Yolcu360 Blog
ankara-etkinlik-takvimi-subat-2
Araç Kiralama > Yolcu360 Blog > Bilgi > Kültür Sanat > Ankara Etkinlik Takvimi Şubat 2023

Ankara Etkinlik Takvimi Şubat 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde şubat ayında düzenlenecek olan etkinlikler hemen her yaştan katılımcı tarafından ilgi görmekte. Etkinlikler genel hatları ile tiyatro, söyleşi, konser, eğitim gibi kategorilerden oluşmakta. Hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı birçok etkinlik hazırlanıyor. Bu etkinliklerin nerede ve ne zaman yapılacağına dair takvime ulaşabilirsiniz. İlgilendiğiniz etkinliklere göz atabilir, etkinlik detaylarını öğrenebilirsiniz. Şubat Ankara etkinlik takvimi ile şimdiden keyifli planlar yapabilirsiniz. 

İçindekiler

Yurt içi ve yurt dışında yüzlerce lokasyonda, binlerce marka ve modelde aracı dakikalar içerisinde kolayca kiralamak için Yolcu360’ın kiralık araç seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Ankara’da Şubat Etkinlikleri Listesi

2023 yılının Şubat ayında Ankara’da etkinlikler, farklı kategorilere ayrılarak izleniyor. Bu etkinlikler tiyatro, konser, eğitim ve söyleşi gibi alanlarda düzenlendi. Ankara’da Şubat ayında birçok farklı bölgede etkinlikler hazırlanıyor. Ankara Şubat ayı etkinliklerinde en çok aktif olan ilçeler arasında Çankaya ve Altındağ ilk sıralarda. Etkinlikler, yetişkinler ve çocuklar için de farklılıklara sahip. Çocuklar için özel olarak düzenlenen etkinlikler, konser, tiyatro ve eğitim alanlarından oluşmakta.

Ankara Şubat Ayı Konserleri

ankara-etkinlik-takvimi-subat

Ankara Büyükşehir genelinde farklı ilçelerde konser etkinlikleri mevcut. Şubat ayında düzenlenmesi beklenen konserler şu şekilde listelenebilir;

 • Flapper Swing Konseri – 1 Şubat

Flapper Swing, meşhur Fransız caz sanatçısı Django Reinhardt ve New Orleans kökenli Sidney Bechet grubunun izinden giden akustik bir Jazz grubudur. Nevin Hetmanek grubun vokali konumunda. Etkinlik 1 Şubat Çarşamba günü saat 20:00 da düzenlenecek. Konser etkinlik alanı CSO Ada Ankara Mavi salon olarak belirlendi. Ücretli şekilde düzenlenecek olan konserin biletleri oturma planına göre farklı kategoriler halinde satışa sunuluyor.

 • Tek Hece ‘Aşk’ Cemal Safi Anısına Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu – 2 Şubat

Türk Edebiyatının önemli önemli şair ve söz yazarı olarak bilinen Cemal Safi’nin şiirleri ve şiirlerinden bestelenmiş eserlerinin seslendirildiği sanat akşamında solistler Haluk Derinöz ve Suat Kılıç. Etkinlik CSO Ada Ankara Mavi salonda gerçekleşecek. 2 Şubat Perşembe günü 19:30 da yapılacak olan etkinlik biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu.

 • Academy Of Saint Martin in The Field – 2 Şubat

Grup, Amadeus filminin tüm parçalarını seslendiriyor. Bunun yanı sıra evrensel besteciler Çaykovski, Piazzolla ve Strauss’un çok sevilen eserlerine de yer verilecek. Konser CSO Ada Ankara Ana Salon’da 2 Şubat Perşembe günü saat 2:00’da başlayacak. Konserin biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu. Konser alanı oturma düzenine göre farklı kategorilerde ücretlendirmeler belirlendi.

 • Zakkum – 3 Şubat

Grubun vokalinde Yusuf Demirkol, Elektro gitarda Eren Parlakgümüş, bas gitarda Emre Yılmaztürk ve davulda Cem Senyücel ismi bulunmakta. Konser IF Ankara Performance Hall sahnesinde gerçekleşecek. 3 Şubat Cuma günü saat 21:00’da başlayacak olan konserin biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu. Yetkili bilet satış noktalarından biletinizi alabilirsiniz.

 • Jordi Savall ve Hesperion XXI – 4 Şubat

Osmanlı İmparatorluğu’nun 18. yüzyılda yaşamış önemli müzisyen ve tarihçilerinden Dimitri Kantemir’in Osmanlı musikilerinden derlenmiş olan eserler gecede dinleyiciye sunulacak. Bu eşsiz miras Jordi Savall ve topluluğu Hesperion XXI tarafında dinleyiciye sunulacak. Konser CSO Ada Ankara Ana Salon içerisinde 4 Şubat Cumartesi günü saat 20:00’da başlayacaktır. Oturma düzeni kategorilere göre ayrılmış ve biletler ücretli şekilde satışa sunulmuştur.

 • Ahmet Aslan Solo Konser – 5 Şubat

Anadolu müziğini Batı enstrümanları ile kullanan Ahmet Aslan Ankara’da müzikseverleri ile buluşuyor. Solo şekilde gerçekleşecek olan konser Meb Şura Salonu içerisinde düzenleniyor. Biletler ücretli şekilde satışa sunuldu. Yetkili bilet satış noktalarından biletinizi alabilirsiniz.

 • Halk Şairlerinin İzinde – 5 Şubat

Grup, ünlü halk şairleri Yunus Emre, Pir Sultan Abdal ve Aşık Veysel gibi isimlerin şiirlerini seslendirmekte. Grubun solisti Dilek Türkan, kemençede Derya Türkan, kanunda Serkan Halili, bas gitarda Alp Ersönmez, piyanoda Çağrı Sertel, gitarda Cenk Erdoğan ve davulda Ediz Hafızoğlu bulunmakta. Konser alanı CSO Ada Ankara Mavi Salon olarak belirlendi. 5 Şubat Pazar günü saat 20:00’da başlayacak olan konserin biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu.

 • Ayça Özefe – 6 Şubat

Ayça Özefe ilk olarak farklı sanatçıların eserlerine yaptığı cover çalışmaları ile adını duyurdu. Sonrasında kendine ait hazırlamış olduğu iki farklı şarkı ile geniş kesimler tarafından adından söz ettirmeyi başardı. Sanatçının konseri 18 yaş sınırı ile düzenlenecek. Konser IF Ankara Performance Hall sahnesinde yapılacak. Konserin biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu.

 • Selin Yücesoy – Cumhuriyet Dönemi Bestekarları – 7 Şubat

Repertuar, Cumhuriyet döneminde bestekarların bilinen bilinmeyen farklı eserlerinden oluşmaktadır. Konser CSO Ada Ankara Mavi Salon alanında gerçekleşecek. 7 Şubat Salı günü düzenlenecek olan konserin biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu. Biletinizi yetkili bilet satış noktalarından alabilirsiniz.

 • Erdem Özkan ve İstanbul Superband ‘Frank Sinatra 25 Yıl Sonra’ – 8 Şubat

Ölümünün 25 yılında Frank Sinatra anısına düzenlenen bu konserde sanatçının farklı eserlerine yer verilecek. Konser 8 Şubat Çarşamba günü saat 20:00’da başlayacak. CSO Ada Ankara Ana salonda gerçekleşecek olan konserin koltuklu biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu.

 • Ardahan’dan Edirne’ye Türkülerle Söyleşelim – Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu – 9 Şubat

Koro, Türk halk müziğinin sevilen eserlerini Ankara müzikseverler ile buluşturuyor. Farklı bölgelerin halk müziklerinin seslendirileceği konser, CSO Ada Ankara Mavi salon sahnesinde 9 Şubat Perşembe günü saat 19:30’da başlayacak. Konser biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu.

 • Gökhan Türkmen – 9 Şubat

Türk pop müziği kategorinin öne çıkan isimlerinden Gökhan Türkmen 9 Şubat Perşembe günü saat 20:30’da müzikseverler ile buluşacak. Konser Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezinde yapılacak. Ücretli şekilde düzenlenen konser biletlerinin yetkili satış bayilerinden temin edebilirsiniz.

