Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Gezi Rehberleri > Dünya Gezi Rehberi > 2021 Yaz Tatili İçin Gidilebilecek Ülkeler

2021 Yaz Tatili İçin Gidilebilecek Ülkeler

Yaza sayılı günler kala seyahat planları hız kazanmaya başladı. Bu yaz tercihinizi yurt dışından yana kullanmayı düşünüyorsanız vizeye ihtiyaç duymadan gidebileceğiniz ülkelere mutlaka göz atın. 2021 yaz tatili için gidilebilecek ülkeler yazısı Instagram’ın sevilen gezgini Seyahatimgeldi hesabının yazarı Birten Çankaya tarafından hazırlandı.

*Pandemi hala devam ettiği için ülkelere giriş koşulları değişebiliyor. Seyahat organizasyonu yapmadan önce gitmek istediğiniz ülkenin turist kabul şartlarını incelemeyi unutmayın.

2021 Yaz Tatili İçin Gidilebilecek Ülkeler

  • Ukrayna

Hem vizesiz hem de çipli kimlikle giriş yapılabiliyor olması Ukrayna’yı son zamanlarda en fazla tercih edilen yurt dışı rotalarından birine dönüştürdü. Doğu Avrupa’nın görülmeye değer ülkesi Ukrayna tarihi ve doğal güzellikleriyle seyahatseverleri cezbediyor. Başkent Kiev ile birlikte Lviv ülkenin en fazla ziyaret edilen şehirleri arasında yer alırken göz alıcı sahilleri ve renkli eğlence hayatıyla Odessa yaz tatili için ideal bir seçenek oluşturuyor. Kapsamlı bir Ukrayna gezisi düşünüyorsanız Kharkiv ve Zaporijya’yı da listenize eklemeyi unutmayın.

Ukrayna Gezilecek Yerler / Kiev Gezilecek Yerler yazısı için tıklayınız.

  • Karadağ

2021 yaz tatili için tercih edebileceğiniz en güzel ülkelerden biri de Karadağ. Vizeye ihtiyaç duymadan sadece pasaportunuzu yanınıza alarak gidebileceğiniz Balkanlar’ın gözde ülkesi Karadağ Adriyatik Denizi’nin kıyısında yer alıyor. Başkent Podgorico’ya uçakla 1.5 saatlik bir yolculukla direkt ulaşmanız mümkün. Osmanlı’nın izlerini taşıyan Podgorico’yu keşfettikten sonra rotayı ülkenin popüler sahil şehri Budva’ya çevirebilir, deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Karadağ’ın incisi Kotor ve yanı başındaki Perast hem tarihi yapıları hem büyüleyici sahilleri ile görülmeye değer.

Karadağ Gezilecek Yerler yazısı için tıklayınız.

Yazın Gidilecek Ülkeler

  • Azerbaycan

Nisan 2021 itibarıyla kimlikle seyahat edilebilen ülkeler arasında Azerbaycan da yerini aldı. Pasaporta ihtiyaç duymadan sadece çipli kimlikle Azerbaycan’da 90 güne kadar konaklamak mümkün. Modern mimari yapıları ile dikkat çeken başkent Bakü’yü gezmek için en az 3-4 günlük bir seyahat planı yapmanız ideal. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve geçmişi MÖ 10 binli yıllara uzanan Gobustan Milli Parkı, Kafkas Dağları’nın eşsiz güzelliğini gözler önüne seren Goy Gol Milli Parkı, Azerbaycan’a “Ateş Ülkesi” ismini veren Yanar Dağ Azerbaycan gezilecek yerler arasında.

Bakü Gezilecek Yerler yazısı için tıklayınız.

  • Makedonya

Bu yaz tatil için tercih edebileceğiniz Balkan ülkelerinden bir diğeri Makedonya. Osmanlı döneminden kalma yapılarıyla dikkat çeken başkent Üsküp ile birlikte doğası ile büyüleyen Ohrid görülmeye değer. Makedonya’ya geldiğinizde kaçırmamanız gereken noktalardan biri de Matka Kanyonu. 500 hektar genişliğindeki kanyonda tekne turu yapabilir, muhteşem doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Makedonya’ya gitmek için yanınıza sadece pasaportunuzu almanız yeterli.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle