Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Kiralık Araç Rehberi > Antalya Havaalanı Araç Kiralama | Antalya Havalimanı Rent a Car

Antalya Havaalanı Araç Kiralama | Antalya Havalimanı Rent a Car

Antalya havalimanı ne zaman açıldı, Antalya havalimanın tarihçesi hakkında bilgiler ve Antalya havalimanındaki rent a car firmalarının listesiAntalya Havalimanı ucuz araç kiralama seçenekleri neler? Araç kiralama Antalya Havalimanı opsiyonları geniş mi? Antalya kiralık arabalar, Antalya Havalimanı üzerinden bulunabilir mi? İşte tüm bu soruların cevaplarını Yolcu360 ekibi olarak Antalya Havaalanı araç kiralama / Antalya Havalimanı rent a car başlığı altında derledik. 🙂

Antalya Havaalanı Araç Kiralama

Antalya’ya iş, tatil ya da yakınlarınızı ziyaret etmek için gittiğinizde havalimanını sıklıkla kullanıyorsanız Antalya Havalimanından toplu taşıma ile ulaşımın biraz zahmetli olduğunu fark etmiş olmalısınız. Bu nedenle pek çok otel havalimanı transferi için ek hizmet sunuyor. Antalya Havalimanı araç kiralama seçenekleri de oldukça işlevsel bir çözüm olabiliyor. Peki, Antalya Havalimanında hangi rent a car şirketlerinin ofisleri var? Bu soruya da yanıt sunacağız ancak önce Antalya Havalimanını biraz tanıyalım mı?

Antalya Damlataş mağarası gezisi için tıklayınız.

Antalya Havalimanının Tarihçesi 

1 Nisan 1998 yılında açılışı yapılan yeni Antalya Havalimanı o tarihten bu yana başarılı bir şekilde hizmet vermeyi sürdürüyor. Açıldıktan sadece 3 yıl sonra dünyanın en büyük 100 havaalanı listesine giren, 2002 yılında Avrupa’daki en yoğun 25. Havaalanı olan Antalya Havalimanı’nın ikinci dış hatlar terminali 2005 yılında hizmete girdi. 2011 yılında aşılan 25 milyon yolcu sınırıyla birlikte Avrupa’nın en iyi havaalanı ödülünü kazandı. 2018’de 20. Yılını dolduran Antalya Havalimanı’nın başarılarını devam ettirerek dünyanın en iyi havaalanları kategorisinde sık sık yer alacağına eminiz.

Hizmet kalitesindeki farklılık ve üst düzey iletişim becerileriyle, diğer havaalanlarına oranla daha öne çıkan bir yapıya sahip durumdaki Antalya Havalimanı, özellikle yaz aylarında artan yolcu ve uçak sayısına en iyi şekilde hizmet verebilecek şekilde organize olmuş durumda. ICF Airports tarafından işletilen havaalanında, geliş ve gidişlerde çok önemli olan konfor, rahatlık ve kolaylık belirli standartlara bağlanmış bir şekilde işlemeye devam ediyor.

Antalya Aspendos antik kenti gezisi için tıklayınız.

Antalya Havalimanı Rent A Car Firmaları

Antalya Havalimanı ve ICF Airports’tan elde ettiğimiz bilgilere göre (güncel listede) havalimanında 9 araç kiralama şirketi ya da diğer adıyla rent a car firması bulunuyor. Yerel araç kiralama firmalarının yanında dünyaca bilinen şirketlerin ofisleri de havalimanında bulunuyor.

100’e yakın ülkede rent a car hizmeti veren firmalar bulunuyor. 15 farklı tipte otomobilin yanında Renault Clio Dizel ve Nissan Qashqai gibi araçları da kiralayabileceğiniz bir yelpazeye sahip. İnternet üzerinden rezevasyon imkanınız olduğu gibi telefon ile de rezervasyon yaptırma şansınız bulunuyor.

Bir diğer bilinen firma ise Budget. Şoförlü kiralama seçeneğiyle öne çıkan firmanın internet üzerinden de rezervasyon yapma seçeneği bulunuyor. Temiz ve bakımı düzenli yapılan araçlardan kurulu bir filoya sahip olduğunu da belirtmeliyiz.

Antalya Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama firmalarından biri de AVIS. Internet sitesi üzerinden rezervasyonun yanında, farklı öneriler ve kolaylıklar sunan mobil uygulamaya da sahip AVIS’in araç kiralama ve başınıza gelebilecek olası durumlarla ilgili bir rehberi de bulunuyor.

Enterprise Rent A Car da havalimanının araç kiralama firmalarından. Yeni araçlardan oluşan, farklı seçeneklere sahip, geniş bir araç filosu mevcut.

Küçük segment arçlardan lüks olanlarına, minibüs ve panelvandan kompakt araçlara kadar geniş bir araç portföyüne sahip Europcar’ın da Antalya Havalimanı’nda bir kiralama ofisi var.

Filo Car Rental ve Aytucar firmaları da birbirine benzer özellikte araçları, internet üzerinden yapılan rezervasyon işlemleri ile birlikte havalimanında ofisi bulunan diğer firmalar. 1989 yılından beri hizmet veren Travelium da havalimanındaki araç kiralama seçeneklerinden biri. Ne yazık ki internet üzerinden online rezervasyon şansınız yok!

Aynı iş kolunda farklı hizmet ve yeniliklerle öne çıkabilen araç kiralama firmalarına sahip Antalya Havalimanı, büyüyen ve gelişen yapısıyla gelecekte daha çok rent a car firmasına ev sahipliği yapacak gibi duruyor.

Yorum ekle