadar birçok kurum, avantajlarından dolayı bu sistemi tercih eder.

Uzun dönem araç kiralama için ilgili kurumlarla sözleşme imzalamanız gerekiyor. Bu noktada ilgili firmalar müşteri temsilcileriyle ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Üstelik günümüzde bu hizmeti hem bireysel hem de kurumsal şekilde tercih edebiliyorsunuz.

havalimanı araç kiralama fiyatları ne kadar?

Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Havalimanı araç kiralama fiyatlarına gelelim. Öncelikle araç kiralama ile havalimanından daha pratik ve konforlu bir şekilde istediğiniz yere ulaşabiliyorsunuz. Bu nedenle talep çok. Yani son ana bıraktığınız durumlarda araç bulamayabilirsiniz.

Havalimanı araç kiralama fiyatları bulunduğunuz havalimanına göre değişebilir. Biz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki kiralık araç fiyatlarını baz aldık.

  • Pegeuot 208 ekonomi segmenti araçların kiralama ücretleri ortalama 180 TL’den başlıyor. Bu fiyatların Kasım 2022 itibariyle geçerli olduğunu belirtelim. Hyundai i20 ve Opel Corsa Elegance gibi modeller ise 300 TL civarında fiyatlarla başlıyor.
  • Mercedes Benz Vito gibi geniş yerli ve konforlu modeller günlük 1.000 TL civarında fiyatlarla başlıyor.

Burada yansıttığımız fiyatların Ocak 2022 itibariyle karşılaştığımız fiyatlar olduğunu belirtelim. Ayrıca bu fiyatlar kampanyalarla değişebiliyor. Bunun yanı sıra talep çokluğu da fiyatları anlık şekilde etkileyebiliyor.

kapadokya'ya nasıl gidilir

En Ucuz Kiralık Araba Fiyatlarına Nasıl Ulaşırsınız?

Araç kiralama fiyatları konusunda birçok konuyu anlattık. Şimdi en önemli konuya gelelim.

En ucuz araç kiralama fiyatlarına nasıl ulaşırsınız? Yurt içinde binlerce, globalde on binlerce rent a car hizmeti sunan firma var. Bu firmaların fiyatlarını nasıl karşılaştırabilirsiniz?

Yolcu360 ile binlerce araç kiralama firmasını bir araya getirdiğimiz bir ekosistem tasarladık. Büyük veri teknolojisini kullandığımız arayüzümüzde her ihtiyacınıza uygun şekilde kiralık araçları listeyebiliyorsunuz. Böylece en uygun araç kiralama fiyatlarına ulaşıyorsunuz.

Yolcu360 ile kiralama şirketi, vites tipi, yakıt tipi, fiyat aralığı, araç modeli, araç sınıfı, kilometre limiti, araç teslim şekli ve depozito ücreti gibi kategoriler üzerinden filtreleme yapabilirsiniz.

Yeni nesil araç kiralamayla ile ihtiyaçlarınıza anında çözüm bulun. En iyi araç kiralama fiyatları için şimdi Yolcu360’a göz atın!

Yorum ekle