Yolcu360
Türkiye Gezi Rehberi

2021 Resmi Tatiller ve Bayramlar Kaç Gün? Nereye Gidilir?

⏱: 4 dk

O kadar zorlu bir yıl geçirdik ki 2021’e çok büyük umutlar yükledik ülkece… Evlerde fazlasıyla bunaldığımız bir dönemden geçtik ve hala devam ediyor. 2021 yılında tatil kaçamakları açısından 2020 yılına göre daha şanslı olacağımız kesin… Hepimizin merakla arattığı 2021 resmi tatiller listesi ve bayramları kaç gün sizler için derledik. 2021 bayram tatillerinde gidilecek yerler, uzun süredir evlerden çıkamayanlar için küçük bir dinlenme olarak değerlendirilebilir. “2021 resmi tatiller hangi güne denk geliyor?” İşte bu sorunun cevabı ve resmi tatillerde gidebileceğiniz yerler tavsiyelerimizle dolu bir yazı sizi bekliyor. Bu yazımızda pandemi sürecinde ülkeler arası seyahatlerde sıkıntı olabileceği için sadece yurt içi tavsiyelerimiz olacak. 2021 resmi tatiller ve bayramlar kaç gün? Nereye gidilir? yazısı sizler için Elitfukara tarafından hazırlandı. Sizde araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak yola çıkmaya ne dersiniz? 🙂

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI–(Cuma)

 • 23 Nisan 2021 hangi güne denk geliyor?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Cuma gününe denk geliyor. Cumartesi ve Pazar gününün de bağlanmasıyla 3 günlük tatil bizi bekliyor. Pandemi döneminde fazlaca eve kapanmış olmamızdan dolayı yılın ilk resmi tatili bu yönden yüzleri güldürüyor.

 • Safranbolu

Kültür turu yapmak isteyenler için UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Safranbolu 23 Nisan tatilini değerlendirmek için çok güzel bir alternatif olacak.

 • Alaçatı

Yaz kalabalığını sevmeyenler için Alaçatı’yı bir de baharda keşfedin deriz.

İzmir Alaçatı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ–(Cumartesi)

 • 1 Mayıs 2021 hangi güne denk geliyor?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Cumartesi gününe denk geliyor. Cumartesi günü normalde tatil olanlar için ekstra bir imkan sağlamasa da çalışanlar bu tatili dinlenerek ya da yakın yerlere kaçamak yaparak değerlendirebilirler.

RAMAZAN BAYRAMI kaç gün ve nereye gitmeli? – 13,15 Mayıs 2021 – (Perşembe’den Cumartesi’ye Kadar)

 • 2021 Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor?

Ramazan Bayramı 13 Mayıs Perşembe Günü başlayıp 15 Mayıs Cumartesi Günü bitiyor. 12 Mayıs Arefe günü yarım gün çalışıldığı için toplamda 4,5 gün tatil yapma imkanı bizi bekliyor.

 • Datça

Siz de bizim gibi deniz sezonunu erken açmayı sevenlerdenseniz Datça’nın birbirinden güzel koylarıyla deniz açılışını yapabilirsiniz.

Muğla Datça araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI-(Çarşamba)
 • 19 Mayıs 2021 hangi güne denk geliyor?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çarşamba gününe denk geliyor.  Hafta ortası olması dolayısı ile dinlenmek isteyenler kadar günü birlik kaçamak yapmak isteyenler de olacaktır.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ – (Perşembe)
 • 15 Temmuz 2021 hangi güne denk geliyor?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Perşembe gününe denk geliyor. Dilerseniz bu 1 günlük resmi tatili 4 günlük koca bir tatile dönüştürebilirsiniz. Mümkünse yıllık izninizden bir günü kullanarak Cuma gününü de bağlayabilirseniz alın size yazın ortasında havaların en sıcak olduğu dönemde 4 günlük harika bir tatil…

 • Bozcaada 

Romantik ve sıcak ortamıyla vazgeçilmez bir tatil seçeneği arayanlar kesinlikle Bozcaada’yı tercih edebilir.

 • İzmir

Hem deniz tatili hem gezilecek yerler bolluğu arayanlar İzmir’i tercih edebilirler. İzmir’in her yeri o kadar güzel ki hangi ilçesini seçeceğinizi size bırakıyoruz. Altınızda araba da varken isterseniz her gün İzmir’in farklı yerinde denize girip, farklı şehrinde gözlerinizi açabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

KURBAN BAYRAMI kaç gün ve nereye gitmeli? – 20 Temmuz,23 Temmuz – (Salı’dan Cuma’ya Kadar)
 • 2021 Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor?

Kurban bayramı, 20 Temmuz Salı Günü başlayıp 23 Temmuz Cuma Günü bitiyor. Bayramlar içinde bu sene en uzun tatil yapabileceğimiz tarih… Dolayısı ile planları en doğru şekilde yapmak en güzel şekilde değerlendirmemiz demek. O yüzden sizin için çok güzel rotalar çıkaracağız.

 • Bodrum

Bodrum’un koyları ayrı ilçeleri ayrı güzel… Size gezilecek ve denize girilecek o kadar çok seçenek sunuyor ki… Bir Bodrum sevdalısı olarak kesinlikle gitmediğiniz bir ilçesini seçip seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Muğla – Milas Bodrum Havalimanı araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI – (Pazartesi)
 • 30 Ağustos 2021 hangi güne denk geliyor?

Pazartesi gününe denk gelen Zafer Bayramı bize yine 3 günlük bir tatil imkanı sağlıyor. Yazın son günü olduğu için oldukça değerli… Deniz, kum, güneş üçlüsünü severler mümkünse bu tatili değerlendirmeyi unutmasın.

 • Marmaris

Denizi, doğası ve gezilecek yerleriyle her isteğe cevap verebilecek, yılın son yaz tatili için en güzel seçeneklerden biri kesinlikle Marmaris…

Marmaris Gezilecek Yerler için tıklayınız.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI – (Cuma)
 • 29 Ekim 2021 hangi güne denk geliyor?

Yılın son tatili olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Cuma gününe denk geliyor. Bu 3 günde dilerseniz sıcak şehirlere kaçabilir dilerseniz de Sonbaharı sonuna kadar yaşayabileceğiniz, zevkinize göre bir gezi tercih edebilirsiniz.

 • Doğu Karadeniz

Doğu Karadeniz sizi harika bir doğayla karşılayacak… Türkiye’nin yeşil yüzü yılın bu zamanları sizi mutlu edecek yerlerden… Ancak unutmayın ki hangi mevsim giderseniz gidin yağmura denk gelme olasılığınız çok yüksek olduğu için tedbirli gitmenizde fayda var.

Karadeniz Gezilecek Yerler yazısı için tıklayınız.

İlgili Yazılar

Borçka: Karagöllerin en güzeli / Artvin gezi rehberi

Yolcu 360

Kaş Gezilecek Yerler | Kaş Gezi Rehberi

Yolcu 360

Bazgiret Köyü gezi rehberi : Türkiye’nin Alpleri / Şavşat / Artvin

Yolcu 360

Yorum Bırak