Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > 2022 Motosiklet Fuar Takvimi

2022 Motosiklet Fuar Takvimi

Her ne kadar tehlikeli olduğu nedeniyle otomobillere göre daha az tercih edilse de bir yaşam biçimi! Hangi araçtan mı bahsediyoruz, elbette motosiklet. Motosiklet tutkunları için motosikletleri kutsal. O yalnızca bir yerden bir yere gitmek için kullanılan bir araç değil. Aynı zamanda bir yaşama biçimi, bir kültür. Bisiklet, motosiklet gibi iki tekerleklilerin, yolu ve rüzgarı insana hissettiren bir yanı var. Belki bir araba kadar konforlu değiller. Yine de bambaşka şeyler vaat eden tarafları çok cezbedici duruyor. Motosikletle yolculuk yapmak farklı bir hissiyat. Nice filmlere, kitaplara konu olmuş motosiklet gruplarını anımsatıyor insana. Adrenalin ve özgürlük hissi bambaşka. Peki siz de motosiklet tutkunu musunuz? Halihazırda motosiklet kullananlar ve motosikletlere meraklı olanlara müjde! Sizi 2022 motosiklet fuar takvimi nasıl haberdar etmek istiyoruz. 

2022-motosiklet-fuari

Pandemiden dolayı yapılamayan Motobike İstanbul, bomba gibi geri dönüyor. İki tekerlek üzerinde yolculuk yapmayı sevenler herkesi, İstanbul’da buluşturuyor. 

Motor Ehliyeti Nasıl Alınır? Motor Ehliyeti İçin 2022 Güncel Belgeler yazımızı okumak için tıklayın.

2022 motosiklet fuarları yapılacak mı, motosiklet fuarları ne zaman, 2022 motor fuarları nerede yapılacak gibi sorular çokça soruluyor. Biz de yazımızda bu sorulara cevap vermek istiyoruz. Gelin hep birlikte 2022 motosiklet fuar takvimi ile ilgili, detaylı bilgi edinelim. 

2022 Motosiklet Fuar Takvimi:  Motobike İstanbul 

Pandemiden dolayı iki yıldır yapılamayan fuar, görkemli bir şekilde geri dönüyor. İki tekerlek üzerinde seyahat etmeye tutkulu birçok insan, yine İstanbul’da buluşuyor. 

Motobike İstanbul, İstanbul Fuar Merkezi’nde 21-24 Nisan tarihleri arasında yapılıyor. Birçok büyük markanın eşlik edeceği fuar, çeşitli etkinliklerle motor tutkunlarını memnun edeceğe benziyor.

2022 motosiklet fuar takvimi belli olduğu üzere 21-24 Nisan tarihlerini kapsıyor. Motobike İstanbul, Motosiklet Endüstrisi Derneği ve Motosiklet Sanayicileri Derneği tarafından destekleniyor. 

Uluslararası motosiklet, bisiklet ve bu araçların aksesuarları fuarı her zamanki gibi ses getireceğe benziyor. Motosiklet fuar takvimi, etkinliği düzenleyen Messe Frankfurt İstanbul tarafından açıklanmış durumda. 

2022-motosiklet-fuari-1

Motosiklet Fuarının Avantajları

İki teker üzerinde yolculuk etmeyi seven motosiklet tutkunları, son yıllarda gelen zamlardan şikayetçi. Hızla artan motosiklet fiyatlarına rağmen Motobike fuarında, özel kampanyaların gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

Özel kampanyaların yanı sıra fuarda, önde gelen firmaların yeni modelleri tanıtılıyor. Meraklısı olanlar bu yeni modelleri, herkesten önce inceleme şansını yakalıyor. Ayrıca iki tekerlekli araçlara özel servis ve hizmet üreten firmalar da fuarda bulunuyor. 

Fuar yalnızca motosiklet modellerine ait değil. Aynı zamanda motosiklet aksesuarları, bisikletler, elektrikli scooterlar da fuarda yer alıyor. Bu açıdan oldukça kapsamlı ve verimli bir fuar olduğunu söyleyebiliriz. 

Motobike İstanbul Etkinlikleri

Motobike İstanbul’a katılanlar önde gelen markaların yeni çıkan modellerini inceleme fırsatı buluyor. Bunun yanı sıra fuarda çeşitli etkinliklere de tanıklık ediyor. Bunların başında sunumlar, söyleşiler ve seminer programları var. 

