Yolcu360
Yaşam

14 Şubat Sevgililer Günü burca göre gezi rehberi : Venüs etkisi

⏱: 9 dk

14 Şubat Sevgililer Günü 2019 yılında perşembe gününe denk geliyor. Bu sebeple pek çok çift Cuma gününü de hafta sonuna bağlayarak 3-4 günlük kaçamaklar planlayabiliyor. Astrolog yazarlarımız Gizem Şeho ve Altınay Elçin sizler için Venüs odaklı bir 14 Şubat Sevgililer günü gezi rehberi hazırladı. Hangi burç nasıl bir rota belirlemeli, hangi burçtan olanlar nereye gitmeli hepsi bu rehberimizde…

14 Şubat Sevgililer Günü için burca göre gezi rehberi

Herkese merhabalar, sevgiler, güzellikler ve sağlıklı günler öncelikle 🙂 Bu yazımızdaki konumuz; Venüs! Venüs bir gezegen ve astrolojik olarak ; sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, aşka  ve ilişkilere bakış açımızı, küçük şanslarımızı gösterir.  Lüks, keyif ve konfor Venüs burcumuzla ilgilidir. Öz burcunuz yani Güneş burcu dediğimiz burcunuz misal Koç olabilir ama Venüs burcunuz Oğlak olduğunda siz aslında ilişkilerinizde bir Oğlak burcu gibi davranırsınız. Şimdi gelelim aslında siz nasıl seviyorsunuz, nasıl sevilmek istiyorsunuz? İişkilerinizde nasıl bir kişiliksiniz,  konfor alanınınız nasıl? 14 Şubat yaklaşırken nasıl bir tatil için kalbinizin çarptığı Venüs burcunuzda!

 

Burcunuza göre gezi rehberi

 • VENÜS KOÇ’TA: Gözü pek, gerektiğinde yılmaz, korkmaz. Savaşçı Mars’ın burcunda feminen Venüs adeta bir Amazon’a dönüşür. Savaşmaktan ve mücadele etmekten çekinmez. Kurduğu ilişkilerde istek ve arzularının yerine getirildiğine emin olmak ister, bir kenara çekilip başına gelenlere üzülüp, hayıflanmaktansa meselenin üstüne gidebilecek cesarete sahiptir. Kurban rolü oynamaz. Bencil ve inatçı olabilirler. Bir ilişkiyi kendileri başlatıp, kendileri bitirebilecek insiyatife sahiptirler. Atletik ve sporcu görünümlü kişiler olurlar. Hızlı sporları, fiziksel güç gerektiren aktiviteleri severler. Saman alevi gibi aşklar yaşayabilirler. İlgilerini çekmeyen biriyle uzun süre bir arada olmaları beklenemez. Kendilerinin dikkatini çekmek için uğraşan kişileri severler, elde edilmekten hoşlanırlar. Enerjisi yüksek ateş grubunu temsil eden Venüs Koç’un Şubat özel tatil planı ilk olarak egzotik yapısı büyüleyici Fas’ın ‘’Todgha Geçidi’’ olabilir. Burada develerle yolculuk ederken heyecanları ve meraklarından bir şey kaybetmeyeceklerdir.. Ayrıca Atlantik Okyanus’unda sörf, zip-line, rafting, yamaç paraşütü de sevgilileri ile ayaklarını yerden kesecek başka bir seçenek olabilir. Kıbrıs, Tiflis ve Las Vegas’ın hareketli gece hayatı da eminiz onlara oldukça tutukulu ve ihtiraslı gelecektir.

