Yolcu360
Otomotiv Haberleri

2017’nin En Çok Satan Araçları Açıklandı!

Geçtiğimiz yıl, otomotiv sektörü için biraz kötü bitti. ÖTV, MTV zamları, akaryakıta gelen zamlar derken sektör önemli bir sıvan verdi. Ancak yılın en çok satan modelleri önceki yıllara göre çok da farklı değildi. Son 3 yıldır epey popüler olan Fiat Egea zirvedeyken onu Renault’un Megan ve Clio modelleri takip etti. Uygun fiyat, ekonomik sürüş ikilisini bir araya getirebilen Renault ve Fiat ülkemizde yine zirveye oturdu.

2017’nin En Çok Satan Otomobili Egea Oldu!

Egea modelinin başarısının arkasında çok güçlü bir pazarlama stratejisi var. Doğru tüketici analizi, sektör analizi, tüketiciye uygun üretim ve başarılı bir tanıtım süreci ile Fiat Egea modelini zirveye taşımayı başardı. Marka için Türkiye’de Egea başarısı öyle önemli ki, aralık ayında Liena modelinin üretimine bile son verildi. Egea’nın ve onu takip eden Megan ile Clio modellerinin yüksek satış rakamlarında araç kiralama markalarının büyük payı var. Ren a car sektörünün aktörleri, hem ekonomik yaktı tüketimi hem de güçlü servis ağı ile bu üç modeli filolarını yenilemek üzere tercih ettiler. Bireysel araç alımlarında da aynı sebeplerle ve biraz da uygun fiyatlı sıfır araç isteğinde de söz konusu üç model öne çıkmayı başardı. Peki, 2017’de en çok hangi arabalar satıldı?

 

42.990 adet Fiat Egea satıldı. 39.272 adetle Renault Megan ve 31.265 adetle Renault Clio satıldı.

 

29.630 adet Volkswagen Passat, 26.565 adet Toyota Corolla, 22.052 adet Renaul Symbol, 21.333 adet Ford Focus satışı gerçekleşti.

 

20.484 adet Volkswagen Polo, 19.995 adet Opel Astra, 19.771 adet Nissan Qashqai modeli satıldı.

 

Bu modeller zirveye otururken Hyundai i20, Dacia Sandero, Honda Civic, VW Golf, Dacia Dsuter modelleri de epey talep gördü.

 

Yılın en çok satan otomobili Fiat Egea modelini denemek üzere araç kiralama yapabilirsiniz. yolcu360.com ile bulunduğunuz bölgedeki en uygun fiyatlı kiralık Egea seçeneğini bulabilir, aracın konfor ve sürüş dinamiklerini test edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

2020 | Alman Araba Markaları Yenilikleri

Yolcu 360

2020 | Araç Muayene Ücreti

Yolcu 360

Hyundai Tucson N Donanımla Türkiye’ye Geliyor!

Yolcu360

Yorum Bırak