Yolcu360
Arabada Sigara İçmenin Cezası
Güncel

Arabada Sigara İçmenin Cezası Ne?

Arabada sigara içmenin cezası ne? Trafikte sigara cezası başladı mı? Arabada sigara yasağının cezası ne kadar? Haberimiz, trafikte sigara yasağı hakkında.

Arabada Sigara İçmenin CezasıTrafikte Sigara Cezası Yediler!

Geçtiğimiz günlerde trafikte sigara cezası uygulaması başladı. Uygulama başlar başlamaz cezalar kesildi ve binlerce sürücü ceza aldı. Duman Yasağı olarak da bilinen yasa ile araç kullanırken sigara içmenin önüne geçilmeye çalışıyor. Aslında bu yasa, yeni değil. Sadece daha önce takibi yapılamıyordu. 

Arabada Sigara Yasağı Başladı!

Arabada Sigara İçmenin CezasıArabada sigara içmenin cezası ne? Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı talimatıyla İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Yasa, denetlenmeye başlandı ve 5063 adet araç sürücüsüne ceza kesildi. Dumansız Araç Uygulaması kapsamında yapılan denetimler sonucunda ceza kesilen araçların sürücüleri, yasağa tepki gösterdi. 

Trafikte sigara içmenin cezası ne kadar?

Arabada Sigara İçmenin CezasıYasa uygulamaya koyulduktan hemen sonra Trafikte sigara içmenin cezası merak edilmeye başlandı. Trafikte sigara içmenin cezası, 153 TL. Bu arada sadece sürücülerin değil yolcuların da sigara içmesi yasak. 

İlgili Yazılar

Elektrikli Araba Şarj İstasyonu ABB Türkiye’ye Geliyor!

Yolcu360

En Güvenli Küçük Aile Otomobili Unvanını Subaru’nun İki Modeli Aldı!

Yolcu360

4X4 Volkswagen Caravelle Geliyor!

Yolcu360

Yorum Bırak