Yolcu360 Blog
Yolcu360 Blog > Otomotiv Dünyası > Araç inceleme > 2021 Ford Bronco İncelemesi | 2021 Ford Bronco Özellikleri

2021 Ford Bronco İncelemesi | 2021 Ford Bronco Özellikleri

2021 Ford Bronco nasıl? Peki, 2021 model Ford otomobiller içinde büyük bir çekim merkezi yaratan ve dünya otomobil yazarlarının bu sıralar en fazla ilgi gösterdiği modellerden biri olan  Ford Bronco 2021 modelini inceledik. 2021 Ford Bronco incelemesi / 2021 Ford Bronco özellikleri yazısı sizler için Yolcu360 ekibi tarafından hazırlandı. Sizde araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Ford marka bir aracı deneyimlemeye ne dersiniz? 

2021 Ford Bronco İncelemesi

Kaynak: https://www.ford.com/

İlk olarak 1966 yılında üretilmeye başlayan ve SUV sınıfında büyük ses getirmiş olan Ford Bronco 2021 yılında yenilenerek kullanıcılar ile buluşuyor. Daha kompakt bir SUV olma yolunda tasarlanmış olan Ford Bronco, 4 teker itişe sahip olması ve hem yol hem de arazi üzerinde yol katedebilme özelliği sayesinde ilgi çekiyor. İlk üretilmeye başlandığı yıldan beri beş kez yenilenen ve değişen Ford Bronco, altıncı jenerasyon güncellemesi ile 2021 yılına büyük beklentileri omuzlayarak giriyor.

Ford Bronco uzun bir aradan sonra retro tasarım modasına uyumlu bir şekilde yeniden doğuyor. Havalı tasarımının ardında 20. Yüzyıla yakışır şekilde inovatif özellikleri de bünyesinde bulunduran Ford Bronco, aynı ilk çıktığı dönemdeki gibi kullanıcıların aklını çelmekte kararlı! Peki 2021 Ford Bronco teknik özellikleri neler? 2021 için yeni tasarlanan Ford Bronco’da ne tarz teknolojik detaylar kullanıcıları bekliyor? Şimdi 2021 Ford Bronco yenilikleri konusunu detaylı bir şekilde inceleyelim!

Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition Özellikleri için tıklayınız.

2021 Ford Bronco Tasarımı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yenilikçi ve sektörüne yön veren bir tasarım anlayışının ürünü ile karşı karşıyayız. Şık olmakla kalmayıp güçlü bir izlenim yaratmayı da başarıyor.  Ford Bronco dış görünüm ve  Ford Bronco iç mekan özelliklerini değerlendirelim…

2019 Ford Edge İncelemesi için tıklayınız.

 Ford Bronco Dış Tasarım Özellikleri

Kaynak: https://www.ford.com/

Son yıllarda otomotiv dünyasını kasıp kavuran retro tasarım akımı Ford Bronco’yu da bariz şekilde etkilemiş durumda. Birçok nesil için birçok farklı tasarımı yapılmış olan 2021 Ford Bronco tasarımı incelendiğinde, önceki nesiller ile arasındaki benzerlik kolaylıkla görülebiliyor. Ford orjinal Bronco’dan tasarım mantığı olarak çok uzağa gitmeden, modern tasarım zevkine uyacak bir dış tasarım oluşturmayı amaçlamış.

Yeni Ford Bronco’nun dış tasarımı incelendiğinde de orjinal Bronco hatları halen görünür olmasına rağmen çizgiler daha yumuşatılarak araca modern bir hava verilmiş. Yeni Ford Bronco hem 2 kapı hem de 4 kapı seçeneği ile satışa sunulduğundan, ilk bakışta bile farkları gözler önüne serilen farklı model seçeneği de kullanıcılara sunuluyor.

Yeni Ford Mustang Bullit İncelemesi için tıklayınız.

Ford Bronco İç Mekan Özellikleri
Kaynak: https://www.ford.com/

Yeni Ford Bronco’nun iç tasarımı da dış tasarımına benzer hatlara sahip olması ile dikkat çekiyor. Günümüz SUV tipi araçlarının bazılarında görmeye alıştığımız lüks iç dizayn teması Bronco’da yerini daha temel ve alışılmış fakat yinede enine boyuna düşünülmüş bir iç dizayna bırakıyor. İçerisinde çok sayıda dijital ürün bulundurmasıyla Ford Bronco kullanıcılara hem içinde bulunmaktan hoşnut olacakları hem de kullanışlılığı ile kolaylık sağlayacağı bir kabin dizaynı sağlamayı amaçlıyor.

Kaynak: https://www.ford.com/

Ford Bronco kabini içerisinde 12’’ boyutunda bir multimedya ekranı ve tamamen dijital bir panel ile kullanıcılarını karşılıyor. Kabin içerisindeki detaylar arasında kullanışlılık sağlamak amaçlı ön camın önüne yerleştirilmiş bir kızak da bulunuyor. Bu kızak sayesinde kamera, telefon tutacağı ve benzeri aparatları kolaylıkla Bronco’ya monte etmek mümkün oluyor. İç tasarım seçenekleri arasında farklı renk ve kaplama seçenekleri bulunduğu için, ister daha modern ister daha klasik bir görüntü sağlamak mümkün oluyor. Ön taraftaki yolcu için ekstra bir tutunma yeri de sağlayan Ford Bronco, arazi kabiliyetini iç dizaynında da kullanıcılara hatırlatıyor.

2021 Ford Bronco Teknoloji ve Sürüş Destekleri

2021 Ford Bronco çok sayıda donanım paketi ile satışa sunulduğundan dolayı birçok teknolojik paket seçeneği de mevcut oluyor. Tasarım ve üretim mantığı olarak 1966 modelinden çok sayıda fikri bünyesinde bulundurmasına rağmen Yeni Ford Bronco, günümüz SUV’lerinden geri kalmayacak teknolojik donanımlar ile kullanıcılara sunuluyor.

Kaynak: https://www.ford.com/

Gündelik hayatı kolaylaştırmaya yönelik özellikler arasında, hem sıkışık şehir trafiğinde hem de yoğun arazi yüzeyinde işe yarayacak 360 derece görüş alanı sağlayan bir kamera bulunuyor. Ford Bronco kabini aynı zamanda 8 ve 12 inçlik multimedya ekranı ile donatılmış şekilde kullanıcılara sunuluyor. 2021 Ford Bronco sürüş destekleri incelendiğinde ise ön-çarpışma uyarı ve otomatik frenleme sistemi, şerit aşımı uyarı ve şerit takip desteği ile beraber kör nokta uyarı sistemi seçeneği de kullanıcılara sunuluyor.

2021 Ford Bronco Performansı ve Donanım Paketleri

2021 Ford Bronco performansı kullanıcının ihtiyaçlarına göre seçebileceği donanım ve motor seçenekleri ile değişiklik gösteriyor. 2021 Ford Bronco motor seçenekleri incelendiğinde 2 farklı seçenek kullanıcıları karşılıyor. İlk olarak benzinli 4 silindirli ve EcoBoost beslemeli 2.3 litrelik bir motor seçeneği sunuluyor.

Bu daha uygun fiyatlı motor seçeneğine sahip olan Ford Bronco modelleri 273 beygirlik bir güce sahip oluyor. Hem şehir hem de arazi ortamında çoğu kullanıcıya yeterli gelecek bu güç değerleri ile tırmanma vitesini de kullanıcılara sunan Ford Bronco, arazi konusunda oldukça iddialı. Daha fazla güç ve tork isteyen kullanıcılar için 2.7 litrelik yine EcoBoost beslemeye sahip V-6 silindirli bir motor opsiyonu da mevcut oluyor.

6 silindirli bu motor bloğu ile 314 beygir güce ulaşan Ford Bronco, yine araziye uyumlu bir vites kutusu ve tırmanma vitesiyle beraber geliyor. Farklı fiyatlardan satışa sunulan tam 7 farklı donanım paketi bulunan Ford Bronco, her kullanıcıya göre bir paket sunmaya kararlı. Günümüz SUV tipi araçları arasında arazi kabiliyeti ile şimdiden kendine iddialı bir yer edinmiş olan Ford Bronco, çok kişi tarafından merak edilen bir araç olarak öne çıkıyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fiyatları için tıklayın!

Yorum ekle