Yolcu360
Faydalı bilgiler

2020 Resmi Tatiller ve Bayramlar Kaç Gün? Nereye Gidilir?

2020 resmi tatiller kaç gün? Çalışanların merakla arattığı 2020 resmi tatiller listesi ve bayramları kaç gün sizler için derledik. 2020 resmi tatiller ve bayramlarda gidilecek yerler çalışanlar için küçük bir dinlenme olarak değerlendirilebilir. 2020 resmi tatiller hangi güne denk geliyor? 2020 resmi tatiller ve bayramlar listesini @elitfukara sizler için paylaşıyor.

17 OCAK – 3 ŞUBAT SÖMESTR TATİLİ

2020 Sömestr tatili ne zaman? 17 Ocak Cuma karnelerini alan öğrencilerin eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat Pazartesi başlayacak.

Sömestirda gidilecek yerler


3 NİSAN – 13 NİSAN İKİNCİ ARA TATİL

2020 ikinci ara tatil ne zaman? 3 Nisan Cuma karnelerini alan öğrencilerin eğitim-öğretim dönemi 13 Nisan Pazartesi başlayacak.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI – (Perşembe)

2020’de 23 Nisan hangi güne denk geliyor? 23 Nisan Perşembe gününe denk geliyor ama üzülmeyin… Yıllık izniyle Cuma gününü de birleştirebilenler, hafta sonu ile toplam 4 gün tatil yapabilirler.

23 Nisan’a özel tatil rotası önerileri / 23 Nisan turları

Paris

Paris insana apayrı bir haz veriyor. Hem aşırı sıcaklardan bunalmayacağınız hem de üşümeyeceğiniz bir ilkbahar tatili için muhteşem bir tercih olacaktır.

Paris Gezilecek Yerler 

Bodrum

Siz de bizim gibi deniz sezonunu erken açmayı sevenlerdenseniz Bodrum’un güzel koylarından biriyle deniz açılışını yapabilirsiniz. Bodrum Havalimanı araç kiralama yaparak tüm koyları keyfinizce dolaşabilir, keşfedebilirsiniz!

Bodrum’da gezilecek en iyi yerler / Nereye gidilir ne yapılır? / Muğla

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ – (Cuma)

2020’de 1 Mayıs hangi güne denk geliyor? Cuma gününe denk gelen tatil size kafadan 3 gün harika bir tatil sunacak.

Kiev

Kiev dillere destan park ve bahçeleriyle özellikle bahar ayında beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak bir yer…

Kiev Gezilecek Yerler

Rize

Rize sizi harika bir doğayla karşılayacak… Ancak unutmayın ki hangi mevsim giderseniz gidin yağmura denk gelme olasılığınız çok yüksek olduğu için tedbirli gitmenizde fayda var. Rize araç kiralama yaparak şehri gezebilir, 4×4 araç kiralama fiyatlarını inceleyerek bir kiralık araç ile tüm yolları aşabilirsiniz!

Karadeniz Gezilecek Yerler ve Karadeniz Turları


19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI – (Salı)

2020’de 19 Mayıs hangi güne denk geliyor? Yine Pazartesi bağlamalı bir tatil. Yıllık izinlerinizden 1 gün daha kullanarak 4 günlük bir deniz tatili başlangıcı ya da yeni bir ülke keşfi yapabilirsiniz.

Lviv

Farklı konsept restoranları, harika parklarıyla 4 gün güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Lviv Gezilecek Yerler ve Lviv Turu

Kaş

Kaş’ı biz sakin zamanlarında seviyoruz. Eğer siz de sakin tatil severlerdenseniz ilk tercihlerinizden olabilir. Hem tam tatil sezonu başlamamış olur hem de doyasıya denize girebileceğimiz sıcaklığa ulaşmış bir hava olur. Güzel bir tatil olacağına eminiz. Antalya Havalimanı araç kiralama yaparak Akdeniz’in akvaryum gibi koylarını keşfe çıkabilirsiniz.

Akdeniz Turu ve Akdeniz Gezilecek Yerler 


RAMAZAN BAYRAMI kaç gün ve nereye gitmeli? – 24,26 Mayıs 2020
(Pazar’dan Çarşamba’ya Kadar)

2020 Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar günü başlayıp 26 Mayıs Salı akşamı son bulacak. E tatilin Cumartesi’den başlayacağını düşününce toplamda koca bir 4 günlük gezi planı yapabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs

Yaz mevsiminde sıcaklardan başına güneşi geçiren Kıbrıs’a gitmek için çok güzel bir tarih olacak. Hem sıcak havası, hem yumuşacık deniziyle güzel bir Ramazan Bayramı tatili sizi bekliyor.

