Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Araç inceleme > 2021 Seat Leon İncelemesi | Seat Leon Özellikleri

2021 Seat Leon İncelemesi | Seat Leon Özellikleri

2021 model otomobilleri incelemeye devam ediyoruz. 2021 Seat Leon modeli de bunlardan biri. yeni Leon motor seçenekleri, genel özellikleri ve daha fazlası için okumaya devam edin… 2021 Seat Leon incelemesi kapsamında Seat Leon özellikleri ve fiyatı yazısı sizler için Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı. Sizde araç kiralama seçeneklerini inceleyerek Seat marka bir aracı deneyimlemeye ne dersiniz?

2021 Seat Leon İncelemesi

Tamamen yenilenen Seat Leon Türkiye pazarına geldi. Peki, yeni Seat Leon nasıl? 2021 Seat leon hakkında detaylı bilgi için Seat Leon incelememize göz atın!

Kaynak: https://www.seat.com/

Heyecan verici tasarımı ve bir dizi yenilikle donatılan yeni Seat Leon Türkiye otomobil pazarına giriş yaptı. Bekleyenlerini heyecanlandıran bu gelişme yeni seçeneklerin de ne zaman geleceği konusunda merak uyandırdı. Yeni Leon’un “en güvenilir Leon” olduğunu iddia eden İspanyol marka, yeni motor seçeneklerinde kısa zamanda listede yer alacağını belirtiyor. Fiyat performans olarak tatmin edici bulunan Seat Leon 1,5 litre motor ve FR donanım paketi ile üst seviye kombinasyonu 231.000 liralık fiyata sahip. Türkiye’de 3 farklı donanım serisi bulunan otomobilin çeşitlilik bakımından doyurucu olması için şubat ayı içerisinde 2 seçeneği daha Leon ailesine katılmış olacak. Satın almayı düşünenler ve çeşitlilik arayanlar için birkaç ay daha beklemekte fayda var.

Daha Geniş Kitleleri Hedefliyor!

İspanyol markanın resmi verilerine bakıldığında Leon için, 1.0 TSI 110 HP Style ve 1.0 ETSI hafif-hibrit (mHEV) 110 HP DSG Style Plus seçeneklerinin şubat ayı içerisinde satışa sunulacağı görülüyor. Şu anda satışta olan 1.5 eTSI hafif hibrit 150 HP DSG motor seçeneğinin 2021 yılının ikinci çeyreğinde Seat bayilerinde yer alması planlanıyor. BU da 1.5 litre motoruyla otomatik şanzıman seçeneğini bekleyenler için daha dinamik ve hesaplı bir seçenek olacaktır.

2021 Seat Tarraco İncelemesi için tıklayınız.

Yeni Seat Leon Teknik Özellikleri

Kaynak: https://www.seat.com/

Mevcut başarısını devam ettirmeyi sürdüren Seat Leon ailesi birçok teknik yeniliği de beraberinde getiriyor.  10 inç dokunmatik ekranlı bilgi eğlence sistemi ile sürücülerine kolaylık sağlıyor. Full link teknolojisiyle kullanıcılar Apple CarPlay ya da Android Auto özelliğiyle birlikte dijital hayatlarına da kolaylıkla  ulaşabiliyorlar. Kullanıcılar müziklerine kişi listesine ve navigasyon sistemine pratik bir şekilde ulaşabiliyorlar. Acil Durum Çağrı Sistemi (e-call) aracılığı ile kaza durumunda veya olasılığı dahilinde acil servis ile iletişim kuruyor. Acil durum araması haricinde aynı zamanda araç konumu, motor tipi, araç rengi veya yolcu sayısı gibi önemli bilgileri acil servislere gönderme imkanını da barındırıyor. Bu da markanın en güvenilir Leon olduğu iddialarını adeta doğruluyor.

Seat Cupra el-Born Özellikleri için tıklayınız.

Seat Leon Euro NCAP Sonuçları

Euro NCAP güvenlik testlerinden beş yıldız almayı başaran Leon ‘da Adaptif Hız Sabitleyici ,Acil durum Asistanı, Yarı Otonom Seyahat Asistanı, Şerit Takip Asistanı da bulunmak üzere en gelişmiş sürücü destek sistemlerini bir arada bulunduruyor. Öte yandan ön, yan ve perde hava yastıklarına ek olarak yedinci “ön-orta merkezi hava yastığı” da tüm Leon’larda standart olacak.

Bir diğer etkileyici özelliği ise saatte 210 km hıza kadar desteklenen dur-kalk özellikli Adaptif Hız Sabitleyici ve Şerit Takip Asistanından yararlanan Seyahat Asistanı, uygun koşullarda aracı aktif olarak şeridin ortasında tutup hızını trafiğin akışına göre ayarlayarak gaz, fren ve direksiyon kontrolü dahilinde yarı otonom bir sürüş sunuyor. Araç, sürücüsünün direksiyonu 15 saniyeden fazla süre bıraktığını fark ederse, sesli ve görsel uyarılar veriyor. Sürücü bit süre daha yanıt vermemeye devam ederse, bu sistemle ortak çalışan Acil Durum Sürüş Asistanı aracın kontrolünü ele alarak aracı tamamen durdurabiliyor.

Güvenlik paketindeki bir diğer önemli ekleme de Kör Nokta Tespit Sistemi ve Arka Çapraz Çıkış Uyarısı oluyor. Sistem aracın kapıları açıldığı anda sensörleri sayesinde engelleri tanıyarak kapı içlerindeki ambiyans ışığı ile sürücü ve yolcuları uyarabilir.

Seat Modelleri hakkında bilgi için buraya bakın!

2021 Seat Leon Fiyatları
Kaynak: https://www.seat.com/

Türkiye’de hali hazırda Style, Style Plus ve FR olmak üzere 3 farklı donanım serisi sunulacak. Konforu esas alan Xcellence donanım paketi ise 2021 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor. Önceki nesillerine göre daha derin ve karakteristik özellikleri bünyesinde barındıran  Seat  Leon 231.000 lira ile satışa sunuluyor. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle