Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Otomotiv Haberleri > 2022’de Türkiye’ye Gelecek Arabalar Listesi

2022’de Türkiye’ye Gelecek Arabalar Listesi

2022’de Türkiye’ye gelecek arabalar listesi arayanlar buraya! 2022’de gelecek otomobiller için net marka bilgilerinden yararlanarak bir liste yaptık…

Pandemi ve Otomobil Bulma Krizi…

Pandeminin ilk zamanlarında otomobil sektörü de bu hastalıktan etkilendi. Özellikle üretim ve dağıtım süreçlerinde aksamalar görüldü. Markaların lansman günleri ertelendi veya online bir şekilde yapıldı. Pandeminin hafiflemis ile birlikte otomobil markaları yeni otomobillerini global anlamda tanıtmaya başlattı. Bu noktada 2022 yılında yollara çıkacak otomobiller oldukça merak ediliyor.

Ülkemizde de durum aynı şekilde. Özellikle Avrupa’da ve dünyada çip krizi ile başlayan sorunların 2022 yılında çözüleceği öngörülüyor. Böylece markalar ülkemize yeni otomobilleri getirebilecek. Bu noktada kullanıcıları 2022 yılında Türkiye’ye gelecek otomobilleri merak ediyor. Bu yazımızda 2022 yılında Türkiye’ye gelmesi planlanan otomobillerden bahsedeceğiz.

siyah renkli togg 2022 otomobil

2022’de Türkiye’ye Gelecek Arabalar: 1 – TOGG 2022

Ülkemizde üretimine başlanan TOGG, ülkemize dışarıdan gelmese de 2022 yılında yollarda görebileceğimiz bir otomobil. 2022 yılında bantta ilk TOGG’un inmesiyle birlikte Türkiye elektrikli otomobil sektörüne giriş yapmış olacak. Özellikle şarj altyapısını ve şarj istasyon planlamasını yapmak için çalışmalar sürüyor. C-SUV kategorisinde yer alacak TOGG’un ilk versiyonu 2022 yılında yollarda az görülebilecek olsa da artan üretim hacimleri ile birlikte sıklıkla göreceğimiz bir otomobil olacak.

seat ibiza, 2022'de türkiye'ye gelecek arabalar

2 – Seat Ibiza 2022

VAG grubunun bir üyesi olan Seat, B segmenti hatchback otomobili olan ibiza ile ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Yenilenen Seat Leon’dan sonra Ibiza’nın da makyajlı hali ülkemize 2022 yılında gelecek otomobillerden. Seat Ibıza makyajlanan yeni versiyonu ile ülkemize 2022’nin başlarında girecek gibi görünüyor. Yeni Ibıza’nın satış rakamları oldukça merak ediliyor.

skoda fabia 2022'de türkiye'ye gelecek arabalar

2022’de Türkiye’ye Gelecek Arabalar: 3 – Skoda Fabia 2022

Yine bir VAG grubu otomobili 2022 yılında ülkemizde olacak. Skoda markasının uzun yıllardır üretimine devam ettiği Skoda Fabia yeni versiyonu ile ülkemize 2022 yılında giriş yapacak. MK4 platformunda üretilen Skoda Fabia, B segmenti hatchback otomobil kategorisinde yer alıyor. Özellikle ülkemizde tek kişilik kullanımlarda veya nispeten daha küçük ailelerin tercih ettiği bir kategori.

citroen x5 x 2022

4 – Citroen C5 X 2022

Citroen markası son dönemlerde geliştirdiği otomobilleri ile oldukça dikkat çekiyor. Citroen, tasarımının yanı sıra teknolojisi ile de kullanıcılarına keyifli bir otomobil hissi yaşatmaya çalışıyor. Bu bağlamda 2022 yılında ülkemize gelecek Citroen C5 X iç tasarımı ile dikkat çekiyor. Yeni Citroen C5 X hibrit ve benzinli motor seçenekleri ile showroomlarda yerini alacak.

opel astra 2022'de türkiye'ye gelecek arabalar

2022’de Türkiye’ye Gelecek Arabalar: 5 – Opel Astra 2022

C hatchback otomobil kategorisinde hemen hemen herkesin bildiği bir otomobil olan Astra’da listemizde yer alıyor. Opel, PSA grubu çatısının altına girdikten sonra ciddi bir değişime uğradığını görmek mümkün. Opel yeni Mokka, Crossland gibi otomobillerinde kullandığı yeni tasarımı Opel Astra’da da göreceğiz. Tamamen yenilikçi bir görünüme kavuşan Opel Astra’nın satış rakamları şimdiden merak uyandırıyor.