2022 motosiklet fuar takviminin bu yıl Nisan ayı olarak açıklanmasının bir avantajı da hava durumu. Bu demek oluyor ki fuarın açık hava gösteri alanında, çeşitli etkinlikler planlanıyor.

Açıklanan programa göre, motosiklet şovlarının yıldızları Birkan Polat, Fatih Demircan, Rafal Pasierbek performanslarıyla katılımcıları coşturmaya hazırlanıyor. Üstelik sürpriz şovlar, DJ performansları ve çeşitli oyunlar da yine katılımcıları bekliyor. 

Motobike İstanbul 2022, her açıdan katılımcılarını memnun edecek bir etkinlik. Katılanlar hem kendi ilgi alanlarına doyuyor hem de ortak zevklere sahip oldukları insanlarla tanışma fırsatı yakalıyor. Ayrıca fuarda eğlence ve bilgi iç içe geçmiş durumda.  

Motosiklet Fuarının Özellikleri

Motosiklet ve bisiklet, ülkemizde hızla büyüyen pazarlardan bir tanesini oluşturuyor. Motobike İstanbul isimli kapsamlı fuar da sektörün önde gelen oluşumlarından bir tanesi. Üstelik sektörün Türkiye’de gelişmesine olanak sağlayıp alan yaratıyor. 

Türkiye, 3,313,918 adet motosiklet ile Avrupa’da beşinci sırada yer alıyor. Ayrıca son yıllarda bisiklet sektörü de %20 büyüme faaliyeti göstermiş bir sektör. 

Şehir hayatında sağlıklı yaşamın giderek daha önemli bir yere oturması, bisikletin değerini artırdı. İnsanların bisiklet sürme heveslerini körüklüyor. Üstelik son yıllarda bisiklet yolları yapımında gözle görülür bir artış var. 

Motobike İstanbul Ürün Grupları

Motosiklet fuarı diye biliniyor ama pek çok kategoriye sahip bir fuar. Katılımcıların içeride bulabileceği ürün grubu yelpazesi çok geniş. Sizler için ürün gruplarını madde madde sıraladık: 

  • Motosiklet Türleri: Atv, Chopper, Custom, Cross, Enduro, Mopet, Naked, Touring, Racing, Scooter ve diğerleri
  • Bisiklet Türleri: Cyclocross, dağ, çocuk, elektrikli, katlanır, şehir, freestyle, yol, yarış, hibrit ve diğerleri
  • Motosiklet ve Parça Sistemleri: yağlar, lastikler, zincirler, filitreler, aküler, motor şaftları, direksiyon amortisörleri, bobinler ve kondansatörler, karenaj, ayaklık ve pegler, vites kutuları ve diğerleri
  • Bisiklet Parça Sistemleri: pedallar, yağlar, lastikler, aydınlanma ekipmanları, koltuklar, jantlar, sepetler, sürat vitesleri ve diğerleri
  • Motosiklet Aksesuarları: Eldiven, kask, giysiler ve koruyucu ekipman, motosiklet gözlükleri, susturucular ve diğerleri
  • Bisiklet Aksesuarları: Matara, kask, eldiven, çıkartma, tırmanma duvarı ve diğerleri
  • Bakım ve Onarım Ürünleri
  • Elektrik Donanım ve Sistemleri
  • Hizmetler: odalar, dernek ve vakıflar, üniversite, finans kuruluşları, sigortacılar, kulüpler, federasyonlar, servis sektörleri ve diğerleri.

Ulaşım

Motobike İstanbul 2022, İstanbul Fuar Merkezi isimli kompleks yapıda kuruluyor. Bu yapıya ulaşım için birçok seçeneğiniz mevcut. 

Özel aracınızı kullanarak veya araç kiralayarak bu komplekse ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksiyi de tercih edebilirsiniz. Bunun dışında 34A metrobüs hattının Şirinevler durağından havalimanı metrosuna aktarma yapabilirsiniz. İstanbul Fuar Merkezi isimli durakta inmeniz yeterli oluyor. 

Kiralık Araç Mı Arıyorsunuz?

Birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

yolcu 360 huawei app indirTrabzon'da Araba Sürme YerleriTrabzon'da Araba Sürme Yerleri

 

Yorum ekle