 • An Epic Symphony ve Manga – 9 Şubat

Manga grubu 9 Şubat Perşembe saat 21:00’da CSO Ada Ankara Ana salon sahnesinde müzikseverleri ile uluşacak. Biletleri ücretli şekilde satışa sunulan konserin ücretleri oturma kategorilerine göre değişiklik gösteriyor.

 • Adam Ben Ezra ve Antonio Lizana -11 Şubat

Caz ile Flamenko konulu konser, müzikseverlerine eşsiz bir dinleti sunmakta. Konser 11 Şubat Cumartesi günü saat 20:00’da başlayacak. CSO Ada Ankara Ana salonda gerçekleşecek olan konserin biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu.

 • Lied Akşamı – Devlet Çoksesli Korosu – 12 Şubat

Koro ile düzenlenen gece, farklı tarzlarda besteler müzikseverler ile buluşturuyor. Konser 12 Şubat Pazar günü saat 20:00’da başlayacak. Ücretli biletler yetkili bilet satış bayilerinden temin edilecek.

 • İlkay Akkaya Konseri – 12 Şubat

Türk halk müziği alanında eserler hazırlayan İlkay Akkaya 12 Şubat Pazar günü Ankara’da müzikseverleri ile buluşacak. Konser Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi salonunda saat 20:00’da başlayacak.

 • Ezginin Günlüğü – 13 Şubat

Farklı eserleri ile Türk müziğini farklı tınılarda ortaya koyan grup, 13 Şubat Pazartesi günü saat 20:00’da Meb Şura Salonunda konser verecek. Konser ücretli şekilde katılımcılara açılacak.

 • Anthony Strong Trio – Sevgililer Günü Konseri – 14 Şubat

Caz müziği yapan grup, Ankara CSO Ada Ana salon sahnesinde konser verecek. 14 Şubat Salı günü saat 20:00’da başlayacak olan konserin biletleri ücretli şekilde satışa sunuldu.

 • Dedublüman – 14 Şubat

Türk alternatif müzik alanında adını duyuran grup, kendi bestelemiş oldukları şarkılar ile Ankara’da müzikseverler ile buluşuyor. Konser 14 Şubat Salı günü saat 20:30’da Meb Şura Salonunda yapılacak.

 • Bizim Yırlar – Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu – 15 Şubat

Türk halk müzik ve danslarının sergileneceği etkinlik 15 Şubat Çarşamba günü saat 19:30’da başlayacak. CSO Ada Ankara Mavi salonda gösterime açılacak olan konserin biletleri yetkili satış bayilerinden temin edilecek.

 • Emir Taha – 15 Şubat

Türk alternatif müzik alanında adından söz ettiren sanatçı, IF Ankara Performance Hall sahnesinde Ankara müzikseverler ile buluşacak. Konser 15 Şubat Çarşamba günü saat 21:00’da başlayacak.

 • Sen Kimseyi Sevemezsin Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu – 16 Şubat

16 Şubat Perşembe günü saat 19:30’da yapılacak olan konser eski Türk halk bestelerini müzikseverler ile buluşturacak. Konser CSO Ada Ankara Mavi salonda yapılacak.

 • Ceren Gündoğdu – 16 Şubat

Türk pop müziği alanında adından söz ettiren sanatçı, kendi besteleri ile Ankara müzikseverlere eşsiz bir gösteri sergileyecek. Konser 16 Şubat Perşembe günü saat 21:00’da IF Ankara Performance Hall sahnesinde yapılacak. Ücretli biletler anlaşmalı bilet satış noktalarından temin edilecek.

 • Karya Çandar – 17 Şubat

Sosyal medyada müzikleri ve videoları ile ünlenen Karya Çandar, IF Ankara Performance Hall sahnesinde müzikseverleri ile buluşuyor. Konser 17 Şubat Cuma günü saat 21:00’da başlayacak.

 • Göksel – 18 Şubat

Uzun yıllardır Türk pop müziği alanında eserler veren Göksel, farklı besteleri ile adından söz ettiriyor. Göksel Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi alanında 18 Şubat Cumartesi günü saat 20:30’da müzikseverleri ile buluşacak.

 • Başkent Oda Orkestrası – 19 Şubat

Etkinlik CSO Ada Ankara Tarihi Salon’da gerçekleşecek. 19 Şubat Pazar günü saat 20:00’da başlayacak olan gösterinin biletleri ücretli olarak satışa sunuldu.