 • VENÜS BOĞA’DA: Hayatın zevklerinden tat almak isteyen, iyi yaşamayı bilen ve seven insanlardır. Venüs bu burçta yönetici konumunda olduğu için; Venüs’ün temsil ettiği konularda bu kişiler güçlü özellikler sergileyebilirler. Lüks yaşamı sevmelerine rağmen, hayatın basit doğal güzelliklerini de sevmeyi ve takdir etmeyi ihmal etmezler. Kırlarda piknik yapmak, doğa gezileri, parklar, bahçeler, yeşillik alanlarda gezmek, çiçek ve bitkilerle uğraşmaktan hoşlanırlar. Kadife gibi dokunulduğunda yumuşak gelen kumaşlar, güzel kokular, şık ama rahat giysiler, masaj, vücut bakımı yaptırmak gibi konulara ilgi duyarlar. Yemeğin iyisini, şarabın lezzetlisini seçmesini bilirler. Güzel giyinirler ve vücutları çekici olur, seksi görünmeyi bilirler. Uzun süreli ve sağlam ilişkiler kurmak isterler. Para konularında dikkatlidirler, birikimleri iyi değerlendirmek konusunda başarılıdırlar. Dubai ve yelken otel olarak da adlandırılan ‘’Burj El Arab’’ kuşkusuz lüksüne ve konforuna düşkün Boğalar için iyi bir alternatif olabilir.. Hatta bu onlar için mükemmel bir balayı alternatifi de olabilir. Sıfır risk alabilecekleri ve hedeflerine odaklanarak kendilerini beyaz kumlara ve serin sulara bırakabilecekleri Maldivler de onlar için iyi bir seçenek olacaktır. Tabii konfororun dışında bütçesine dikkat eden Boğalar eğer yurt dışına açılmak istemiyorlarsa aradıkları konforu Bodrum, Çeşme gibi yazlık yerlerde de bulabileceklerdir. Aynı zamanda gurme bir burç olan Boğalar makarna ve pizzaya bolca doyabilecekleri İtalya, Roma turlarını tercih edebilirler.

 • VENÜS İKİZLER’DE: Hızlı düşünen ve hareket eden insanlardır. Dil ve sözel yetenekleri güçlüdür. Güzel konuşurlar, edebiyattan anlarlar. Konuşarak yılanı bile deliğinden çıkarabilirler. Sevimli, esprili ve entelektüeldirler. İlişki kurmakta ve sürdürmekte üstlerine yoktur. Bir insan ağı uzmanıdırlar. Kimin hangi konuda size yardımcı olabileceğini bilir ve sizi o insanla iletişime geçirecek bağları kurarlar. Sevgili olarak ise istedikleri zaman birden fazla kişiyi idare edebilirler, kimsenin ruhu duymaz. Bunu yapmalarındaki amaçları tek bir kişinin onları entelektüel olarak tatmin etmemesidir, bir çok insanda başka şey bulduklarını iddia ederler. Kolayca sıkıldıkları için bir insanla veya bir mekanda uzun süre kalmayı sevmezler. Meraklıdırlar, her seviyeden insanla iletişim kurabilirler. Adapte olma kapasiteleri yüksektir. Yakın arkadaşlarını bir kardeş gibi görürler, kardeşleri varsa onlarla ilişkileri de yoğundur. Kitap okumak, eğitim almak ve geniş ilgi alanlarını tatmin edecek kurslar ve eğitimlere katılmaya bayılırlar. Elinizde tutmak istediğiniz bir Venüs İkizler varsa, onun ilgisini ve merakını cezbedecek konuları bulmalı ve siz de ilgilenmelisiniz. Antep’in gözbebeği, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ‘’Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’’, Nevşehiri’in mükemmel doğa yürüyüş alanı Kapadokya’daki ‘’Ihlara Vadisi’’, UNESCO Dünya Miras listesinde yer alan Peru’nun ‘’Petra’’ şehri. Dünyanın 7 harikasından ‘’Machu Picchu’’ antik şehri. Muhteşem işçiliği ile büyüleyen ve mutlaka incelenmesi gereken  İtalya’daki ‘’Siena Katedrali’’ gibi seçenekler gerçek aşkı bilgi olarak gören İkizler için vazgeçilez rotalar olacaktır.

Gurme turları bu burçtan olanlar için ideal!

 • VENÜS YENGEÇ’TE: Evcil görünümlü, yumuşak huylu, duygulu ve romantik kişilerdir. Yediren, içiren, bakan , büyüten ve ilgilenen kişilerdir. Annelik etmeye bayılırlar. Ev ve ailelerine düşkündürler. Evi yapan dişi kuştur sözü sanki onlar için söylenmiştir. Evlerinde mutlu oldukları için, evlerini yaşanabilecek en iyi hale getirmek için paralarını harcarlar. Yumuşak kalplidirler, kabalık ve hoyratlıktan hoşlanmazlar. Antika eşyaları veya yemek kitabı gibi şeylerin koleksiyonunu yapabilirler.  Güven duymaya, ve korunduklarını hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Venüs Yengeçlerin aşkların yoğun bir şekilde yaşamaları için en ideal tatil karşılarındakini bolca yedirip içirebilecekleri Antep, Adana, Tarsus gurme turları olabilir. Yine Milano’nun cennetten bir parçası olan ‘’Como Gölü’’, romantizmlerini doyasıya yaşayabilecekleri ‘’Fransız Rivierası’’ diğer seçenekleri arasında olabilir. Ailecek yolculuk edebilecekleri ve unutulmaz bir anıya sahip olabilecekleri ‘’Doğu Ekspresi treni ile Kars turu’’ da diğer alternatifleri arasında olabilir.

 • VENÜS ASLAN’DA : Zodyak burçları içerisinde en çok göze çarpan ve beğenilmekten hoşlanan burç Aslandır. Aslan burcunda yer alan Venüs, göz ardı edilmekten asla hoşlanmaz. Fark edilmek ve beğenildiğini hissetmek , hatta övülmekten hoşlanır. Sevildiğini bilmek ve sevginin gösterilmesini bekler. Zaten kendisi de sevince aynen böyle yapar. Sıcak, samimi, gösterişli bazen dramatik tavırlar taşır. Partnerlerine sadık kalırlar, ancak onlarla gurur duymak isterler, bir sosyal ortama girdikleri zaman birlikte oldukları kişinin en az kendileri kadar dikkat çekici olmasını isterler. Çocukları severler, ve çocukları için eğlenceli birer ebeveyn olurlar. Yaratıcı yanları güçlü olduğu için, sahne sanatlarında oldukça başarılı olabilirler. Altın ve buna benzer değerli eşyalara düşkündürler. Takılar takmak, mücevherlerini sergilemek ve göze çarpan aksesuarlar takmaktan hoşlanırlar. Aslanlar her zaman saçları ve gösterişli kıyafetleri ve aksesuarları ile göze çarparlar. Aşkınızı çocuksu oyunlarla şenlendirmek için Fransa veya Orlando’daki ‘’Disneyland’’, Eskişehir’in Disneyland’ı olan ‘’Sazova Oyunparkı’’, capcanlı atmosferi ile Barselona’daki ‘’L’Aquarium’’ ve Gaudi’nin renkli dünyasına şahit olabileceğiniz ‘’Park Güell’’. Ve tabii ki bir Aslan’ın ben burdayım diyebileceği Hawai, Miami, NYC gibi Dünya’nın göz dolduran şehirleri 14 Şubat rotanız için ideal alternatifler olabilir.

 • VENÜS BAŞAK’TA: Alçak gönüllü, becerikli, pratik , nazik ve karşısındakinin iyiliğini düşünen kişilerdir. Temiz, bakımlı ve düzenli olan her şeyden hoşlanırlar. Mükemmeliyetçi yanları ile çevrelerinde fazlalıklardan, işe yaramayan eşyalardan kurtulmak için sürekli bir düzenleme ve kategorize etme çalışması yaparlar. Memnun edilmeleri pek kolay olmayan Venüs Başaklar, eleştirel olabilirler. Fazla göze çarpmaktan hoşlanmadıkları için giyimlerinde de aşırıya kaçmazlar şık ama sade görünümlü kıyafetleri tercih ederler. Sevgileri pragmatiktir, aşırı duygusal veya romantik olmayabilirler. Kendileri gibi akılcı ve çalışkan insanlara çekilirler. Eşsiz doğası ve iklimi ile yemyeşil Karadeniz. Bitkilere olan düşkünlükleri sebebi ile bir lavanta cenneti olan Fransa’nın ‘’Provence’’ bölgesi.. Yine bitkilerle iç içe olabilecekleri; özellikle lavanta veya gül hasadı dönemlerinde Isparta bölgesi. Ve güzelliğe önem veren aşıklar için (henüz!) bozulmamış doğasında çamur banyosu yapabilecekleri Salda Gölü, Burdur ideal tatil seçenekleri olabilir.

 • VENÜS TERAZİ’DE: Venüs’ün bu burçta da yönetici olduğu düşünülürse, Venüs’ün temsil ettiği konularda güçlü olacağı düşünülür. Özellikle Venüs Terazi’ler birer ilişki ustasıdırlar. Kibarlık, medeni tavırlar, sıcak bir gülümseme onları girdikleri her ortamda aranılan bir kişi yapar. Bu nedenle birer sosyal kelebektirler. İnsanlara kolay iletişim kurdukları için hiç yalnız kalmazlar, zaten yalnız kalmaktan nefret ederler. Aşka aşık, romantik ve evlilik için yaratılmışlardır. Arabanın kapısını açtığınız, ambiyanslı restoranlara götürdüğünüz, doğum günü veya özel günleri unutmayıp, ona seveceği hediyeler aldığınız sürece bir Terazi burcu kişisini mutlu edebilirsiniz. Güney İtalya’daki ‘’Amalfi’’ kıyıları. Hollanda’daki lale tarlaları. Güzelliğe ve estetiğe önem veren Teraziler için mimari yapısı ile öne çıkan Fransa’daki ‘’Notre Dame Katedrali’’, İspanya’daki ‘’Sagra De Familia’’, Hindistan’daki ‘’Tac Mahal’’, Rusya’daki ‘’Aziz Vasil Katedrali’’ bir Venüs Terazi’nin ilgisini en yüksek seviyeye çıkaracaktır.