Kıbrıs Otelleri 


İzmir

Yaz sonunda güzel bir deniz tatili yapmak isteyenler İzmir’i tercih edebilirler. İzmir’in her yeri o kadar güzel ki hangi ilçesini seçeceğinizi size bırakıyoruz. Altınızda araba da varken isterseniz her gün İzmir’in farklı yerinde denize girip kendinizi şımartabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama fiyatlarını inceleyebilir koylar arasında km sınırı düşünmeden keşfe çıkabilirsiniz.

İzmir Koyları, İzmir Plajları, İzmir Gezilecek Yerler 

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ – (Çarşamba)

2020’de 15 Temmuz hangi güne denk geliyor? Bu yıl 15 Temmuz hafta ortasına denk geldiği için maalesef tatil kapsamında yüzümüzü güldürmüyor. Tabii yaz gününe gelmesi, havaların sıcak olmasıyla günü birlik kaçamaklar yapabilirsiniz.

KURBAN BAYRAMI kaç gün ve nereye gitmeli? – 31 Temmuz,3 Ağustos(Cuma’dan Salı’ya Kadar)

2020 Kurban Bayramı ne zaman? 30 Temmuz Perşembe bayram arifesi olduğundan yarım gün tatil… Dolayısıyla 30 Temmuz Perşembe Günü öğleden sonra başlayan tatil Pazartesi akşamı son bulacak. Bu da dolu dolu 4,5 günlük tatil bizi bekliyor demektir.

Barselona

4,5 gün boyunca herhangi bir Avrupa ülkesinde olmak kime iyi gelmez ki? Hele bir de denizi varsa…  Barselona gezerken eğlenebileceğiniz, yorulduğunuzda kendinizi kızgın kumlardan denizlere atabileceğiniz her seçeneği sunan bir yer. E durum böyle olunca muhteşem bir tatil olmaması için hiçbir sebep kalmıyor.

Barselona gezi rehberi / Barselona’da ne yapılır? / İspanya


Bozcaada – Gökçeada

Temmuz sıcağında rüzgarıyla sizi serinletecek Bozcaada ve Gökçeada vazgeçilmez bir Kurban Bayramı tatili olabilir.

Bozcaada Gezi Rehberi / Bozcaada’da Ne Yenir? / Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?


30 AĞUSTOS
 ZAFER BAYRAMI – (Pazar)

30 Ağustos Zafer Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Keyifli Rotalar


29 EKİM
 CUMHURİYET BAYRAMI – (Perşembe)

2020’de 29 Ekim hangi güne denk geliyor? Perşembe gününe denk gelen 29 Ekim tatilini Cuma’yı da bağlayarak 4 güne uzatıp yeni keşifler yapabilirsiniz.

Prag

Yazın tahmin edemeyeceğiniz kadar sıcak olan Prag Sonbahar için çok doğru bir tercih olacak… 4 gün rüya gibi tatil hazırlıkları başlasın.

Prag Gezilecek Yerler / Prag Turu


Safranbolu

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Safranbolu 29 Ekim tatilini değerlendirmek için çok güzel bir alternatif olacak. Karabük araç kiralama yaparak keyifli bir yolculuk sonunda Safranbolu’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

 Safranbolu Gezi Rehberi / Karabük

2020 Resmi Tatiller ve Bayramlar Kaç Gün Tatil Takvimi

17 Ocak – 3 Şubat Sömestir Tatili 16 gün
3 Nisan – 13 Nisan İkinci Ara Tatil 16 gün
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 4 gün
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü 3 gün
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 4 gün
23 Mayıs Ramazan Bayramı Arifesi yarım gün yarım gün
24 Mayıs Ramazan Bayramı 4 gün
15 Temmuz Demokrasi Bayramı 1 gün
30 Temmuz Kurban Bayramı Arifesi yarım gün
31 Temmuz Kurban Bayramı 4 gün
30 Ağustos Zafer Bayramı pazar
28 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arifesi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 4 gün

İlgili Yazılar

Deprem Çantası Hazırlama Rehberi

Yolcu 360

Nasıl gezgin olunur? Ucuza nasıl gezilir? / Bir Instagram gezgininin sırları

Yolcu 360

Dünyanın Her Yerinde Ücretsiz Konaklayarak Kültürleri Yakından Tanımak: Couchsurfing

Yolcu 360

Yorum Bırak