Yolcu360
Araç inceleme

2021 Nissan Qashqai İncelemesi

⏱: 3 dk

Qashqai 2021 fiyat ve özellik bilgisi arayanlar buraya! Çok detaylı 2021 Nissan Qashqai incelemesi yaptık! Nissan Qashqai tasarımı, motor seçenekleri, şanzıman özellikleri, donanım paketi zenginliği ve diğer konu başlıklarına tek tek baktık. Ayrıca kiralık Qashqai fiyatları da var… Sizde araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Nissan marka bir aracı deneyimlemeye ne dersiniz? 

2021 Nissan Qashqai İncelemesi

Kaynak: https://www.driving.co.uk/

Son beş yılın modası SUV ve crossover araçlar oldu. Bu araçlar için ilk çıkışı Nissan markası yapmıştı. Nissan tasarım mühendisleri, birden fazla isteği tek araçta toplama fikriye yola çıkıp Qashqai ve Juke modellerini pazara sundu. Önce bi’ burun kıvıranlar çok oldu. Ama şimdi SUV ya da Crossover deyince hemen her kullanıcı önce Nissan’a bakıyor. Bu da bir gerçek! Nissan Qashqai, hantal SUV modellerine göre daha esnek ama minik şehir içi otomobili olmasına rağmen adının önünde SUV olanlara göre de daha ağır bir seçenek sunuyor. Peki, 2021 model Nissan Qashqai nasıl? Nissan Qashqai 2021 modeli incelemesi için okumaya devam edin…

2021’de geri döndü: Nissan Note yazısı için tıklayınız.

2021 Qashqai Hakkında

Kaynak: https://www.driving.co.uk/

2021 Qashqai fiyatı ve özellikleri ile en çok sorulan otomobiller arasında yer alıyor. Peki, yeni Qashqai nasıl? Yeni Qashqai donanım paketinde neler var ya da motor seçenekleri neler gibi sorularınıza yanıt vermeden önce Qashqai tasarım özelliklerinde neler değişmiş, bakalım.

  • 2021 Nissan Qashqai Tasarım Özellikleri

Yeni Qashqai’nin tasarımından başlayalım. Yeni nesil Qashqai’de sıra dışı bir ön aydınlatma grubu var. LED teknolojisinin yaygınlaşması sonucu pek çok otomobilde çok yaratıcı far tasarımları görüyoruz. Bunlardan biri de yeni nesil Nissan otomobil modellerinde gözleniyor. Bumerang formlu gündüz farları ve şerit formlu sis farları hemen dikkat çekiyor. Nissan’ın V Motion olarak adlandırdığı ön ızgara yeni nesilde iyice büyümüş görünüyor. Ayrıca metal şeritler de daha baskın hale gelmiş. Makyajın etkisini en çok arka kısmında hissediyoruz. Bagaj kapağı, stoplar epeyce farklı görünüyor. Aracın boyutları da değişmiş. Mesela eskiye göre 35 mm daha uzun, 32 mm daha geniş ve 25 mm daha yüksek. İç mekan konusunda ele alacağız ama Qashqai bagajı da 74 litre genişlemiş. 

  • Yeni Qashqai İç Mekan Özellikleri 

Yukarıda, tasarım paragrafında yeni Qashqai’nin boyutlarının ne ölçüde büyüdüğünü açıklamıştık. Bu büyümenin iç mekana bir etkisi olacak elbette. Bu etki, daha geniş yaşam alanı ile karşımıza çıkıyor. 12,3 inçlik dijital gösterge tablosu, 9 inçlik multimedya ekranı, 10,8 inçlik head Up Display ekranı ise Qashqai’nin 2021 modelindeki güçlü elemanlar. Napa deri, masaj özellikli ön koltuklar gibi opsiyonlar da var. 

  • Yeni Nissan Qashqai Sürüş Özellikleri

Nissan, sürüş teknolojisine de ciddi bir yatırım yapmış. Avrupa pazarında markanın yeni CMF-C platformunun kullanıldığı ilk Qashqai modelini inceliyoruz. Bir önceki nesline göre bu platform üzerinde yükselen Qashqai’nin çıplak ağırlığı 60 kg daha az. Yüksek mukavemetli çelik kullanımı da %50 arttırılmış. Otomobilin burulma direnci %41 daha fazla olmuş. Artık Qashqai listesinde dizel motor yok. Ama onun yerine hibrit seçenekler var. Yeni Qashqai motor seçenekleri şöyle:

  • 12 Volt hafif hibrit ile 1,3 litre benzinli motor kombinasyonu
  • 140 HP’lik benzinli baz motor
  • 158 HP’lik manuel şanzımanlı ya da CVT şanzımanlı seçenek
  • e-Power motor

Elektronik sürüş yardımcılarında da yatırım yapılmış. Nissan’ın ProPILOT adı altında topladığı teknolojiler artık navigasyon destekli çalışıyor. Navigasyon sisteminden gelen bilgileri işleyen sistem, adaptif hız sabitleyicide mevcut olan hız değerlerini yakalamakta olan hız bölgelerine otomatik olarak uyarı yolluyor. Bu teknoloji, sadece otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor. Ön koltukların arasına eklenen havayastığı da önemli bir güvenlik donanımı detayı. 

2021 Nissan Qashqai Fiyatları

Kaynak: https://www.driving.co.uk/

Sonuç olarak yeni Qashqai çok çekici bir hale gelmiş. Daha donanımlı, daha fazla yeni nesil motor teknolojisi ve daha geniş yaşam alanı sunuyor. Peki 2021 Nissan Qashqai fiyatları nasıl? Nissan Qashqai fiyat 2021 fiyat listesine bakalım:

Nissan Qashqai Fiyat Listesi
  • 1.3 DIG-T 158 DCT Tekna EU6DF Qashqai fiyatı 355.200 TL’den başlıyor.
  • 1.3 DIG-T 158 DCT Sky Pack Plus EU6DF Qashqai fiyatı 387.700 TL’den başlıyor.
  • 1.3 DIG-T 158 DCT Platinum EU6DF Qashqai fiyatı 405.100 TL’den başlıyor. 

Dizel Nissan Qashqai İncelemesi için tıklayınız.

Kiralık Nissan Qashqai Fiyatları 

Araç kiralama alanında farklı markaların hizmetleri için tek yerden araştırma kolaylığı sunan yolcu360.com ile aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. yolcu360.com rehberliğinde uygun fiyata Qashqai kiralamak üzere farklı firmaların sunduğu günlük kiralama fiyatlarını tek web sitesi ve tek sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İlgili Yazılar

Toyota Auris Hybrit Hatchback 1.8 e-CVT Premium İncelemesi

Yolcu360

BMW 520d Özellikleri ve Fiyat Bilgileri

Yolcu 360

Tesla Model 3 Testi

Yolcu360

Yorum Bırak