 • VENÜS AKREP’TE: Derin , duyguları yoğun, tutkulu kıskanç bir Venüs’tür . Cinsel anlamda oldukça seksi ve çekicidirler. Giyim tarzları seksapelini ortaya koyacak bir tarzdadır. Sevdiklerini bırakmak istemezler, sadece onlara ait olsun, aşk hep sürsün, cinsellik doruklarda yaşansın isterler. Aynı durum sevdikleri eşyalar için de böyledir, pek paylaşmaktan hoşlanmazlar. Akrep aşk ve parayla ilgili konularda kişinin hayatında krizlere neden olabilir. Kuşkular, sürekli bir iç huzursuzluğu ve gerçeği arama arayışı getirebilir. Bu nedenle kendilerine yalan söyleyenleri ve kandıranları gelişmiş sezgileriyle hissederler ve saklanan gerçeği bulmak için bir dedektif dürtüsü ve becerisi ile çalışabilirler. Güvenlerini sarsıp, onları kandırmaya çalışırsanız, önünde sonunda sizden öçlerini alacak fırsatı yakalarlar. Bir akrep intikam almak için yıllarca bekleyebilir ve intikam soğuk yenen bir yemektir sözü onlar için söylenmiş olabilir. Aşk acısı çekmeye müsait, derin ve dıştan belli etmedikleri duygularıyla ketum kişilerdir. Ya benimsin ya kara toprağın mottosundaki Venüs Akrepler için bol yamaçlı yolları ile ‘’Bolivya Ölüm Yolu’’, ağaçlara isimlerini kazıyacakları ‘’Marmaris Aşıklar Yolu’’ şüphesiz doğru alternatifler olacaktır.

Keyifli bir yolculuk için araç kiralayın

Bir sonraki burcumuza geçmeden önce birbirinden özel lokasyonları tadını çıkararak gezmek için Yolcu360‘tan bir araç kiralayarak yola çıkmanızı tavsiye ederiz. Kiralık araç fiyatlarına bakmadan yola çıkmayın.

 • VENÜS YAY’DA: Yabancı kültürlerle ilgili, macera sever, hayatı geniş bir bakış açısıyla yaşamayı seven, eğlenmeyi, şaka yapmayı seven, geniş yürekli insanlardır. Özgürlüklerine düşkündürler. Kendilerini eğitmeyi ve geliştirmeyi severler. Hareketli olurlar ve yerlerinde duramazlar. Bol bol yolculuk etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi severler. Bir yerde uzun süre bağlı kalmayı sevmezler. Uzun etekler, bol renk içeren gömlekler, uzun boncuklu kolyeler, eşarplar, kafaya bağlanan eşarplar, bandalalar, geniş paçalı veya üste sıkı oturan pantolonlar giymeyi severler. Fazla kapalı, dar alanlarda sıkılırlar. Hayata karşı iyimser bir yaklaşımları vardır, fazla pesimist ve sahiplenici insanlara tahammül edemezler. Eli açık ve cömert olurlar. Aşka bakış açıları öyle hemen aşık olup, kendilerini bir ilişkiye kaptıracak ve hayatın kendilerine sunacağı yeni maceraları kaçırmaya razı olacak kadar romantik değildir. Aşklarını macera ile harmanlayacakları ‘’Everest Tepesi’’. Yok ben o kadar uzağa gitmeyeyim diyenler içinse Kayseri, Erciyes de kayak ya da dağcılık için için uygun bir adres olabilir. Nepal de yine tırmanış ve trekking için iyi bir seçenek olacaktır. Güney Afrika’da ‘’Safari Turu’’, olağanüstü mağaralarını keşfedebilmek için Vietnam ve mükemmel bir coğrafi konuma sahip olan Grönland de ilgilerini zirvede tutacak rotalar.