 • Perdenin Ardındakiler – 23 Şubat

Türk alternatif müzik alanında adından söz ettiren gruplardan biri de Perdenin Ardındakiler. Grup Ankara’da Jolly Joker sahnesinde 23 Şubat Perşembe günü saat 21:30’da dinleyicisi ile buluşacak. Biletinizi anlaşmalı bilet satış noktalarından temin edebilirsiniz.

 • Hüsnü Arkan –  28 Şubat

28 Şubat Salı saat 21:30’da Ankara müzikseverler için düzenlenen Hüsnü Arkan konserinde 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Konser IF Ankara Performance Hall sahnesinde yapılacak.

Ankara Şubat Ayı Tiyatro Etkinlikleri

ankara-etkinlik-takvimi-subat-

Şubat ayında Ankara’nın farklı ilçelerinde birçok tiyatro gösterisi yapılacak. Bu gösteriler hemen her yaşta katılımcı tarafından talep görmekte. Şubat ayı Ankara tiyatro etkinlikleri listesi;

 • Çürüme – 1 Şubat

1 Şubat Çarşamba günü saat 20:00’da Yakin Sahne’de oynanacak oyun tek perdeden oluşmakta. 50 dakika süren oyunun biletleri ücretli olarak satışa sunuldu.

 • Piknik Sepeti – 3 Şubat

7 yaş ve izleyici kitlesine hitap eden oyun 100 dakika ve 2 perdede sergilenmekte. 3 Şubat Cuma günü saat 20:00’da Meb Şura Salonunda gösterime başlayacak.

 • Herkes Kocama Benziyor – 4 Şubat

Dram ve trajedi kategorisinde yer alan oyun, 70 dakikadan oluşuyor. 16 yaş sınırı olan tiyatro gösterisi 4 Şubat Cumartesi günü 16:00 ve 20:00 olmak üzere iki kez sergilenecek. Oyun, Aralık Sahne alanında izlenecek.

 • Tek Başına Heveskar Tiyatro – 5 Şubat

Dram kategorisinde işlenen hikaye ile ön plana çıkan oyun 5 Şubat Pazar günü saat 18:00’da seyircisiyle buluşacak. Gösteri alanı Fade Stage And Coffe.

 • Etekler ve Pantolonlar – 5 Şubat

Komedi kategorisinde yer alan tiyatro, konusu ve oyuncuları ile izleyicilere neşeli bir gösteri sergilemekte. Oyun 5 Şubat Pazar günü saat 20:00’da Panora Sanat Merkezinde sergilenecek. Ücretli biletler anlaşmalı bilet satış noktalarında temin edilmekte.

 • Celile (Nazım Hikmet’in Annesi) – 8 Şubat

Otobiyografi alanında yazılan ve canlandırılan tiyatro gösterisi Nazım Hikmet’in annesi Celile hanımın hayatını konu alır. Tiyatro 8 Şubat Çarşamba günü saat 20:00’da Meb Şura Salonunda gösterime açılacak.

 • Ben Türkan Saylan – 8 ve 9 Şubat

Ülkemizin önemli isimlerinden biri olan Türkan Saylan adına yazılan bu oyun, farklı sanatçılar tarafından canlandırılıyor. Türkan Saylan’ın hayatının canlandırıldığı oyun birçok seyirci tarafından beğeni alıyor. Tiyatro 8 Şubat Çarşamba günü saat 20:30 Ankara Sanat Tiyatrosu ve 9 Şubat Perşembe günü saat 20:30’da Ankara Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatro Sahnesinde gösterilecek.

 • Seninle Evlenir Miyim? – 10 Şubat

Komedi kategorisinde yer alan tiyatro oyunu 10 Şubat Cuma günü saat 20:00’da Panora Sanat Merkezinde tiyatroseverler ile buluşacak. Oyunun biletleri ücretli olarak satışa sunuldu.

 • Ağaçlar Ayakta Ölür – 16 Şubat

Aile içi dram konusunu ele alan tiyatro, hemen her izleyicide farklı duygular barındırıyor. Ağaçlar Ayakta Ölür oyunu 15 şubat Çarşamba günü 20:00’da ve 16 Şubat Perşembe günü 20:00’da Meb Şura Salonunda gösterime başlayacak.