Nesil Opel Astra yenilenen özellikleri sayesinde heyecanla beklediğimiz bir diğer model. Tasarımının yanı sıra iç özellikleri ve teknolojiler ile de ciddi bir değişime uğrayan Astra oldukça modern bir otomobil. Astra hibrit seçeneği ile de ülkemize gelecek.

Volkswagen Polo GTI 2022'de türkiye'de gelecek otomobiller

6 – Volkswagen Polo GTI 2022

2021 yılında ülkemize giren Polo, oldukça ilgi gördü. Yenilenen özellikleri ve geliştirilen teknolojileri sayesinde B hatchback kategorisinde tercih edilen bir otomobil oldu. Hız tutkunları veya performanslı otomobil seven kullanıcıların favorilerinden Polo GTI’nın da 2022 yılında ülkemize gelmesini bekliyoruz. Makyajlı yeni Polo, tasarım açısından değişime uğrasada motor konusunda bir değişime uğramış gözükmüyor.

Mercedes Benz CLS 2022

2022’de Türkiye’ye Gelecek Arabalar: 7 – Mercedes Benz CLS 2022

Mercedes Benz özellikle C serisi otomobilleri ile kullanıcılara premium otomobil keyfi yaşatıyor. C serisinin bir üyesi CLS’nin de yenilenen versiyonu ile 2022 yılında ülkemize gelmesini bekliyoruz. C premium segmentinde rekabeti artıracak Mercedes Benz CLS, bir önceki versiyonuna göre tasarım yönünden bazı farklılıklara sahip. Daha sportif bir görünüme sahip olan Mercedes Benz CLS ülkemizde oldukça merak ediliyor.

BMW M4 Competition Convertible M xDrive 2022

8 – BMW M4 Competition Convertible M xDrive 2022

Yüksek performanslı otomobil seven kullanıcıların tercihi olan M serisi, yeni otomobili ile ülkemize giriş yapacak. Spor ve performanslı bir otomobile sahip olmak isteyen kullanıcılar BMW M4 Competition Convertible M xDrive’ı merakla bekliyor. BMW M4 Competition Convertible M xDrive, açılabilen kabini ile dikkat çekmeyi başaran bir otomobil.

BMW i4 2022, 2022'de Türkiye'ye gelecek arabalar

9 – BMW i4 2022

Yine bir BMW otomobili 2022 yılında Türkiye’ye gelecek otomobiller listesinde yer alıyor. BMW son yıllarda elektrikli otomobil konusunda yaptığı çalışmalar ile dikkat çekiyor. Bu noktada üretmiş olduğu BMW i4, elektrikli sedan modeli ile 2022 yılında ülkemize gelecek. Batarya ömrü ile de öne çıkan bu otomobil full şarj ile yaklaşık 600 km menzile sahip olacak.

Renault Megane E-Tech 2022, 2022'de Türkiye'ye gelecek arabalar

10 – Renault Megane E-Tech 2022

Renault markası genel olarak ülkemizde en çok tercih edilen otomobil markalarından birisi. Renault markasının efsane serisi Megane ülkemizdeki satış rakamları oldukça iddialı. Yeni üretim Renault Megane sedan versiyonu ile geliyor. Ancak Renault Megane hatchback’de ciddi farklılıklar mevcut.

Yeni Renault Megane hatchback, %100 elektrikli bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak. Renault Megane E-Tech adındaki bu otomobil lansmandaki tasarımı ve özellikleri ile ülkemizin yanı sıra birçok ülkenin dikkatini çekmeyi başardı. Şarj kapasiteleri ve özellikleri ile öne çıkan Yeni Renault Megane E-Tech, SUV boyutları ile 2022 yılında ciddi satış rakamlarına ulaşacak gibi gözüküyor.

yolcu360 blog arama banner

2022 Model Kiralık Araç Fiyatları

2022 model araçlar ülkemize yavaş yavaş giriş yapmakta. Hemen hemen herkesin merakla beklediği bu otomobilleri deneyimlemek oldukça heyecan verici. Araç kiralayan kullanıcılarda 2022 model araçları kiralamak isteyecek. Bu noktada 2022 model kiralık araç fiyatları merak edilebiliyor. Yolcu360.com ana sayfasını ziyaret ederek şirketlerin 2022 model araçlar için belirledikleri kiralama fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Mobil uygulamamızı aşağıdaki bağlantılar üzerinden indirebilirsiniz.

yolcu 360 huawei app indirTrabzon'da Araba Sürme YerleriTrabzon'da Araba Sürme Yerleri

Yorum ekle