 • VENÜS OĞLAK’TA : Ciddi, sorumluluk sahibi, ağırbaşlı ve ayakları yere sağlam basan kişilerdir. Klasik ama şık bir stil anlayışları vardır. Yüz kemik yapıları özellikle, burun ve elmacık kemikleri dikkat çekicidir. Her konuya profesyonel ve rasyonel bir açıdan yaklaşmayı severler, aşklarını bile statü ve prestij sağlayabilecek kişiler arasından seçebilirler. Geleneksel ilişki kalıplarını severler. Prestijlerini ve toplumsal konumlarını sarsacak ilişkiler yaşamak istemezler. Para sahibi olmak konusunda hırslıdırlar, bunu elde edebilmek için kariyer yaşamlarına önem verirler. Bir ünvanları olsun isterler. Değerini yansıtan ürünleri almayı severler.. Hayata karşı kötümser veya aşırı gerçekçi gözlerle bakabilirler. Saygının eksik olmadığı Londra ve diğer Avrupa ülkeleri kuşkusuz onlar için en ideal sevgililer günü planı olabilir. Londra’da 5 çayını birlikte yudumlayacağı bir sevgili onun için ne de muhteşem olacaktır. Ya da Kuzey Avrupa ülkelerinde örneğin; Kopenhag, Nyvhavn’da somonunu yerken bir yandan birasını yudumlayabileceği cool bir sevgili..

 • VENÜS KOVA’DA: Orijinal ve havalı görünümleri ile girdikleri her ortamda dikkatleri üzerlerine çekebilirler. Değişik ve kendine özgü bir zevkleri vardır. Kendi modalarını kendileri yaratabilirler. Arkadaşlıklar onlar için her şeyden önemlidir. Sosyal yanları güçlüdür. Hümanist görüşleri ile sosyal bilinçleri oldukça gelişmiştir. Ya arkadaş çevresinden birine aşık olurlar, ya da sevgilileri ile arkadaş gibi olurlar, çocukları ile de arkadaşça bir ilişki kurarlar. Kurdukları en yakın ilişkide bile bir mesafe vardır. Karşısındakilere özel hayatlarını kendi istedikleri kadar açarlar. Özgürlüklerine düşkündürler, kimsenin ne toplumun ne ailelerinin baskısı altına girmek istemezler. Başkasının kuralları ile yaşamayı sevmedikleri için , kendi hayat yollarını kendi bakış açıları ile çizmek isterler. Kendi başlarına ayakta durabilecek güce ve kapasiteye sahiptirler. Yeniliklere ve teknolojik gelişmelere para harcamaktan kaçınmazlar. Bir Venüs Kova’ya 14 Şubat sürprizi yapacaksanız kendisini son derece özgür hissedeceği Kuzey ülkelerinde kuzey ışıklarını izlemeye götürebilirsiniz. Ya da Hindistan’da ona yaşamı ve yeniden doğuşu sorgulatabilirsiniz. Eminiz Japonya ya da Çin de teknolojik açıdan başlarını döndürecek diğer rotalar olacaktır.

 • VENÜS BALIK’TA : Aşk için yaratılmış, romantik kişiler olurlar. Aşık oldukları zaman kendilerini aşık oldukları kişiye tamamen kaptırırlar. Kendilerini hiç düşünmeden aşkları uğruna feda edebilirler. Hayallerle gerçekler arasındaki sınırlar çok net olmadığı için, platonik aşkları da aynı hazda yaşayabilirler. Bazen aşkı merhametle karıştırabilirler. Kurtarıcı rolünü benimsemeyi severler. Kolay inandıkları için aldatılma konusu zayıf yanlarıdır. Sevdiler mi bir kere inandılar mı, gözleri başka bir şey görmez. Bu nedenle hayal kırıklıklarına uğramaya yatkın olabilirler. İnançlı ve spiritüel yanları güçlü kişilerdir, dini veya ruhani mekanları ziyaret etmeyi veya bu tip spiritüel yolculuklara gitmeyi severler. Sezgisel ve duygusal yanları olukça güçlü olduğu için, resim, müzik, dans, sinema ve şiir gibi alanlarda oldukça başarılı olabilirler veya bu alanlarla yakından ilgilenebilirler.

Geçmişten günümüze tılsımını yitirmeyen Paris’in meşhur ‘’Eyfel kulesi’’, Barselona’da sangria eşliğinde romantik bir akşam yemeği. Venedik’te gondol sefası veyahut Ukrayna’da bulunan 6 km uzunluğundaki‘’Aşk Tüneli’’ belki de aşkınızın sonsuzluğunu simgeleyecek duraklarınız olabilir.

İlgili Yazılar

Nallıbahçe At Çiftliği Nerede? | Nallıbahçe At Çiftliği Gezisi

Yolcu 360

Türkiye’nin En Büyük 5 Avm’si

Yolcu 360

Karagöl ‘ü Marc Levy’den “Başka Bir Mutluluk Fikri” ile gezmek

Yolcu 360

Yorum Bırak