 • Ruh Öküzüm – 18 Şubat

İkili ilişkilerin günlük diyaloglarını komedi üslubu ie ele alan oyunda eğlenceli sahneler öne çıkıyor. Oyun 18 Şubat Cumartesi günü saat 20:00’da Ankara Yeni Sahne salonunda gösterime açılacak. Oyun biletleri ücretlidir. Bilet temini için anlaşmalı bilet satış noktalarına bakabilirsiniz.

 • Seçim Dansı – 19 Şubat

Dans tiyatrosu alanında kurgulanan oyun, 70 dakikadan oluşmakta. Oyunun biletleri ücretlidir. Seçim Dansı tiyatrosu 19 Şubat Pazar günü saat 20:00’da Meb Şura sahnesinde oynanacak.

 • Çingeneler Zamanı Müzikali – Ederlezi – 20 Şubat

Müzikal tiyatro, renkli kostümleri ve müzikli dans şovları ile tüm seyirciyi etkilemektedir. Oyunda 12 yaş sınırı bulunmaktadır. 20 Şubat Pazartesi günü saat 20:30’da Meb Şura sahnesinde gösterime açılacak gösterinin biletleri ücretlidir.

 • Anne – 24 Şubat

24 Şubat Cuma günü saat 20:00’da sergilenecek tiyatro oyunu dram ve trajedi konularını işlemektedir. Gösteri bilekleri ücretlidir.

 • Süt Kardeşler – 27 Şubat

Başrollerinde Süheyl ve Behzat Uygur’un yer aldığı komedi oyunu 27 Şubat Pazartesi günü saat 20:00’da Ankaralı tiyatroseverler ile buluşuyor. Oyun Meb Lura gösteri salonunda sergilenecek. Ücretli biletleri anlaşmalı bilet satış noktalarından temin edebilirsiniz.

 • Erkek Aklı Oksimoron – 28 Şubat

Emre Karayel’in tek kişilik oyunu komedi kategorisinde yer almaktadır. Oyun 75 dakikadan oluşur. 18 yaş sınırı bulunan oyun 28 Şubat Salı günü saat 20:00’da Meb Şura Salonunda sergilenecek.

Ankara Şubat Ayı Çocuk Etkinlikleri

ankara-etkinlik-takvimi-subat-1

Şubat ayında Ankara’nın farklı ilçelerinde çocuklar için düzenlenen birçok etkinlik mevcut. Şubat çocuk etkinlikleri listesi;

 • Çocuklar İçin Satranç Atölyesi – 4 Şubat

Çocukların satranç alanında gelişmesini ve antrenman yapmasını sağlamak için düzenlenen etkinlik 4 Şubat Cumartesi günü 13:00 ve 15:00 olmak üzere iki farklı oturumdan oluşmaktadır. Etkinlik CSO Ada Ankara Fuaye alanında gerçekleşecek.

 • Ukulele Ankara ile Çocuk Şarkıları Konseri – 18 Şubat

Ukulele müzik aleti ile oluşturulan koro, farklı çocuk müziklerini seslendiriyor. Çocuklara eğlenceli bir vakit sunan koro, 18 Şubat Cumartesi günü saat 15:00’da CSO Ada Ankara Mavi Salon sahnesinde gösterime çıkacak. Konser biletleri ücretlidir.

 • Çocuklar İçin Türk Zeka ve Strateji Oyunu Mangala Atölyesi – 25 Şubat

Eski dönemlerden bu yana zeka ve strateji oyunları alanında ön plana çıkan Mangala oyununun yeni neslin çocuklarına öğretilmesi için düzenlenen bu etkinlikte bireysel ve grup halinde yarışmalar yapılmakta. Etkinlik, 25 Şubat Cumartesi 13:00 ve 15:00 olmak üzere iki kez yapılacak. CSO Ada Ankara Fuaye alanında yapılan etkinliğin biletleri ücretlidir.

Şubat Ankara etkinlik takvimi içinden size uygun olanları şimdiden ajandanıza ekleyebilirsiniz. Ankara şubat ayı etkinlikleri ile ailece ya da yakınlarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

 

Yorum ekle